Nem segíthet a rendőr?


Majordomus # 2022.12.17. 20:45

Nem hiszem hogy több tízezer ft-ról lenne szó.

Szomorú örökös # 2022.12.17. 05:22

Jokovacs

Bár nem sikerült linket elhelyezni rá, én megkerestem a google térképen azt a bizonyos bankot Pápa főterén. Nos ott csakis messze a banktkól lehet megállni, mivel a banknak még csak a közelébe se lehet egyáltalán arra a térre behajtani, mivel táblákkal forgalomtól teljesen elzárt gyalogos övezetről beszélünk. Ha oda sikerült behajtani, akkor én egyáltalán nem csodálom, hogy bírság érkezett rá. Szerintem egyszerűbb befizetni, mint fellebbezni. Bár gondolom itt elsősorban az anyagiak hiánya az, ami a bírság befizetését akadályozza, arra viszont lehet részletfizetést kérni.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.12.16. 17:39

Elképzeltem amint egy közlekedési tábla egy térben ér véget...

Jokovacs # 2022.12.16. 12:49

A Google link ismét, talán ez működik:
https://www.google.ch/…89.27t/data=!3m7!1e1!3m5!1sstX03Qq0p4s0SrmvzeCq4Q!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DstX03Qq0p4s0SrmvzeCq4Q%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D56.900967%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192?hl=hu

Jokovacs # 2022.12.16. 12:33

Tisztelt Jogi Fórum! Kedves Válaszadó!
Kérdésem és tanácskérésem az alábbi levelemből kiolvasható. Ezt a levelet küldtem a cselekményért kirótt bírság kirovójának, amit azzal a kifogással utasított el, hogy a rendőrnek nincs joga a várakozni tilos tábla ellenében még rövid időre sem engedélyezni a várakozást. Megjegyzem a várakozási tilalom sem egyértelmű, ugyanis a várakozást tiltó tábla egy térben (Pápa város Főterén) ér véget és a tér kezdetén tiltó tábla nincs. (Az utca neve Korvin utca.) A várakozásom helye a Google kamera: https://www.google.ch/…89.27t/data=!3m7!1e1!3m5!1sstX03Qq0p4s0SrmvzeCq4Q!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DstX03Qq0p4s0SrmvzeCq4Q%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D56.900967%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192?hl=hu
linken látható.
Tehát a kérelem amit a bírság elengedése végett küldtem az illetékes (közterület-felügyelet) címére:

\"Kérelem.

Tisztelt Dr. Mészáros László Úr!

Alulírott Kovács Józsefné tisztelettel kérem, a rám F05/1235-2/2022 számon kirótt 10000 azaz Tízezer forint büntetést törölni szíveskedjen.

Kérésemet az alábbiakkal támasztom alá:

A kérdéses napon a nevemen lévő családi gépkocsinkkal férjem Kovács József várakozott a fényképen látható helyen és módon.

Elmondása szerint egy sürgős banki ügyintézés vált szükségessé, mert kártyájának tévesen (a bank által sms-ben) közölt egyenlege miatt a kérdéses időben nem tudott fizetni a MENTAVILL Celli út 27 üzletében.

Sürgősen fel kellett keresnie a Raiffeisen bank ügyintézőjét. A Fő térre érkezvén tekintettel a körülményekre, egy éppen oda érkező gépkocsizó rendőr járőrtől engedélyt kért és kapott egy rövid idejű várakozásra. (Akiknek itt is megköszönjük emberséges megértését és engedélyét.)

A rendőri intézkedés alatt a rendőrségi gépkocsi a mi gépkocsink bal oldala mellett állt, így minden bizonnyal látható az önök rögzített felvételein közvetlenül a várakozás rögzített időpontja előtti, vagy a kezdő és végső időpont közötti időben, csakúgy min az, hogy férjem a rendőrségi gépkocsi jobb első ajtaja mellett állva várta a rendőrök engedélyét.

A szóbeli engedélyük birtokában a gépkocsit bezárta és a Fő téren át a Raiffeisen bankba ment, ahol sorszámot húzott, majd azonnal fogadta őt a banki ügyintéző.

Ügyét elintézve gépkocsinkkal a Fő-térről visszament bankkártyájáért a MENTAVILL fentebb említett címére.

Tisztelettel kérem szíveskedjen ellenőrizni a fentebb előadottakat, és a kamerafelvétel alapján meggyőződni arról, hogy a várakozás egy rendkívüli eset volt, amit az intézkedő rendőrök megértően kezeltek.

Kérem Önt kezelje megértéssel a néhány perces várakozást, amivel senkit nem zavart a férjem, hiszen ellenkező esetben nem is kaphatott volna rá engedélyt. Megértettem, hogy méltányossági alapon nem kérhetem a bírság elengedését, bár lévén a férjem és jómagam nyugdíja 165ezer forint EGYÜTTESEN, talán még ezért is lehetne kivételt tenni esetünkben.

Kérem kedvező döntését és arról mielőbbi szíves értesítését lakcímemre, vagy E-mail címemre:\"

Tisztelettel megköszönöm a segítséget! Mit tegyek?