Mi van, ha az iratokat selejtezték?


Majordomus # 2022.10.14. 21:07

Nincs itt semmi látnivaló....

Az 1.9 méteren belül kell parkolni!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.14. 07:15

a jogbiztonság nem követel meg annyit, hogy közlik, miszerint a jövőben nem parkolhatok itt?
Jogszabály tiltja, hogy ott parkolj. A jogszabályokat nem szokás mindenkivel személyesen közölni. (Most képzeld el, hogy elsőre mindenki "ingyen" pofozkodhatna a kocsmában, mert neki még nem szóltak, hogy ez szabálysértés.)

böhönye # 2022.10.12. 17:05

Kovács Béla Sándornak

Lehet, hogy érdemben igazad van, de:

Járda a házunk előtt soha nem volt, mi építettük ki a parkoló mellé.

Szerinted a jogbiztonság nem követel meg annyit, hogy közlik, miszerint a jövőben nem parkolhatok itt?

(Mellesleg a Biokom embere telefonban azt mondta, hogy ha nem tudjuk igazolni az építési engedélyt, kötelesek vagyunk lebontani a túlépített részt, azaz a járdát)

Szomorú örökös # 2022.10.12. 17:02

böhönye

Ehelyett a Bikokom a feljelentést választotta abban a reményben, hogy ingyen szerzi meg tulajdonunkban álló földrészletet.

Már megbocsáss, de az általad megmutatott határozat pont azt jelzi, amit én is írtam. Annak a területnek csak egy része a telkedhez tartozó rész. Ami a képen hátrébb látszó régi házfal mellett van keskeny „járda-szerűség”, az már bizony kőkeményen közterület. Tehát ha azon is várakoztál és nem csak azon a bizonyos 1,9 méteren - szerintem én is ezt írtam - akkor jogos a bírság, amit kiróttak rád.

böhönye # 2022.10.12. 16:56

Nem jött el a távoli jövő, a kisajátításért fizetni kell.

Ehelyett a Bikokom a feljelentést választotta abban a reményben, hogy ingyen szerzi meg tulajdonunkban álló földrészletet.
https://ibb.co/L9Dq0hT
Utólag kiderítettem, hogy a hivatkozott mérés hamisítvány
https://ibb.co/Yj40dCy
https://ibb.co/XFMX1vK

A második ügyben eljáró rendőrnek bemutattam, annyit mondott, hogy "érdekes" majd továbbította a bíróságnak.

Szomorú örökös # 2022.10.12. 16:13

böhönye

Az új ház építésekor beljebb kellett minden házat építeni mert az volt az elképzelés, hogy a távoli jövőben kisajátítják járda céljára.

Lehet ez a „távoli jövő” máris eljött, nem?

2022. január 9-én is ez történt, telefonon azt mondták, hogy szokás szerint papírkosára dobták a feljelentést. Váratlanul idézést kaptam a rendőrségre.

Arra nem gondoltál esetleg, hogy most nem a közterület felügyelet intézkedik, hanem a rendőrség? Két, egymástól teljesen független hatóság. Ha a közterület felügyelet rója ki a bírságot, akkor nekik fizetsz, ha a rendőrség, akkor pedig nekik.

böhönye # 2022.10.12. 14:52

Nem sántít semmi.
Az új ház építésekor beljebb kellett minden házat építeni mert az volt az elképzelés, hogy a távoli jövőben kisajátítják járda céljára.
Addig mi és a baloldali szomszéd parkolónak használhattuk. (nem akartam bonyolítani)

2005-ben építkezett a jobb oldali szomszéd, neki már nem volt ilyen előírás, így véglegessé vált, hogy ez saját tulajdonú parkolóhely és nem járda.

https://ibb.co/h7dqrfG

Az új járőrök néha cédulát tettek az autóra, de a közterületfelügyelet mindig elnézést kért.

2022. január 9-én is ez történt, telefonon azt mondták, hogy szokás szerint papírkosára dobták a feljelentést.

Váratlanul idézést kaptam a rendőrségre.

Szó sem volt előzetes egyeztetésról, átlógtásról. A bírósági titkár kijelentette, hogy a jogerős ítélet selejtezésre került, a google street alapján megállapította, hogy nem férek el a saját területen, mert a gépkocsim 2 m3 cm széles, amit az interneten megnézett. Azt mondta, hogy vegyek kisebb gépkocsit.

Mondtam, hogy már vettem 1m 77 cm-t, de leintett, hogy ő jobban tudja.

Kiderült, hogy van még 3 feljelentés, ma voltam ott tanuként a negyedik ügyben.

Hiába hivatkozom arra, hogy jogkövető voltam, mivel a jogerős határozatnak megfelelően használtam a parpkolómat.

Válasz: A FŐNÖKNEK MÁS A VÉLEMÉNYE.

Eddig 50.000 Ft-ot fizettem, a további 50 még hátravan.

.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.12. 14:43

Az a határozat egy egyedi, szabálysértési ügyben hozott döntés - általános joghatása nincs. Más eljárásokban nem köti a hatóságot, és természetesen nem akadálya újabb szabálysértési eljárásnak.Ahányszor szabálysértési eljárás indul veled szemben, annyiszor kell új határozatot hozni, és lehetséges, hogy már másnap megbírságolnak tiltott parkolásért.
(Szerintem a határozat téves volt, ez így igenis közforgalom számára megnyitott magánút, és a közterületre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha innen nézzük, akkor hihetetlenül jól jártál: egy téves határozat miatt 11 évig hagytak békében szabályt sérteni.)

nanemaaa # 2022.10.12. 11:01

Nem jutott garázs ezért beljebb építettük a házat.
Már az maga csoda, hogy ha eltértél az építési engedélytől, akkor az építési hatóság nem bontatta le az egész épületet.
Nem beszélve arról, hogy az engedélyezés során vizsgálnia kellett a gépjárművek saját telken történő elhelyezésének lehetőségét. A terveknek is ábrázolnia kellett. Az építési iratok pedig nem selejtezhetők.
Szóval itt azért erősen sántít a történet.

Szomorú örökös # 2022.10.12. 03:30

böhönye

A fotó mindent elmond. Nem jutott garázs ezért beljebb építettük a házat, a parkoló mellé járdát

A régi házfal mellett is volt jól láthatóan egy nagyon keskeny járda-szerű rész. A te telked határa így nagy valószínűséggel nem a járdaszegélynél van, hanem a régi ház falánál. Ha te azon a szegélyen álltál a szélesebb területen is, mert nem akartál közvetlen a ház falához állni, és nem csak az általad még saját teleknek ítélt területen, akkor valóban az ott járdának minősül és szerintem jogos a szabálysértési hatóság döntése. Egyébként meg mint ha ezt a történetet egyszer már kiveséztük volna egy másik topikban, nem?

böhönye # 2022.10.12. 00:28
böhönye # 2022.10.12. 00:06

A fotó mindent elmond. Nem jutott garázs ezért beljebb építettük a házat, a parkoló mellé járdát

https://ibb.co/HK9M7Pr

Majordomus # 2022.10.11. 20:28

Azért drb.. kérdése jogos.....
Nincs saját példányod?

Azért 10 éves itéletejet még nem selejtezhetnek.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.11. 19:14

Bocsánat, mi köze a rendőrségnek, közterületfelügyeletnek a te tulajdonodban álló ingatlanhoz?

Valahogy nem kerek ez.

drbjozsef # 2022.10.11. 17:15

Akkor azok az iratok nincsenek meg.

Miért nem mutatod meg nekik a saját példányodat?

böhönye # 2022.10.11. 13:59

Egy 2011-ben hozott bírósági határozat kimondta, hogy jogosult vagyok a tulajdonomban álló földrészleten parkolni. Ezt a határozatot 11 éven át a mind a rendőrség, mind a közterületfelügyet tiszteletben tartotta.

A szabálysértési hatóságot nem érdekelte, a Pécsi Járásbíróság pedig kijelentette, hogy az iratokat már selejtezték, ezért figyelmen kívül hagyja.