Lopásnak minősül?


Majordomus # 2023.02.26. 15:24

Vagy szüntesd meg a fiókot és nyiss egy újat.
A Sim kártyát le tudod tiltatni.
De itt a netes ténykedés a lényeg.

gerbera317 # 2023.02.26. 13:48

Ha csak az a baj, hogy látja, miket csetelsz a többi szeretőddel, akkor jelentkeztesd ki!

Szomorú örökös # 2023.02.26. 09:40

Laszlo 01

Németországban élünk, és itt is történt az eset.

Akkor miért egy magyar fórumon próbálsz rá megoldást találni?
Egyébként meg szimplán le kéne tiltani azt a telefont és akkor nem tudja használni.

Laszlo 01 # 2023.02.26. 09:28

Tisztelt Fórum!
A következő ügyben szeretnék kérni segítséget.

A volt élettársam még 2020 ban el lopta a közösen bérelt lakásból a már nem használt telefonomat azzal a céllal ,hogy tudjon kontrollálni a facebookon a messengeren.Az új telefonomat használtam a régit a fiókban tartottam,észre vettem hogy használja ezért magammal vittem a táskámban dolgozni.Nem sok idő múlva eltűnt a táskából a telefonom,sajnos a munkahelyen többen is dolgoztunk, ezért nem tudtam mindeddig,hogy valóban ki lopta el. Pár napja jöttem rá beállításoknál, hogy a messengeren be jelentkezett a saját Facebook fiókomba az el lopott telefonommal a szúlőfalujába.Tudta a telefon jelszavát és mivel sosem jelentkeztem ki sehonnan így mindig belépett a messengerembe a facebookon belül..Ő már akkor este tagadta amikor megkérdeztem ,hogy neme tud a telefonomról met ellopák a táskámból. Már 4 honapja szakitottunk.Hova tudok segítségért forduln?,Szeretném vissza kapni a telefonomat Feljelentést tenni még nem szeretném egyelőre.Németországban élünk, és itt is történt az eset.Köszönök minden választ.

Cidri # 2023.01.20. 03:30

Köszönöm a segítséget, a rendőrség tegnap megszüntette a nyomozást.

Cidri # 2023.01.17. 00:29

Köszönöm a megnyugtatást

Majordomus # 2023.01.16. 20:46

De jó hogy vannak róla fotók...
Téged fog segíteni.

groszfater@gmail.com # 2023.01.16. 20:13

Cidri!
Tényleg ne cidrizz. Az a roncs veszélyes hulladéknak minősül, magánterületen csak engedéllyel tárolható.
Mivel ilyen nem volt kötelességed volt elszállíttatni.

Cidri # 2023.01.16. 18:54

Vadsuhanc

Nem közölték hogy milyen minőségben akarnak kihallgatni.
A gép sorsa az lett, hogy elvitettem. , nem kaptam érte semmit, csak elvitettem, mert veszélyesnek ítéltem meg. Mivel a tulaj nem mozdult érte, pedig mondva lett hogy vigye el, nem szerettem volna ,ha még több állat, darazsfeszek költözik bele.

Igen, csak az igazat mondom, semmi mást, csak azért nem mindegy, hogy hova kell az embernek és főleg hogy miért mennie.
Szívesen feltöltenék ide egy fotót, hogy miről is van szó.
Köszönöm a megnyugtató szavakat.

Vadsuhanc # 2023.01.16. 14:28

CIDRI......

És azt közölték milyen minőségben várnak kihallgatásra? Tanú vagy gyanúsított ? Mert em mindegy.
A leírásodból hiányolom, hogy mi lett a gép sorsa ( eladtad, "vasba " elvitetted stb ) és abból kaptál-e pénzt.
Lopásnak nem lopás és a sikkasztás sem a leírtak alapján, ha közölve lett a tulajdonossal, hogy mi lesz vagy mi lett a roncs sorsa...
Nem kell cidrizni, mond el nyugodtan az igazságot.

Cidri # 2023.01.16. 13:59

Ma kaptam a telefont, hogy csütörtökön kihallgatásra várnak.
Érdekes lesz

Majordomus # 2022.11.19. 20:49

Esetleg átveheti ott ahová elvitetted.

Cidri # 2022.11.19. 14:56

Köszönöm a megnyugtatást

drbjozsef # 2022.11.19. 14:51

Cidri,

Szerintem legfeljebb sikkasztás miatt jelenthetne fel, de ha igazolhatóan felszólítottad, hogy vigye a picsába, és az is, hogy egyébként egy lom volt, akkor nem nagyon van félnivalód.
Sőt. Ha a felszólítás ellenére nem vitte el, én megmondanám neki, hogy az elszállíttatás költségeit is még ki fogom vele fizettetni.

Cidri # 2022.11.19. 14:40

Igen, mivel én nem vagyok vele beszélőviszonyba, a lányom írta még neki, hogy vigye el.
Fényképen sajnos nincs az elvitelkori állapotáról.

drbjozsef # 2022.11.19. 14:36

Semmiképpen sem lopás.

Van tanúd, vagy írásos nyoma annak, hogy többször felszólítottad az elvitelre?
Van fényképed, vagy tanúd, aki igazolja az elvitelkor állapotát?

Cidri # 2022.11.19. 11:41

Biztos?
És ha feljelent a volt após?

groszfater@gmail.com # 2022.11.19. 11:23

Akkor felejtsd el az egészet!

Cidri # 2022.11.19. 09:57

Hasznom nem lett belőle még nekem kellett hívni traktort, ami kirángatta.
Annyi hasznom lett belőle, hogy nem kell félnünk a darazsaktól.

groszfater@gmail.com # 2022.11.19. 07:55

Cidri!
Eladtad, hasznod lett belőle?

Cidri # 2022.11.19. 04:22

Üdvözlök mindenkit

Az alábbiakban kérném véleményüket:

Volt apósom több mint 10 éve a területemen tárolt egy semmit nem érő Multikárt. Sem szélvédője, sem ajtajai, semmi alkatrész nem volt már benne.
Ők nem laknak már Magyarországon.
Kértük hogy vitesse el a roncsot, mert kígyók, darazsak és mindenféle rágcsáló költözött már bele, Többször is csípte már meg a gyerekeket, háziállatokat a darazsak.
Nem volt hajlandó lépni ezügyben, az volt a válasz, hogy jó helyen van itt.
Mikor már sokadik darázsfeszek költözött a roncsba, az egészségünket féltve elvitettem az udvarból, mondanom sem kell, hogy úgy kellett kiásni, csak erőgép tudta kirántani.
Lopásnak minősül e ez, ha a saját területemen tárolt ingóságot elvitetem, ha sz az egészségre veszélyes lehet? Egyébiránt úgy tudtuk hogy a roncs a volt férjemé, aki gyerektartast sem fizet.
Köszönöm a hozzászólásokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.07. 04:12

Te gerbera, ez jogi képviselők között is működik? :D

Majordomus # 2022.06.06. 20:03

Úgy van! 10 év gyakorlattal könnyen leveszed a lábáról és kiveszed a nadrágjából.

gerbera317 # 2022.06.06. 09:16

A peren kívüli egyezség egyik leghatékonyabb formája - minden naturalisztikus megnyilvánulása ellenére (vagy éppen annak köszönhetően?) - a békülős szexxx.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.06. 06:20

Igen.