vádirat kézbesítése...


Gabicsek # 2010.12.06. 20:29

Rendőrség felügyeletét ellátó (helyi) ügyészségnél kell érdeklődni, két héten belül kell elbírálni. Elképzelhető, hogy a rendőrség elfelejtette elküldeni nekik az iratokat elbírálásra. Tehát telefon az ügyészségnek.

Főlökött # 2010.12.07. 13:36

Tisztelettel :

Gabicsek - jól írta, annyi kiegészítéssel, hogy ügyiratszám alapján megkeresni az eljáró ügyészt és Tőle érdeklődni. Ha nincs nála, nem is tud róla, majd bekéri a keletkezett anyagot, ügyészi betekintésre és tapasztalja, a panaszt, ami nincs elbírálva. Szóval lépni fog.

Remélhetőleg írásban, bizonyíthatóan tettük a panaszunkat, mert ha szóban, akkor az semmi.

Szó elszáll, írás......

--------------
  • Lökött
xita # 2010.12.08. 19:49

Gabicsek és Főlökött,

továbbították az ügyésznek, ennyi a biztos info, de hát én nem hívom fel az ügyészt, a dolog szoros ügyészi felügyelet (ha jól tudom ezt a szófordulatot...) mellett zajlott.

Főlökött # 2010.12.09. 09:15

Tisztelettel :

Fokozott Ügyészi felügyelet....

Ezen esetben az ügyész küldi a panaszelbírálásról az iratot. Azért érdeklődni lehet.......

---------------
  • Lökött
kovacsz # 2010.12.09. 09:28

A fokozott ügyészi felügyelet ténye nem érinti azt a kérdést, hogy kinek kell a határozatot meghozni és postázni. :-(

Főlökött # 2010.12.09. 09:36

Tisztelettel :

(ha jól tudom ezt a szófordulatot…) - megjegyzésre reflektáltam.

Nem véletlenül írtam, "Azért érdeklődni lehet......." megjegyzést, tekintettel a "szeptember 25-én panaszt emeltünk" típusú megjegyzésre.

---------------
  • Lökött
xita # 2010.12.09. 14:23

De ha érdeklődnék, hogy mit is tetszenek csinálni már két hónapja a panaszommal és hogy ez vajon törvényes-e, még azt hinnék, hiányzik a vádemelés.

Gabicsek # 2010.12.09. 21:39

Pedig érdeklődni kell az ügyésznél, mert mint Főlökött is, és én is írtam, elképzelhető, hogy elfelejtették az iratokat az ügyésznek megküldeni elbírálásra. Rég meg kellett volna kapnod az ügyésztől a határozatot a panaszra. (gondolom, gyanúsítottkénti kihallgatásra irányuló intézkedéssel szembeni panaszról beszélünk)

taticska # 2012.11.22. 14:48

Tisztelt ügyvédúr!!!
Nekem olyna kérdésem lenne ha a vádirat 29.én elkészült és az érintett 8.-án kapta kézhez akkor mikorra várható a tárgyalás??A vádirat kézhezvételétől hány nap kb?Csak mondom h osztrák hatóságoról van szó gondolom náluk nem mindnen úgy működik mint nálunk magyarországon,


taticska

taticska # 2012.11.26. 12:03

30 napos hosszabbítást kaptak ami a mai napon lejárt!!!Nem tudom ott kint hogy működik ez azért kéne egy ki segítség!!A hosszabbítás ideje altt mint írtam lezárták az ügyet és megvan a vádirat!Ma járt le a hosszabbítás tehát mára már várható alai h mi lesz az üggyel kapcsolatban vayg csak a tárgyalás időpontját mondják meg mire számíthatunk?


taticska

Gabicsek # 2012.11.27. 10:40

Ha Ausztriáról van szó, akkor az ottani jogot kéne tanulmányozni. Ezt innen Magyarországról hogy mondjuk meg?

taticska # 2012.11.29. 07:35

Gondoltam tud erről valaki mondani valamit!!Amúgy az a helyzet ott kint mivel már tudom hogyha elkészül a vádirat 6 héten belül meg kell kapniuk az idézést a tárgyalásra utána 30 nap van a tárgyalás megtartására!Elég hosszú idő mit ne mondjak!!!!Ez a helyzet ott azért köszi a segítséget


taticska

kerdezo30 # 2019.03.24. 16:30

Üdv.

Büntetőügy... A vádiratot az ügyészség a bíróság felé továbbította.

Én, mint vádlott, betekinthetek a bíróságon a vádiratba?

Kb mennyi idő után várható ilyenkor tárgyalás?
Hónapok?

Köszönöm

rigoz # 2019.03.24. 17:31

Tisztelt kerdezo30!

A bíróság a beérkezéstől számított 3 hónapon belül küldi ki a vádiratot, majd azután előkészítő ülést tűz ki, amin meghallgatják.

Ha ott nem ismeri be a bűnösségét vagy beismeri, de a beismerő nyilatkozatot a bíróság nem fogadja el, akkor tűz ki tárgyalást.

Várhatóan 2-7 hónapon belül lesz előkészítő ülés az ügyben.

kerdezo30 # 2019.03.24. 17:58

Tisztelt Rigoz!

Köszönöm szépen.
Akkor addig nem is tekinthetek bele? Ha pl bemegyek a bíróságra?

Az előkészítő ülésen lehet ítélet? Bár ez szerintem annál nagyobb ügy.

Köszönöm

rigoz # 2019.03.24. 18:40

Tisztelt kerdezo30!

De, minden további nélkül megnézheti az eljáró bíróság kezelőirodáján félfogadási időben az ügy iratait, bármikor.

A vádirat kézbesítése előtt viszont nem lesz kitűzés.

Legnagyobb valószínűség szerint előkészítő ülés vádirat beismerő vallomás esetén születhet.

Ez esetben csak a büntetés mértéke és neme, illetve az intézkedés mértéke és jellege ellen lehet fellebbezni.