Vissza lehet vonni? SOS


Majordomus # 2023.07.01. 19:30

Csak az ügy itt nem áll meg mert ez hivatalból kivizsgálandó...

smilegator (törölt felhasználó) # 2023.07.01. 14:00

Végül vissza lett vonva, köszönöm!

Szomorú örökös # 2023.06.29. 11:15

smilegator

viszont valahol azt olvastam, hogy ‘ki lehet szállni’, hogy mindent az ügyészség vigyen tovább, ez igaz?

Most is az ügyészség képviseli a vádat és nem te. Te ugyebár csak feljelentő vagy és esetleg tanú, De ha jól sejtem, akkor ez utóbbi nem szeretnél lenni.

smilegator (törölt felhasználó) # 2023.06.29. 09:11

Értem, viszont valahol azt olvastam, hogy ‘ki lehet szállni’, hogy mindent az ügyészség vigyen tovább, ez igaz?

Így mire számíthatok? -és mennyi időn belül? Csak mert mindenhol azt találtam, hogy már tudnom kéne róla.

Szomorú örökös # 2023.06.29. 04:08

smilegator

lesz elég gondunk diplomakészítés és két műszak mellett, hogy idézésekre kellene járkálnunk,
visszavonhatom még bármire hivatkozva ezt az egészet, vagy gyorsan le lehet zárni?

Hivatalból üldözendő cselekmény feljelentését nem lehet később csak úgy visszavonni. Azt ki fogják vizsgálni.

ha minden igaz valamelyik felvételen hallható is

Bár nem szorosan a kérdéshez tartozik, de én úgy tudom, hogy videofelvételt a saját területeden korlátlanul készíthetsz,
de hangfelvételt nem igazán, főleg így, hogy a kamerád hangot is rögzít. Ezt nem igazán szeretik a bíróságon, ha kiderül.

smilegator (törölt felhasználó) # 2023.06.28. 22:44

Sziasztok!

Lentebb bemásolom az adatok kivételével (XXX) a feljelentésemet, melyet 06.15.-én, azaz 14 naptári napja tettem e-mailben a Rendőrség weboldalán található utasításokat követve. Válasz még mindig nem érkezett azon kívül amit a sokadik megkeresésemre adtak, hogy egy bü. számra iktatta egy rendőr.
Közben kiderült, hogy van fény az alagút végén, két hónap múlva elköltözünk párommal, viszont anélkül is lesz elég gondunk diplomakészítés és két műszak mellett, hogy idézésekre kellene járkálnunk, visszavonhatom még bármire hivatkozva ezt az egészet, vagy gyorsan le lehet zárni? (esetleg mintát kérhetek?)

Tisztelt Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-Főkapitányság!

Feljelentést szeretnék tenni a XXX hrsz.: XXX alatti lakosok ellen, továbbiakban: szomszédaim.

Ezúton szeretném kérni a személyem és a tanúm személyének bizalmas módon való kezelését, kérem az eljárás során az iratokon az adataink ne szerepeljenek, azokat csak a hatóságok ismerhessék meg.

A szomszédaim, mióta visszaköltöztem a házamba a párommal, megnehezítik az életünket. Az év nagy részében az utcán ordítanak egymással, gyermekeikkel és velünk is.
Többször is halálosan megfenyegetett a férfi az utca túloldaláról, hogy idézzem \\\"megöllek te nyomorult, csak menjek át\\\", tette ezt akkor is, amikor sötétedés után raktam tele a kukánkat valamelyik nap, mivel napközben nem értem rá és másnap reggel hajnalban jött a szemétszállító. Emellett akárhányszor kimegyek a házamból legyen az kerti munka vagy bevásárlás céljából, mindig gyűlölettől fűtve beszélnek egymás közt rólam, mindezt persze ordibálva, hogy messziről is halljam. Mióta biztonsági kamerákat szereltem fel amik a magánterületünket és az autóbeállót figyelik, szintén rengetegszer hallom, hogy ordibálva becsmérelnek (ha minden igaz valamelyik felvételen hallható is), mint \\\"wifis köcsög\\\" és \\\"feljelentgetős, ne menj a kamerába bazdmeg, rohadjanak meg\\\".
Az egészségem annyira megrontották, hogy jelenleg is kivizsgálás alatt van az állapotom, mert semmi sem segít, hogy elviseljem őket, élhetőek legyenek a mindennapjaim. Jelenleg migrén rohamokkal kezelnek, amit ront a zaj és a félelem velük kapcsolatosan. Amennyiben szükséges, és megoldható, hogy teljes anonimitást élvezzenek az abban lévő adataim, elküldöm a zárójelentésemet is, ugyanakkor abban nem mondtam el, hogy ilyen állapotok vannak mellettünk, mivel féltem a következményektől, hogy megtámadhatnak.

A három gyerekükből kettőt, akik már idősebbek, mint fél éves kor, rendszeresen a tűző napon hagytak ruha nélkül, mindennapos a velük való ordibálás és az egy karon történő rángatásuk a levegőben amikor látszólag ki akarnak menni a kapun kívülre egy-egy bántalmazás, verés után. A körülmények nem megfelőek, az utcáról is jól látható, hogy mindent szemét borít, még a kerítésen lévő dísztüskéket is üres aludobozokkal tűzdelték tele, amik szélben nagyon hangosak tudnak lenni. Tanúi voltunk, hogy egy időre a villanyáramot is kikötötték, a kiérkező végrehajtókat nem engedték be, emiatt ők levágták az oszlopról a vezetéket.

Bizonyítékokból nem sokat tudtam összegyűjteni sajnos, mindig inkább igyekeztem a házamba ahelyett, hogy nekiálltam volna hangfelvételt készíteni és kint maradni az utcán egy-egy fenyegetés után. A biztonsági kamerákat pedig nem szereltem fel két hete sem, emiatt nincs sok felvételem, azokon is kérem, hogy a hangra figyeljenek, nem kerültek a kamera látóterébe.
Az ok, hogy nem hamarabb tettem meg a feljelentést egész egyszerűen a félelemmel kapcsolatos, hogy nem fog velük semmi sem történni, csupán még rosszabbak lesznek a fenyegetések, esetlegesen megtámadnak minket.

A tanúm a párom, XXX (XXX@gmail.com), mindennek szemtanúja volt, ő is, mint fentebb említettem, teljes névtelenség mellett hajlandó tanúvallomást tenni.

A lehetséges bizonyítékokként kinyert videókat méretüknél fogva nem tudtam közvetlenül elküldeni, csak a Google Drive fájlmegosztón keresztül, a link a letöltéshez/megtekintéshez: XXX

Kérem válaszoljanak, ha megkapták a levelemet és amennyiben módjukban áll tájékoztassanak a várható eseményekről, kimenetelekről, továbbá az is érdekelne, hogy milyen időbeni lefolyása van egy ilyen kaliberű ügynek, számíthatok-e arra, hogy megtorolnak a szomszédaim amiért ezt a feljelentést megtettem?

Köszönettel, XXX