Kirendelt védő


Numda # 2016.02.18. 08:08

Dr. Szűcs Lajos

A Mezőkövesdi Járásbíróság automatikusan elutasít minden ilyen panaszt. Gondolom belső utasítás. :-)

Numda # 2016.02.18. 08:15

folyami géb

Az ügyben a valódi hunyó (a bűnös)Tállai András, aki gyakorlatilag az egész mezőkövesdi járást (is) a markában tartja, beleértve a bírókat is. Az ügyész is elmenekült, kérte a kizárását. Most a teljes megye ügyészsége ki van zárva már, és az ügy egyre kínosabb. Nem nekem.

Tulajdonképpen ezért ez a nagy reszketés az ügyvédi oldalon.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.18. 08:38

A "nem merte vállalni" és "nem szeret hülyéket képviselni" nem szinonim kifejezések. Szerintem.

folyami géb # 2016.02.18. 20:00

Lejcsó: "A gyanúsítás elleni panasz többnyire a falrahányt borsó kategóriája. Egy próbát megér!"

Numda: "A Mezőkövesdi Járásbíróság automatikusan elutasít minden ilyen panaszt. Gondolom belső utasítás. :-)"

Elképzelem a Mezőkövesdi Járásbíróság bíráit, amikor a belső utasításnak engedelmeskedve éjszakánként feltörik az ügyészség kapuját és titokban elbírálják a gyanúsítás ellen panaszokat.

K.B.S.: telitalálat!

Numda # 2016.02.19. 08:45

KBG

Ez akkor volna igaz, ha nem csak a Tállait érintő ügyekben, hanem minden ügyben ez lenne a hozzáállás.

Bár finoman fogalmaztál, azért tiszteltetem én is édesanyádat. Kedvesen.

Numda # 2016.02.19. 08:47

folyami géb

Szerintem ebédnél ledumálják egymás közt. Mondjuk a Kispipában. Sokkal egyszerűbb. Nem kell annyi krimit nézni, a korrupció az orrunk előtt zajlik, már nem is titkolják. :-)

szakvizsga2015 # 2018.01.23. 19:10

Sziasztok!

A bíróságon van ún. megjelenési díj, ha a kirendelt védő idzésre megjelenik, ám az esemény mégis meghiúsul pl. a terhelt távolmaradása miatt nem lehet megtartani a tárgyalást.

Ilyen megjelenési díj van-e a rendőrségen is? Illetve csak idézés esetén van-e, vagy értesítés esetén is? (értesítésre megjelenik a kirendelt védő, ám a gyanúsított oly sokszor nem)

szakvizsga2015 # 2018.03.06. 08:11

Kirendelt védőknek is kötelező az elektronikus kapcsolattartás büntetőügyekben, vagy csak a meghatalmazott védőknek?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.06. 09:13

Azon nem múlik.

szakvizsga2015 # 2018.03.07. 16:13

Köszönöm szépen.

Dr.Attika # 2018.03.07. 19:35

A kirendelt és meghatalmazott védőnek ugyanazon jogai és kötelezettségei vannak. A különbség csak abban van, hogyan kerülnek védői státuszba.

szakvizsga2015 # 2018.03.08. 04:34

A legújabb Ügyvédek Lapja egyik cikkében (21.o.) nem így van leírva, legalábbis én nem így értelmeztem azt az írást, azért merült csak fel bennem a kérdés.

"...a kirendelt védőre a kötelező elektronikus kapcsolattartás nem vonatkozik, mivel a törvény akként rendelkezik, hogy a
  • meghatalmazás alapján-- eljáró képviselőt kötelezi arra."

Annak még nem néztem utána, hogy itt pontosan melyik "A törvényre" gondol, a Be., az Üttv, vagy az elektronikus kapcsolattartásos tv.

Hosszú cikk, és ezt csak kiragadtam, de emiatt kérdeztem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.08. 06:17

Rossz értelemben vett jogászkodás.

szakvizsga2015 # 2019.05.08. 09:33

Ha nincs más elérhetősége a vádlottnak, mint egy lakcím (ahol az iratokból-előzményekből kiderülően inkább nem veszi át a leveleit, mint igen), akkor köteles-e a védő azon felvenni a kapcsolatot vele ajánlott (tértivevényes) levélben?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.08. 09:39

Szerintem a védencnek kellene azt a kapcsolatot kezdeményeznie. (A tértivevény mindenképpen indokolatlan. Aligha szorul a kézbesítés időpontja bizonyításra.)

szakvizsga2015 # 2019.05.08. 09:46

A védenc a komplett adataim megkapta, míg én csak az alább írtat tudtam róla. Majd feljelentett, hogy nem vettem fel vele a kapcsolatot.
Felvettem egyébként mind ajánlott-tértivevényesen (amit a mai napig nem vett át), mind telefonon, csak nem a kirendelés pillanatában, hanem a második tárgyalás előtt.

Köszönöm szépen a választ, igazából a szokásos eljárásra lettem volna kíváncsi, hogy mi az elvárható és mi az azon túli egy kirendelt védőtől.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.08. 10:16

Én nem marasztalnálak. De nem tudom, mennyire szigorú a fegyelmi tanácsotok.