Büntető jog Lopás


Dr.Attika # 2013.02.12. 17:19

Így van. Most tárgyalok egy sikkasztásos ügyet. A cég ügyvédje tett feljelentést. A történeti tényállásban védencemet nevezi meg elkövetőnek, majd a feljelentésben ismeretlen elkövetőre utal és kéri, hogy a nyomozó hatóság állapítsa meg az elkövető kilétét. A hamis vád így is megáll.

Sherlock # 2013.02.12. 16:59

Ha feljelentést tesz, mindenképpen ismeretlen tettes ellen tegye, úgy elkerülheti a hamis vádat.

Ez nem így van. Ha egy ember konkrétan beazonosítható belőle, akkor megvalósul a hamis vád.

Agent Cooper # 2013.02.12. 16:17

Kedves Tignes!

Ha feljelentést tesz, mindenképpen ismeretlen tettes ellen tegye, úgy elkerülheti a hamis vádat. Az Ön által leírtak bizonyító ereje kevés ahhoz, hogy meggyanúsítsák a szerelőt. Kamera felvétel nem készült?

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Tignes # 2013.02.11. 16:57

Boltocskámban ketten dolgozunk élettársammal. Elloptak a pénztárgépből 2 db 10000 Ft-ost. Az eset a következőképpen történt. Karnisfelszerelés céljából áthívtunk egy törzsvevőt, aki már máskor is végzett apróbb munkákat nálunk. A munkát kb fél óra alatt elvégezte a kasszától kb. 2 m re. Mikor elment észrevettük, hogy hiányzik a kasszából 2 db tizezres. Maradt 1db ötezres - amely alatt a tízezresek lapultak eredetileg, meg egy csomó ezres, kétezres. Mialatt emberünk szerelte a karnist, nem jött vevő. Emberünk közben egyszer megkérte a páromat, aki egyébként a kassza közelében tartózkodott, hogy hozzon neki egy szerszámot. Párom ezért kb 2-3 percre elment a szerszámért, és felügyelet nélkül hagyta a kasszát, ami egy gombnyomással nyitható?
Másnap visszahívtuk emberünket és elmondtuk, hogy csakis ő vihette el a pénzt. Tagadta. Várhatóan elég-e a rendőrségnek a fent leírt tényállás bizonyítékként?
Ha elutasítanak bennünket, emberünk hamis vád miatt feljelenthet-e eredményesen?

Katika87 # 2013.01.30. 17:21

Elnézést kérek,nem pontosan írtam le a dolgokat!A párom mikor megkapta az 5 évet akkor már nem is engedték ki!Nem az ügyész nem fellebbezett(szerencsére)Az enyhébb ítéletben csak reménykedünk,mivel a fogadott ügyvédünk biztat!A páromnak 5 kiskoru gyermeke van akiket az anyósom nevel ebből 2 fogyatékos és még ráadásul az anyósomnak sulyos betegsége is van!Ezeket orvosi papírokkal tudjuk igazolni!Így hogy a párom már megkezdte letölteni büntetését már nem is reménykedhetünk hogy kiengedik hogy egy-két hónapot halasszon?

Rafina67 # 2013.01.30. 14:25

Kedves Katika87!

A halasztást csak indokolt esetben engedélyezik. Elsősorban egészségügyi indoka lehet és csak másodsorban családi. Egzisztenciális, gazdasági indok nem érdekel senkit.

Miből gondolod, hogy a másodfok enyhébb ítéletet fog hozni?
Az ügyész fellebbezett?

Ha három évnél kevesebb az kiszabott szabadságvesztés akkor sem kötelező a végrehajtását felfüggeszteni.

Nem tudok neked konkrét választ adni.
Sajnálom!

R

Agent Cooper # 2013.01.29. 22:52

Kedves bebe20!

Amennyiben az "ellopott" összeg nem haladja meg a 200.000 forintot, abban az esetben ezért legfeljebb két év szabadságvesztés büntetéssel lehet őket sújtani, de korántsem biztos, hogy lopást követtek el. Ha nem vallják be, és nem lehet bizonyítani bűnösségüket, akkor nem fogják elítélni őket. Hogy milyen büntetést kaphatnak, az sok mindentől függ, például voltak-e korábban büntetve, milyen más bűncselekményt követtek el, stb.
Hogy vissza kapja-e a pénzét, azt inkább jóstól kellene megkérdeznie, de úgy érzem, hogy Ön sem tud ebben őszintén bízni.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Katika87 # 2013.01.29. 17:51

Üdv.Érdeklődni szeretnék ismét!A párom 2012.okt.12.én lopás miatt,elsőfokon 5 évet kapott!Fellebeztünk és jövőhónapban lesz a másodfoku tárgyalás!És arra lennék kíváncsi hogy abban az esetben ha a büntetését lefelezik,vagy annyit levesznek belőle hogy kevesebb lesz mint 3 év,ki engedik-e vagyis kap-e lehetőséget arra hogy halasztást kérjen?Ezzel kapcsolatban kérnék felvilágosítást!Előre is köszönöm!

bebe20 # 2013.01.28. 22:04

A barátnőm és párja a bankszámlámról elloptak 200.000Ft-ot. Most lesz a szembesítés. Hallottam, h 1-től 5 évig tartandó börtön büntetést is ki szabhatnak rájuk. lehet benne igazság? Azóta már van másik rendőrségi ügyük is, ami szintén lopás. Vannak bizonyítékok ellenük (kamera képek).
Mire számíthatok, ha nem vallják be, h ők tették? Leültethetik őket? Vajon vissza kapom a pénzem? Fiatalok és nem dolgoznak.

Én74 # 2013.01.06. 18:23

Üdv Mindenki!

Keresem azon személyeket, akik az alábbi adatokkal hirdető ( illetve adatokat kiadó ) és ezzel pénzt kicsaló személlyel kerültek kapcsolatba:
Az illető az Apród nevű hirdető portálon árul(t) de lehet hogy már máshol is felbukkant Alcatel ot-995-öt és Samsung galaxy ace mobiltelefonokat árul elég kedvező áron!
Megkérdeztem hogy miért ilyen olcsó a telefon azt válaszolta ,hogy az Euronicsnál dolgozik és ezért tudja ilyen olcsón adni!
Még meg is néztem hogy Baján van e euronics hogy biztos legyek.
Hát vettem is egyet persze előre utalással.
Kaptam pár üzenetet pl:hogy megkapta a pénzt és délután postára is adja a telefont de azóta semmi!
26400Ft-ról van szó.
És a hirdetései is lejártak!

A neve: Horváth László
Elméletileg 6500 Baja Attila utca 12. De szerintem nem…
E-mail: lacaa32@freemail.hu
Telefonszám:06309455499 ami mondanom sem kell hogy nem él!
A számlaszáma: 10402843-86755475-77751004
De itt viszont már a számlatulajdonos nevéhez: Simon Norbert-et adta meg!
Amit kiderítettem hogy a számlaszám alapján a bank ahová utaltam az ez a bank fiók:
K&H Bank Zrt. 284 Bácsalmás
6430 Bácsalmás, Szent János u. 11.
Remélem ha megteszem a feljelentést akkor a bankszámlaszám alapján meg lesz a csaló és mások pénzét már nem szedi el!

guba" # 2013.01.05. 09:26

Közönség számára nyitva álló hivatali, vállalati, vagy más épületben nem lehet találni, így a discoban felvett telefon nem találás, hanem nagy valószínűséggel lopás.

pappcs # 2013.01.04. 20:40

Katy1111
Szerintem nem valósult meg bűncselekmény, mert nem lopási szándék volt, hanem találás.
BTK szerint:

Jogtalan elsajátítás
325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Mivel itt vissza lett adva nyolc napon belül, nem valósül meg bűncslekmény, még akkor sem ha hamarabb feljentést tettek lopás miatt. ez esetben be fog bizonyosodni, hogy 8 napon belül visszaadtad(miután megtudtad kié) és jó eséllyel fogják az ügyet megszüntetni. A "tolvajozással" meg nem kell foglalkozni...

Dr.Attika # 2013.01.04. 15:40

Tisztelt "Miskolcboy23!

1-5 évig tartó szabadságvesztés.

Miskolcboy23 # 2013.01.04. 13:27

Tisztelt Fórum!

Érdeklődnék hogy az alábbi ügy esetén mi a konkrét büntetési tétel?

" Nagyobb értékre,dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás"

kérem szíveskedjenek válaszolni!

lajcsó # 2012.11.30. 21:14

Én azért vitanám az elkövetési értéket. Mert lehet, hogy a telefon a boltban 80 000 Ft, használtan már lehet, hogy csak 30 000 Ft. Ekkor már viszont csak szabálysértést képez a cselekmény.

ObudaFan # 2012.11.30. 15:56

Megrovást, esetleg próbára bocsátást.

Katy1111 # 2012.11.29. 15:03

Üdvözlöm!
Azt szeretném megkérdezni (17 éves vagyok),hogy ha egy discoban találtam szombat hajnalban egy 80.000Ft értékű telefont és Kedden este eljöttek érte, mert az iskolában meglátta az osztálytársam, hogy az a telefon a barátnőjéé, és feljelentettek vele kisebb értékre elkövetett lopás vétségének megalapozott gyanúja miatt,(eddig nem volt semmiféle figyelmeztetésem, sem semmi.)
8 napon belül odaadtam, és a lány aki tudta kié nem szólt nekem. Mire számíthatok?
Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2012.11.29. 11:02

Katika87

Nem lehet.

kd53

Pénzbüntetésre elsősorban.

Katika87 # 2012.11.29. 10:09

Jó napot!Én összbüntetéssel kapcsolatban szeretnék választ kapni!Az élettársam idén tavasszal szabadult 4 év 6 hónapot ült...viszont még ebben az évben októberben elítélték egy 6 éves ügyből,amiért 5 évet kapott azonnal le is tartóztatták már a tárgyalás után.És ebben az ügyben érdeklődnék,hogy lehet-e ilyen esetben összbüntetés ha az előzőt már letöltötte de viszont ugyanebben az évben visszakerült?Szeretnék erről egy kicsit többet tudni,előre is köszönöm!

kd53 # 2012.11.27. 15:39

Tisztelt Fórumozók!
A gyerekem, nem tudni, mi okból ismerősétől ékszereket lopott. A tulaj szerint az érték kb. 140 e Ft. Fel fogják jelenteni. Több, mint két éve, még kiskorúként volt egy figyelmeztetése, mert összefogott egy kisebb értékű ruhát a sajátjával egy áruházban. Mire lehet számítani?

Köszönettel: egy elkeseredett szülő

Véleményem # 2012.11.24. 15:01

Annyiszor hallgatnak ki ahányszor szükséges, indokolt. Ha újabb dolog, tény, bizonyíték merül fel stb...

szemi22 # 2012.11.22. 13:27

Üdv. Csak azért furcsállom,mert ismételten ki akarnak hallgatni. És nem nagyon értem miért ?!

Véleményem # 2012.11.22. 13:20

szemi22

Innét ezt nem lehet megmondani, hogy mi lesz a vége. Kitudja kiket hallgattak még meg és azok mit mondtak... Nem kell mindjárt a börtönt látni mert valakit gyanúsítottként idéznek... Majd kiderül, biztos okkal idéznek így.

szemi22 # 2012.11.21. 16:26

Üdv.
Szeretnék jogi tanácsot kérni.
A következő volna a dolog: Biztonsági őr ként dolgoztam 1 gyárban,ahol cromozással foglalkoznak. Volt 1 illető akit megfogtam nikkel(crome ötvöző anyag) lopással,és azt mondta ezt még megbánom. Később megkeresett 1 olyan kérdéssel hogy bejönne a gyárba egy este és kivinne 1 kevés nikkelt. Jól gondoljam meg a választ. A dolog meg történt. De tudtomon kívül nagy értékben tulajdonított el Nikkelt. Aztán többször megismételte.(Tudtomon kívül.) A Rendőrségen a vallomást meg tettem,mindent elmondtam hogy volt. És ma kaptam 1 idézést hogy A bTK 316/1 ÉS 316/4 bekezdés alapján beidéznek gyanúsított ként. Mire számíthatok ? Lecsukhatnak ?
A választ előre is köszönöm.

kerdezo30 # 2012.11.15. 11:10

Akkor csak 1 kérdés.

Tárgyalás elhalasztását lehet kérni, ha pl külföldön dolgozom?
Mondjuk küldök külföldről kérvényt, hogy én csak 13 márciusában térek haza, kérem ez idő után a tárgyalás megtartását?
Vagy ilyet nem szabad, csak hamis orvosi igazolásokat?