Büntetőeljárás


zante # 2023.07.07. 16:36

Büntetőeljárás során végzett nyomozás alkalmával a rendőrségi tanúkihallgatás alkalmával a tanú titokban hangfelévételt készít.
Ez mennyire törvényes?

drbjozsef # 2023.07.08. 05:48

Semennyire.
(Bár, megjegyzem, a "mennyire" kifejezésnek értelme sincs. Valami vagy törvényes, mert nem ütközik jogszabályba, vagy nem törvényes. Bináris. Nincs mennyiségi mérőszáma)

Majordomus # 2023.07.08. 20:06

Arról nem is beszélve hogy azt a felvételt semmire sem tudod használni legfeljebb "puskának" a további eljárásra való felkészüléshez.
Bizonyitéknk biztos hogy nem.

drbjozsef # 2023.07.09. 04:07

Speciel bizonyítéknak megfelelő körülmények között igen, ahogy ezt már vagy tucatszor kifejtettük itt.
De ez (még?) nem volt kérdés.

Szomorú örökös # 2023.07.09. 06:14

drbjozsef

bizonyítéknak megfelelő körülmények között igen

Mit is írt a kérdező?

Büntetőeljárás során végzett nyomozás alkalmával a rendőrségi tanúkihallgatás alkalmával a tanú titokban hangfelévételt készít.

Kétlem, hogy a rendőrség ellen egy ilyen, jogtalanul készített hangfelvétellel bármi esélye lenne.
Inkább annak örüljön, hogy nem kap érte esetleg egy csinos kis rendbírságot.

Majordomus # 2023.07.09. 20:43

Egy párszor már leírtam:

minden érintett hozzájárulása szükséges a hangfelvétel bizonyitásu célu felhasználásához.

economist # 2023.07.09. 21:55

miért kell hangfelvétel egy vallomásról, amit egyébként elolvasol és aláírsz?

Szomorú örökös # 2023.07.10. 03:45

Majordomus

Egy párszor már leírtam

Attól még nem lett igaz

minden érintett hozzájárulása szükséges a hangfelvétel bizonyitásu célu felhasználásához.

A bíró dönti el minden esetben, hogy felhasználható vagy nem.
Ha egy hangfelvételen egyértelmű bizonyíték szerepel, akkor simán elfogadhatja.
És akkor tök mindegy, hogy a terhelt hozzájárul vagy sem.

M7R-227 # 2023.07.10. 05:25

BŰBCSELEKMÉNY TÖRTÉNT!!!!!!!!!

Ismeretlen tettesek a Ferencvárosban a zöld-fehérre festett padot az éjszaka leple alatt sunyi alattomos módon szivárvány színűre festették!!!!!!!!

Ezzel megrongálták a padot, mert az eltérő szín az rongálás, még akkor is, ha a festék után jobb fizikai állapotba került!!!!!!!

Kérjük, hogy vonják felelősségre az ismeretlen bűnelkövetőket, akik a tökéletes színű zöld fehér padot elcsúfítva szivárványra festették, és követeljük, hogy azonnal fesse vissza valaki zöld-fehér színűre.

Javasoljuk, hogy a zöld fehér színre írják rá a Tóra idézetét: 3Móz. 20.13

drbjozsef # 2023.07.10. 12:39

elcsúfítva szivárványra festették

Nem tudom, szerintem a szivárvány az szép is, amellett, hogy egy nagyon érdekes légkörfizikai jelenség is.

M7R-227 # 2023.07.10. 13:43

Az égen szép.

A padon, hát, nekem esztétikailag nem tetszik, mert túl csiri-csáré, papagáj színű, én az egy színű tárgyakat szeretem, esetleg a 2, max 3 színű dolgokat. Egy tárgy az én ízlésem szerint csúnya, ha 7-8 színű.

De nem is ez a lényeg. Ha bármilyen más színű, mint amilyenre a szakértő kezek festetették, jelen esetben zöld és fehér, akkor erről átszínezni az már rongálás, terror a szemnek. Attól csúf, hogy nem az eredeti színű, ami zöld-fehér kellene hogy legyen.

Bármi, ami átfestés, az rongálás, Btk., ezek a festészet Oszama Bin Ládenjei.

drbjozsef # 2023.07.10. 16:31

Ezt értem.

De miért hiszed, hogy a Te ízlésed van törvénybe foglalva?

drbjozsef # 2023.07.10. 16:41

(azt nem nagyon kérdezem meg, hogy amúgy tisztában vagy-e vele, hogy az önkormányzat engedélyével, teljesen szabályosan festették át szivárványra azt a padot. Aki utána átfestette zöld-fehérre, az követte el a rongálást. De valamiért azt gondolom, hogy neked igazából nem ez a bajod, és nem színesztétikai tudományos munkán dolgozol.)

Majordomus # 2023.07.10. 19:58

A festékgyártók dörzsölik a tenyerüket....

Szomorú örökös # 2023.07.11. 05:36

M7R-227

Azzal kezdődött a bűncselekmény, hogy visszafestették az eredeti színére?

Hogyne, ugyanis arra már nem volt meg az önkormányzat engedélye, ellenben a szivárvány színű festéssel.
Az pedig, hogy te egy zsidó származású fradi drukker vagy, az bizony egyéni szociális probléma.

Szomorú örökös # 2023.07.11. 07:07

M7R-227

Amit itt, a Jogi Fórumon elkövettél, az gyakorlatilag nyílt rágalmazás, becsületsértés vétsége. Gratulálok!

Szomorú örökös # 2023.07.11. 15:29

Kérdés, hogy mi a bűncselekmény? Az, amit Ferencváros önkormányzata megrendelésére készít valaki,
vagy inkább az, amit csuklyával a fején tesznek a fradi-ultrák? Szerintem leginkább az utóbbi. :-)

https://24.hu/…-pad-festes/?…

Csütörtökön az Amnesty International és a Ferencvárosi Önkormányzat adta át a főváros első szivárványos köztéri padját a IX. kerületi Tompa utcában, de a festés nem volt hosszú életű: szombatra Fradi-ultrák zöld-fehérre mázolták át a padot. Vasárnap aztán helyreállították, hétfőn viszont már megint festékszóróval estek neki

economist # 2023.07.11. 19:47

polgári engedetlenség ¯_(ツ)_/¯

Majordomus # 2023.07.11. 20:00

Polgári hülyeség....

Szomorú örökös # 2023.07.15. 05:11

És ez még mindig Jogi Fórum...

Szomorú örökös # 2023.07.16. 03:34

Majordomus

Talán másik fórumba kellene irdogálni...

Maximálisan egyetértek! Egyébként alapból azt nem értem, hogy miért pont zöld-fehér? Csak azért, mert valami fradi nevű focicsapatnak ez a színe? Miért kell erőszakosan - ráadásul jogszabályt megsértve - mások pofájába tolni törvényellenesen ezt? Egyébként is ki az, mi az a fradi? Elmehetnének végre ők is dolgozni, mint minden más rendes ember. Annyira nem jók ők, hogy ezért még fizetést is kapjanak. Ahogy a Feröer Szigetek egyetlen csapata sem hivatásos focistákból áll, ott közel mindenki munkából jár edzésekre, meccsekre.

Majordomus # 2023.07.16. 19:10

A Pad a Ferencvárosban (IX.ker) található volt!

"a Feröer Szigetek egyetlen csapata sem hivatásos focistákból áll, ott közel mindenki munkából jár edzésekre, meccsekre"

Mondjuk nem is verik meg az angolokatbidegenben 4:0-ra.

Szerintem előbbi soraim alapján a magyar játékosokból (most már) különb csapatot rakna össze Dárdai Pál (és nem Csercseszov)

Szomorú örökös # 2023.07.17. 15:56

Ezen most sírok a röhögéstől! :-D

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?…

Vadsuhanc # 2023.08.17. 10:34

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem, hogy a Járásbíróságon lehet-e büntetőfeljelentést tenni hivatali bűncselekmények elkövetésének alapos gyanúja miatt?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.17. 11:33

Feljelentést bármelyik hatóságnál lehet tenni - majd átteszik az ügyészségre. De hogy a gyanú alapos-e, azt nem te döntöd el. Ahogy a minősítést sem.