Körözés


mymind # 2017.03.09. 21:02

Üdvözölöm!
Egy folyamatban lévő ügyben TANÚKÉNT szeretnének meghallgatni a bíróságon. A tárgyalássorozat megkezdése előtt külföldre költöztem ( okmányirodában hivatalosan kijelentkeztem a régi magyar lakcímemről, új lakcímkártyát kaptam rajta "külföldi cím" felirattal )

Az idézéseket a régi magyar lakcímemre küldték, amit természetesen nem vett át senki. A 3. sikertelen kézbesítés után megjelent a rendőrség és utánam érdeklődött, valamint a környéken kérdezősködtek. Vegyes válaszokat kaptak, hogy én külföldön élek egy ideje, valamint hogy Budapesten.

A következő tárgyaláson felolvasták, hogy " mit derített ki" a rendőrség, majd a bíróság a körözésemet rendelte el, arra hivatkozva, hogy nem lehet pontosan megállapítani, hogy hol is van az én pontos tartózkodási helyem.

Kérdésem, hogy egy esetleges mo-n történő igazoltatásnál mire számíthatok? Mi ennek a menete?
Valamint a legfontosabb, hogy KÖTELEZHETNEK-E arra, hogy adjak meg egy egy magyar kézbesítési címet?

Öreg Tölgy # 2017.03.10. 05:16

T. mymind,

arra nem kényszeríthetik, hogy adjon meg magyarországi kézbesítési címet, de arra igen, hogy valamilyen - akár külföldi - kézbesítési címet megadjon.

Igazoltatásnál arra számíthat, hogy a rendőr megkérdezi az elérhetőségét és azt megküldi a bíróságnak.

mymind # 2017.03.11. 11:51

T Öreg Tölgy!

Értem, köszönöm!

Ha ezután majd a külföldi címre küldik az idézést, akkor valóban életbe lép ez:

"Az igazolatlan távolmaradás következményei:

A tanúnak a távolmaradás okát igazolnia kell. Ez lehet orvosi igazolás, lefoglalt út, repülőjegy, hivatalos ügyben a munkáltató igazolása, stb. Minden esetben ügyszámra hivatkozással, írásban jelentse be a bíróságnak és csatolja az igazolást.

Ha a tanú idézés ellenére nem jelenik meg, és ezt előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul, vagy ha ez már nem lehetséges, az akadály megszűnése után nyomban, alapos okkal nem igazolja, illetőleg az eljárási cselekményről engedély nélkül távozik, elővezetése rendelhető el, vagy rendbírsággal sújtható. (Be. 69.§ (1) bekezdés b/pont)

A tanút a meg nem jelenésével, illetőleg az eltávozásával okozott költség megtérítésére határozattal kell kötelezni. (Be. 69.§ (3) bekezdés)

Ha a tanú önhibájából olyan állapotban jelenik meg, hogy nem hallgatható ki, illetőleg az eljárási kötelezettségeit nem képes teljesíteni, a következő kihallgatására, illetve a kötelezettségének teljesítése érdekében rendbírsággal sújtható vagy elővezetése rendelhető el. Az okozott költség megtérítésére a tanút kötelezni kell. (Be. 69.§ (2) bekezdés)

HA A TANÚ IDÉZÉSE KÜLFÖLDRŐL TÖRTÉNIK, ÉS AZ IDÉZETT NEM TESZ ELEGET AZ IDÉZÉSNEK, VELE SZEMBEN A FENTEBB FELSOROLT JOGKÖVETKEZMÉNYEK NEM ALKALMAZHATÓK. (Be. 69.§ (8) bekezdés)"

Öreg Tölgy # 2017.03.11. 17:20

Bizony, hiszen az sértené a másik ország joghatóságát.

mymind # 2017.03.12. 21:26

Értem. Ez nem volt számomra teljesen egyértelmű, hogy ez csak külföldi állampolgárokra vonatkozik vagy olyan magyar állampolgárra is aki külföldön él.

Öreg Tölgy # 2017.03.13. 04:33

Mindenkire.Nyilván egy ország egy másik ország másik ország területére a saját állampolgára után sem küldhet rendőrt, hogy vezesse elő, de még csak nem is bírságolhatja meg. Viszont megkeresheti a külföldi hatógát jogsegélyben, illetve megidézhet, ha itthon van.

mymind # 2017.03.13. 12:08

Ez mit jelent pontosan, hogyha itthon van?

Öreg Tölgy # 2017.03.13. 17:17

Ha itthon van éppen, és sikerül itt megidézni, akkor már alkalmazhatók a jogkövetkezmények.

mymind # 2017.03.13. 19:30

Csak átutazóban jàrok Mo-n.

Az esetleges igazoltatás után, ahol kiderül a külföldi lakcím, a körözés megszűnik?

Öreg Tölgy # 2017.03.13. 19:34

Igen, de ha újra nem tudnak meghallgatni, megint kibocsátják.

mymind # 2017.03.13. 20:02

Értem, és a 2. igazoltatásnál mi fog történni? Újra megadom ugyanazt a külföldi címet?!

Öreg Tölgy # 2017.03.15. 06:28

Akkor újra azt közlik a bírósággal. És ez megy mindaddig, amíg nem sikerül vagy kihallgatni vagy azt megállapítani, hogy a tanú nem hallgatható ki, és ezért ha volt korábbi vallomása, az felolvasható, ha meg nem volt, akkor annak hiányában ítéletet hozni.

Ha meg sikerül Magyarországon egy idézést kézbesíteni, akkor a rendbírság kiszabható, az meg nem fizetése esetén szabadságvesztésre átváltoztatható, és elévülési időn belül Magyarországon végrehajtható.

mymind # 2017.03.15. 13:56

Értem, köszönöm a segítséget!

Bishop # 2017.04.17. 16:02

Üdvözletem!
2011ben üzletszerűen elkövetett csalást követtem el kb 250e forintos kárértékkel. Mivel albérletekben laktam világ életemben ahová soha nem tudtam bejelentkezni, 2014ben egyszer már kőrözést adtak ki ellenem. Akkor egy éjszakát bent tartottak, megadtam az akkori munkahelyi és otthoni címeimet, valamint a telefonszámomat, azzal a kéréssel hogy ha bármi teendőm van hívjanak és megyek ahová kell.
Egyetlen alkalommal sem kerestek.
Az elmúlt 5 évben kb megszakadtam hogy a régi életemmel leszámoljak, karriert és egzisztenciát építettem.
Épp emiatt nemrég elkezdtem utánanézni hogy hol is tarthat ez a régi dolog és a következőt találtam a rendőrség honlatján:

BV. BÍRÓ ELFOGATÓPARANCSA (BE. 73. § (3),590. § (3) BEKEZDÉS, BVTV. 19.§ (1) )

Csütörtök péntekre szabadságot vettem ki, megyek vagy a rendőrségre vagy körözést elrendelő Hungária Krt. 128-ba.

Több helyen azt olvastam hogy ez azt jelenti hogy letöltendő börtönre nem vonultam be. De nekem tárgyalásom sem volt. Lehetséges ez?

Mik a kilátásaim? Mi következik?
Anno elismertem mindent és jeleztem hogy kártalanítanám az áldozatokat. Ez jelenleg is így áll.

Ha most bemegyek 3 napon belül bíróság elé állítanak vagy már hoztak ítéletet a távollétemben? Hogy működik ez az egész? Ha jelentkezek, nem vitatom és kártalanítom az áldozatokat mik a kilátásaim?
Ha börtönbe vagy előzetesbe kerülök, oda minden amiért küzdöttem.

moho # 2017.04.17. 16:28

Ha a bv biro elfogatoparancsa van akkor nem kezdted meg a letoltendo bortonbuntetest!ebben az esetben ha bemesz vagy elkapnak a rendorok a bv intezetbe visznek,letolteni a buntetest!itt mar nincs targyalas,stb illetve kartalanitas sem!

Bishop # 2017.04.17. 16:38

Ha nem volt tárgyalásom, hogy lehet kiszabott büntetésem?

Öreg Tölgy # 2017.04.17. 19:12

Úgy, hogy a távollétedben folyt a tárgyalás. Ez esetben perújítási jogod van.

Bishop # 2017.04.17. 19:17

Ehhez mit és hogyan kell tennem? Hogy működik?

moho # 2017.04.17. 20:59

Eloszor mindenkeppen el fognak vinni a korozes alapjan szerintem,perujitast utana tudsz kerni az eljart torvenyszeken!

Öreg Tölgy # 2017.04.18. 03:52

Hát perújítást előtte is tud kérni, annak egyetlen feltétele az ismert tartózkodási hely. Ha pedig a rendőrségre megy be, ott azonnal őrizetbe veszik.

Én először is felderíteném, milyen ítélet született (250 ezres csalásnál akár lehetett pénzbüntetés is, amit átváltoztattak szabadságvesztésre, akkor azt kifizeti, és azzal a körözés letudva). Ha nem pénzbüntetés, akkor beadnám a perújítási indítványom az eljárt másodfokú ÜGYÉSZSÉGNÉL (majd ők továbbítják a bíróságra), és ebben kérném a büntetés végrehajtásának félbeszakítását is.

Bishop # 2017.04.18. 05:17

Tisztelt Öreg Tölgy!
Ha jól gondolom ezekhez már ügyvédre van szükségem.
Kérhetem ebben az Ön segítségét, vagy tud ajánlani valakit?

Öreg Tölgy # 2017.04.18. 05:38

Szerintem Attika doki boldogan áll az Ön rendelkezésére, és ezzel szobatudósként már én is jóvátettem valamit vele szemben.

Egyébként, ha már tudja pontosan, mi az ítélet, elég, ha annyit ír: ....... az ilyen számú ítélet ellen a Be. 408. § (1) bekezdés e) pontja alapján perújítási indítványt terjesztek elő, mert az eljárás a Be XXV. Fejezete alapján a távollétemben folyt. Tartózkodási helyem: .....". Ennyi.

Bishop # 2017.04.18. 05:40

Hogy ismerhetem meg az ítéletet? Hová kell ezt beadnom?
Sajnos jelenleg semmit nem tudok azon kívül hogy köröznek.

alfateam # 2017.04.18. 08:33

Bishop!

Öreg Tölgy csak viccelt, még húsvéti hangulatban van :)))

Szerintem Attika doki boldogan áll az Ön rendelkezésére, és ezzel szobatudósként már én is jóvátettem valamit vele szemben.

biaa9510 # 2017.08.11. 14:29

Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni abba, hogy kb mennyi idő mire kiadják az országos elfogatóparancsot?(pl. valakinek be kell vanulni 8.ho 8.an es nem teszi azt mikor fogjak keresni)
És ennek mi a menete, ki kinek küldi meg? (Pl.: bv-bvop-eljáró bíróság-illetekes rendorseg?)