Bizonyítási indítvány


JuKids # 2004.11.01. 21:19

Kedves Nick,

igyekeztem igényes ismertetőt írni a hírcsoportok működéséről, ennek azonban az lett az ára, hogy bőven a tárgyalást megelőző 8. nap után adtam be (konkrétan pénteken, és csütörtökon lesz a tárgyalás - illetve nyilvános ülés). A bevezetőben kitértem rá, hogy az érdemi döntéshez nincs szükség a hírcsoportok mélyebb ismeretére, illetve hogy az elnök úr már feltehetően különben is ismeri azt (Lévay Levente ügye kapcsán). Mi a gyakorlat: attól, hogy egy irat a nyolc napon belül érkezik, még figyelembe veszik (vehetik) azt?

Esetleges iratismertetés során kérhetem, hogy a fellebbezésemből, illetve a (késve érkezett) hírcsoport-ismertetőmből olvasson fel a bíró néhány bekezdést? Ennek akkor lenne értelme, ha az ügyész jelen van, mert ezzel esetleg elejét lehetne venni annak, hogy ismét a fájlnevekre épüljön a vádbeszéd (bár ha arra épülne, az nekem csak kedvezne)...

Kösz,
JuK

Nick Name # 2004.11.02. 16:49

A 8 nap nem jogvesztő határidő, ha lekésed, attól még nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Az ismertetést is kérheted.


Nick Name

JuKids # 2004.11.03. 20:37

Nick,

utolsó kérdés a tárgyalás előtt:

Amit leírtam a bizonyítási indítványaimban, a fellebbezés indoklásában és annak mellékleteiben (volt egy képmelléklet és az ismertető a hírcsoportokról), azt vehetem úgy, hogy az a bíró előtt ismert "tény" (vagy vélemény), tehát ezekre nem kell külön felhívjam a figyelmét az ülésen?

Kösz,
JuK

Nick Name # 2004.11.04. 04:43

Elméletileg ismertnek kell lennie, bízom benne, hogy az is. Azért egy mondattal esetleg utalhatsz rá a biztonság kedvéért.

Nagy kalappal!


Nick Name

JuKids # 2004.11.04. 05:46

Kösz mindent, Nick!

Du. 3 körül jelentkezem.

JuK

Nick Name # 2004.11.04. 15:58

Az már elmúlt! :)


Nick Name