szakértői vélemény


Csontoszs # 2004.10.24. 06:57

Kedves Nick!

köszönöm a hozzászólást. ma be is kell mennem dolgozni, így szánok rá egy kis pluszt, és megnézem az általad említett Bh-kat, azok indoklása sokat segíthet a probléma elemzésében. Pont van is egy sikkasztásom, ahol felmerült, bár én is a bruttó árat vettem figyelembe. Bár megnézhetném itthon is, de valahogy szeretm kinyomtatni, és bele jegyzetelni, így inkább bent...:)

Ne haragudj, de a FB. állásfoglalásra nem reagáltál:(( Megszületett?


Csontos Zsolt

Gega # 2004.10.24. 07:40

Nick!

Még egy dolgot idéznék hozzászólásodból. "az esetek túlnyomó többségében a sértett nem is esik a magyar ÁFA törvény hatálya alá, így ez nem is értelmezhető."

Ez szerintem is igaz.Éppen ezért nem értem,hogy miért vagyoni hátrány számukra az ÁFA.Legális vásárlás esetén is Magyarországon marad az ÁFA.A kereskedők által befizettetik az államkasszába.

Nick Name # 2004.10.24. 08:58

Juj, bocs elfelejtettem! A BH elfogadásra került a tanácselnöki értekezleten, de még mindig nem adták ki, erre általában év vége felé szokott sor kerülni.

Sikkasztásnál szerintem nem lehet vitás, hogy csakis a bruttó árról lehet szó. A vasárnapi munkáért őszinte részvétem. :) Üdv:


Nick Name

Nick Name # 2004.10.24. 08:58

Juj, bocs elfelejtettem! A BH elfogadásra került a tanácselnöki értekezleten, de még mindig nem adták ki, erre általában év vége felé szokott sor kerülni.

Sikkasztásnál szerintem nem lehet vitás, hogy csakis a bruttó árról lehet szó. A vasárnapi munkáért őszinte részvétem. :) Üdv:


Nick Name

Nick Name # 2004.10.24. 08:59

Bocs, az előbbi kétszer ment át, úgyhogy most Gegának:

Az ÁFA a forgalmi érték része, így kerülhet be a vagyoni hátrány fogalmába. Ha belegondolsz, a példabéli falopásnál sem a fa tulajdonosa kapta volna az ÁFÁ-t!


Nick Name

Gega # 2004.10.24. 09:13

Nick!

Szoftver esetében nincs ilyen BH?
Sehol nem emeli ki külön?
A szakértői testület állásfoglalásával akkor én semmit sem tudok kezdeni?Ha Te lennél az ügyvédem mepróbálnád csökkentetni a vagyoni hátrányt az Áfá-val?

Ha Te lennél a bíró egyértelmüen elutasítanád?

Csontoszs # 2004.10.24. 09:14

Kedves Nick!

Köszönöm szépen az infot! Majd igyekszem figyelemmel kísérni, általában minden hónapban lecsapok a Bírósági határozatok tárára, de ha esetleg kijönne, és eszedbe jut, akkor nagyon megköszönném, ha figyelmeztetnél rá! :)

A legutóbbi számokban is hihetetlen jó esetek voltak. Volt egy a segítségnyújtás elmulasztása alapesetéről, ami különösen mély nyomot hagyott bennem.

ez az áfa egyébként nagyon érdekes problémákat vet fel elméleti szinten. Ha lesz egy kis több időm, talán jobban elmélyedek a kérdésben:)) A sikkasztásnál egyet értünk:)


Csontos Zsolt

Nick Name # 2004.10.24. 09:33

Kedves Gega!

Szoftver esetében nincs az általad említett témájú BH, ezért, ha én lennék az ügyvéded, feltétlenül megpróbálnám csökkenteni a vagyoni hátrány összegét az ÁFÁ-val!

Ha én lennék a bíród, akkor több időm lenne gondolkodni a kérdésen, tudnék konzultálni, és rendesen ki tudnám érlelni az álláspontom. Most azt mondom, hogy elutasítanám, de ha adsz egy pár napot, végiggondolom.

Kedves Zsolt,

BH-ban ne keresd egyelőre az ítéletet, mert ez nem a "nagy" BH, hanem a "Tájékoztató a Fővárosi Bíróság ítélkezési gyakorlatáról" című évente megjelenő kiadmány, ami egy ideig a Complex CD-Jogtárban FBK jelzéssel szerepelt, de az utóbbi időben már nem frissítik. Természetesen, ha a kiadmány megjelenik, és igényled, tisztelettel küldök belőle egy példányt.


Nick Name

Gega # 2004.10.24. 09:51

Kedves Nick!

Köszönöm a hozzászólásaidat.Hétfőn megpróbálom rábeszélni az ügyvédemet ,hogy ezt is építse be az indítványába.Kedd az utolsó nap mikor postára adhatjuk az írásbeli indítványt,aztán majd kiderül minden.De reménykedtem benne ,hogy csak egy csekély esélyt azért adtok ennek a dolognak.Amennyiben érdekel benneteket ha döntés születik közhírré tehetem.

Köszönettel

Gega

Nick Name # 2004.10.24. 09:51

Jut eszembe a Bh-kkal kapcsolatban, nekem egy-két hónappal ezelőtt a hivatalos személy általi zsarolás - vesztegetés elhatárolásáról szóló tetszett nagyon.

Olyan ismerős volt az érvelése! :))))))


Nick Name

Nick Name # 2004.10.24. 09:52

Szívesen, Gega!

Csekély esélyed egyébként tényleg van rá, épp azért, mert ahogy írtuk, nincs kialakult gyakorlat.

Egy-két nap múlva még én is visszatérnék rá.

Üdv:


Nick Name

Csontoszs # 2004.10.24. 09:54

Kedves Nick!

Nagyon megtisztelsz, és természetesen elfogadom a segítséged! Nagyon várom!!! :) Imádom ezeket a szakmai kiadványokat. Csak így lehet lépést tartani megfelelően a szakmai kihívásokkal.


Csontos Zsolt

Csontoszs # 2004.10.24. 09:55

Megnézem ezt a Bh-t! :) A jövő héten referálok róla:))


Csontos Zsolt

Csontoszs # 2004.10.24. 09:57

Kedves Gega!

Ha közzé teszed nagyon szívesen elolvassuk.


Csontos Zsolt

Csontoszs # 2004.10.25. 18:33

Kedves Nick!

  • LB Bfv. I. 2747/2002. Bírósági határozatok 2004/6 szám 224. - ha jól sejtem, erre gondoltál.:) Ismerős volt az érvelése? csak nem...?:)))

Csontos Zsolt

Nick Name # 2004.10.26. 15:47

Most nincs kéznél a friss jogtár, de valszeg egyre gondolunk, mert az utóbbi időben csak ez az egy BH volt ebben a témában. A többit Rád bízom! :))


Nick Name

Csontoszs # 2004.10.26. 18:28

Értem.:))


Csontos Zsolt