A tanu jogai


Majordomus # 2022.10.26. 19:26

Ez azért nem igy működik...

Szomorú örökös # 2022.10.26. 17:02

Lagopagosz

jogszerű ha tanút elutasítanak mert csak telefonon keresztül tudott volna tanúskodni?

Ugye most csak viccelsz? Hogy azonosítják be szerinted a bíróságon? Hangfelismerő rendszerrel? :-D

drbjozsef

Ha szerinted igen, akkor add meg a számod, és hidd el ha felhívlak, hogy én az unokád vagyok aki bajba került, és át kellene utalnod egy barátomnak kétmillió forintot gyorsan.

:-D :-D :-D :-D :-D

drbjozsef # 2022.10.26. 11:53

Lagopagosz,

Honnan tudhatnánk?
Ez nyilván annak az "etikai eljárás"-nak a szabályaitól függ. El kell olvasni pontosan.
Egyébként megvalószínűsíthetően igen. A tanúskodás alapvetően személyes műfaj, és az attól való eltérés a kivétel, aminek alapos indoka is szokott lenni.
A telefon nem az a műfaj, amin ilyet lehet bonyolítani. Ha szerinted igen, akkor add meg a számod, és hidd el ha felhívlak, hogy én az unokád vagyok aki bajba került, és át kellene utalnod egy barátomnak kétmillió forintot gyorsan.
Személyes megjelenés híján, ha máshogy nem lehetséges (távolság, orvosi indok, etc), akkor írásban, közokiratban lehet tanúskodni. Például. Mármint, egy bírósági eljárásban. De hogy egy etikai eljárásnál, azt csak ők tudják...

Lagopagosz # 2022.10.26. 10:54

Etikai eljárás során jogszerű ha tanút elutasítanak mert csak telefonon keresztül tudott volna tanúskodni?

alfateam # 2020.10.15. 11:51

Egy picit balra nézel és ott van: ügyvédi szaknévsor

dandik # 2020.10.15. 09:49

Jó napot nyiregyházi ügyvédet keresek köszönöm.


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

alfateam # 2020.10.15. 05:33

Nemártana ha elolvasnád.

https://doboslegal.eu/…jaras-soran/

dandik # 2020.10.14. 20:47

Tanuként hallgatnak ki, de engem gyanusitanak, ilyenkor mi a teendő kérem segitsenek, sos


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2020.10.14. 19:01

Tisztelettel tud segiteni köszönöm


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.14. 18:06

???

dandik # 2020.10.14. 17:32

Azt szeretném megkérdezni hogy ha tanu vagyok a telefonomra kérhet hivás listát, mert a telekomhoz ezt adták meg.


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

dandik # 2020.10.14. 17:09

Jó estét a történet, albérletben laktam a føbérlő bejelentest tett a rendörségen, ahova tanukent hivtak, Hatóságom nyomozást folytat a Büntető Törvénykönyvről szóló (továbbiakban: Btk.) 2012. évi C. törvény 345. §-ba ütköző és aszerint minősülő hamis magánokirat felhasználásának vétségének megalapozott gyanúja miatt. Mivel szerzodes lett kotve a tulaj nevere okt. 16 telekom. Hiaba mondtam hogy csak okt. 21 tol koltoztem be. Mivel kulfoldon tartozkodom neten keresztul tortenik a tanuskodas. Az lenne a kerdesem ha élek mentességi jogommal az mit jelent, ha azt kérem nem fogja azt hinni hogy én voltam, vagy irjam le hogy okt 21 tol laktam ott mert van egy átvételi elismervény hogy okt. 21 től fizettem albérletet. De a rendőrt azt mondja az semmit nem ér szerzødés kell. Kozben be volt vezet e a digi en mondtam is hogy nekem nem volt szuksegem masikra. Hogy zajlik majd az ügy köszönöm


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Dr.Attika # 2017.09.16. 15:46

Ha nem idézik a bíróságra tanúként, akkor a nyomozati vallomását nem vehetik figyelembe. ne agyalogjon, menjen el a védőhöz.

Rchk # 2017.09.16. 11:38

Az, hogy nem egyezik a lakcímünk nem azért van mert nem élünk együtt, hanem mert a főbérlő nem engedte, hogy bejelentkezzünk. Igen először én is arra gondoltam, hogy majd a bírósági tárgyaláson, de tartok attól, hogy nem biztos, hogy beidéznek a bírósági tárgyalásra, ezért szeretném még most vissza vonni a vallomásomat

Dr.Attika # 2017.09.16. 04:30

Az "összeálltunk, mint a juhtúró" kapcsolat még nem eredményez mentességi körülményt. Ezért is vigyázni kell az ilyen "visszavonom a vallomásom" dologgal. Ahogy Vadsuhanc írta, konzultálni kell a védővel. Célszerűbb a bírósági tanúkihallgatáson egy módosított vallomás.

Vadsuhanc # 2017.09.15. 20:48

Tulajdonképpen igen,ott ahol tetted a vallomást. esetlegesen a nyomozás iratai más hatósághoz kerültek akkor az éppen eljáró hatóság előtt.

Szeretném megjegyezni, hogy amennyiben az párodnak kirendelt vagy megbízott védője van konzultálj vele az újabb nyilatkozatod előtt. Nehogy Te is elkövess egy bűncselekményt.

Rchk # 2017.09.15. 19:54

Köszönöm a választ!
A vallomásomat azon a rendőrségen tudom vissza vonni ahol a kihallgatás történt? Még csak nyomozati szakaszban van az ügy ha jól tudom

Vadsuhanc # 2017.09.15. 18:57

Tedd meg és vond vissza. Azt hogy ezt majd a bíróság figyelembe veszi-e a vallomásod visszavonását kérdéses.

Mellesleg gyanítom nem a Te vallomásod miatt indult eljárás a párod ellen, hanem éppen elég bizonyíték volt ellene így is.

Mint írtam azért mert egy lakásban éltetek még nem biztos, hogy élettársnak kell minősíteni benneteket. De ez nem neked kell bizonyítani, hanem a vádnak, hogy nem voltatok élettársak,

Rchk # 2017.09.15. 18:38

Igen,abban biztos vagyok én is hogy azon a papíron szerepel az aláírásom amin állítólag kioktattak. A kérdésem az lenne, hogy vissza tudom- e vonni a vallomásomat? Ha igen hogyan? Ha nem mit tudok tenni, azért, hogy ne vegyék figyelembe a vallomásom?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.15. 15:27

Az élettárs a Btk. (és így a Be.) alkalmazásában hozzátartozónak minősül, megtagadhatja a tanúvallomást.
Ha a tanút nem oktatják ki arra, hogy megtagadhatja a vallomást, akkor a felvett vallomása az eljárásban nem használható fel.
Csakhogy százat teszek egy ellen arra, hogy a jegyzőkönyvben benne van, hogy kioktatták, tudomásul veszi, és ennek ellenére vallomást tesz. És ezt a részt külön is aláírta.

Vadsuhanc # 2017.09.15. 15:22

Ezért írtam jó ügyvéd kell.

Pld. a gyanúsított és a kérdező lakcíme nem ugyanaz már kétséges az élettársi közösség megállapíthatósága. Az együttélés még nem élettársi kapcsolat.

ius latratus # 2017.09.15. 15:01

Jó ügyvéddel lehet kisérletet tenni arra, hogy megállapítsák élettársak voltatok illetve vagytok, de őszintén erre kevés esélyt látok.

Nem is kell annyira jónak lennie. Bár a büntető messze van tőlem, ezért kéretik nem érdeminek venni a hozzászólásom, de szerintem nem kellene figyelembe venni azt a vallomástételt,

Vadsuhanc # 2017.09.15. 14:10

Rchk

Páromat elfogták.....

Milyen értelemben vett párod? Házastárs, bejegyzett élettárs? Ha egyik sem a törvény értelmében sajnos nincs a tanúvallomás megtagadására okot adó körülmény.

Jó ügyvéddel lehet kisérletet tenni arra, hogy megállapítsák élettársak voltatok illetve vagytok, de őszintén erre kevés esélyt látok.

Rchk # 2017.09.15. 13:56

Üdvözlöm!

Augusztus 25-én a páromat elfogták a rendőrök kábítószer terjesztés miatt, majd engem is bevittek kihallgatásra. A nyomozó úr aki engem hallgatott ki nem tájékoztatott arról, hogy nem vagyok köteles olyat mondani ami az élettársamra terhelő lenne. Mivel én nem ismerem a jogaimat, a nyomozó pedig nem tájékoztatott a jogaimról ezért olyan vallomást tettem ami terhelő az élettársamra nézve. Mivel 4 órán keresztül bent tartottak, ezért nem olvastam át a vallomásomat csak alá írtam. Szerintem azt a papírt is aláírtam amelyiken állítólag felhívták a figyelmemet, hogy milyen jogaim vannak. A kérdésem az lenne, hogy vissza vonhatom-e a tanu vallomásomat? Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy ezt a vallomásomat figyelmen kívül hagyják?
Válaszukat előre is köszönöm:

Vadsuhanc # 2017.07.05. 15:45

Tanúvallomásra kötelezhető vagy, de ilyen formában. Mire hivatkozik a rendőrség ezt a " vallomást " miért vagy köteles megtenni és mi lesz a szankció,ha nem küldöd vissza?

Én visszaküldeném ... nem emlékszem, nem emlékszem. nem emlékszem...

Persze ha nem sértett vagy.

Ebben az a feneség, hogy önmagadat is vádolhatod bűncselekmény elkövetésével... bár azért ez gyanítom elévült.