Lopásnak minősül?


Diko38 # 2022.06.05. 16:07

Üdv..
Együtt élek a párommal 10 éve,de nem vagyunk bejegyezve közjegyzőnél.
Most nyáron megyünk nyaralni kétezer is, külföldre,aminek a felét,vagyis az én részemet én fizetem,mégpedig a párom szamlaszamra utalok,havonta előtörlesztek.Mar pár hónapja utalom neki.Itthon a szekrényben van kevés készpénze.
A napokban agresszív volt velem,és újabban nagyon feszült,és félek tőle
A kérdésem ,ha esetleg úgy alakulna hogy elköltözzek tőle,és kérném tőle azt az összeget amit én fizetettem a számlájára a nyaralásomra,biztos nem adná oda.Mi van abban az esetben,ha én a tudta nélkül a szekrényben lévő tarcajabol veszem el,és úgy költözök el?
Üdv.Diko

drbjozsef # 2022.06.05. 17:43

Diko38,

Igen, lopásnak minősül.
Bár nem értem, mit számít a minősítés. Azt ugye nem hitted, hogy ne lenne jogszerűtlen más értékét eltulajdonítani.
Az, hogy te mit feltételezel a pénzed visszafizetéséről, az mit se számít ebben a kérdésben.

groszfater@gmail.com # 2022.06.05. 18:31

"fogd a pénzt és fuss"

Majordomus # 2022.06.05. 19:20

Hát a kevés készpénzből nem tudod kivenni a 2 nyaralás árát.
Miétt nem várod meg a nyaralást?
Utána még ráérsz elköltözni!
Ha már 10 éve együtt élsz vele,valószinüleg nem most volt először mélyponton.
.
Mi lenne ha hozzábújnál és próbálnád megnyugtatni?

Akkor sem lopni sem költözni nem kell!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.06. 06:20

Igen.

gerbera317 # 2022.06.06. 09:16

A peren kívüli egyezség egyik leghatékonyabb formája - minden naturalisztikus megnyilvánulása ellenére (vagy éppen annak köszönhetően?) - a békülős szexxx.

Majordomus # 2022.06.06. 20:03

Úgy van! 10 év gyakorlattal könnyen leveszed a lábáról és kiveszed a nadrágjából.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.07. 04:12

Te gerbera, ez jogi képviselők között is működik? :D

Cidri # 2022.11.19. 04:22

Üdvözlök mindenkit

Az alábbiakban kérném véleményüket:

Volt apósom több mint 10 éve a területemen tárolt egy semmit nem érő Multikárt. Sem szélvédője, sem ajtajai, semmi alkatrész nem volt már benne.
Ők nem laknak már Magyarországon.
Kértük hogy vitesse el a roncsot, mert kígyók, darazsak és mindenféle rágcsáló költözött már bele, Többször is csípte már meg a gyerekeket, háziállatokat a darazsak.
Nem volt hajlandó lépni ezügyben, az volt a válasz, hogy jó helyen van itt.
Mikor már sokadik darázsfeszek költözött a roncsba, az egészségünket féltve elvitettem az udvarból, mondanom sem kell, hogy úgy kellett kiásni, csak erőgép tudta kirántani.
Lopásnak minősül e ez, ha a saját területemen tárolt ingóságot elvitetem, ha sz az egészségre veszélyes lehet? Egyébiránt úgy tudtuk hogy a roncs a volt férjemé, aki gyerektartast sem fizet.
Köszönöm a hozzászólásokat.

groszfater@gmail.com # 2022.11.19. 07:55

Cidri!
Eladtad, hasznod lett belőle?

Cidri # 2022.11.19. 09:57

Hasznom nem lett belőle még nekem kellett hívni traktort, ami kirángatta.
Annyi hasznom lett belőle, hogy nem kell félnünk a darazsaktól.

groszfater@gmail.com # 2022.11.19. 11:23

Akkor felejtsd el az egészet!

Cidri # 2022.11.19. 11:41

Biztos?
És ha feljelent a volt após?

drbjozsef # 2022.11.19. 14:36

Semmiképpen sem lopás.

Van tanúd, vagy írásos nyoma annak, hogy többször felszólítottad az elvitelre?
Van fényképed, vagy tanúd, aki igazolja az elvitelkor állapotát?

Cidri # 2022.11.19. 14:40

Igen, mivel én nem vagyok vele beszélőviszonyba, a lányom írta még neki, hogy vigye el.
Fényképen sajnos nincs az elvitelkori állapotáról.

drbjozsef # 2022.11.19. 14:51

Cidri,

Szerintem legfeljebb sikkasztás miatt jelenthetne fel, de ha igazolhatóan felszólítottad, hogy vigye a picsába, és az is, hogy egyébként egy lom volt, akkor nem nagyon van félnivalód.
Sőt. Ha a felszólítás ellenére nem vitte el, én megmondanám neki, hogy az elszállíttatás költségeit is még ki fogom vele fizettetni.

Cidri # 2022.11.19. 14:56

Köszönöm a megnyugtatást

Majordomus # 2022.11.19. 20:49

Esetleg átveheti ott ahová elvitetted.

Cidri # 2023.01.16. 13:59

Ma kaptam a telefont, hogy csütörtökön kihallgatásra várnak.
Érdekes lesz

Vadsuhanc # 2023.01.16. 14:28

CIDRI......

És azt közölték milyen minőségben várnak kihallgatásra? Tanú vagy gyanúsított ? Mert em mindegy.
A leírásodból hiányolom, hogy mi lett a gép sorsa ( eladtad, "vasba " elvitetted stb ) és abból kaptál-e pénzt.
Lopásnak nem lopás és a sikkasztás sem a leírtak alapján, ha közölve lett a tulajdonossal, hogy mi lesz vagy mi lett a roncs sorsa...
Nem kell cidrizni, mond el nyugodtan az igazságot.

Cidri # 2023.01.16. 18:54

Vadsuhanc

Nem közölték hogy milyen minőségben akarnak kihallgatni.
A gép sorsa az lett, hogy elvitettem. , nem kaptam érte semmit, csak elvitettem, mert veszélyesnek ítéltem meg. Mivel a tulaj nem mozdult érte, pedig mondva lett hogy vigye el, nem szerettem volna ,ha még több állat, darazsfeszek költözik bele.

Igen, csak az igazat mondom, semmi mást, csak azért nem mindegy, hogy hova kell az embernek és főleg hogy miért mennie.
Szívesen feltöltenék ide egy fotót, hogy miről is van szó.
Köszönöm a megnyugtató szavakat.

groszfater@gmail.com # 2023.01.16. 20:13

Cidri!
Tényleg ne cidrizz. Az a roncs veszélyes hulladéknak minősül, magánterületen csak engedéllyel tárolható.
Mivel ilyen nem volt kötelességed volt elszállíttatni.

Majordomus # 2023.01.16. 20:46

De jó hogy vannak róla fotók...
Téged fog segíteni.

Cidri # 2023.01.17. 00:29

Köszönöm a megnyugtatást

Cidri # 2023.01.20. 03:30

Köszönöm a segítséget, a rendőrség tegnap megszüntette a nyomozást.