Körözés


Majordomus # 2022.11.20. 21:58

Ezért tünt el a neved a listáról. Nyugi van.

Vadsuhanc # 2022.11.20. 09:53

Amanda...

Az általad leírtakra alapozva. 2015-től számítva a gyermektartással kapcsolatos büntethetőséged elévült ez büntethetőséget megszüntető ok. Ezzel együtt amikor ezt megállapították akkor a körözés megszüntetéséről is gondoskodniuk kellett a hatóságoknak.

Ha más nincs akkor nincs mitől tartanod elméletben.

Amanda # 2022.11.19. 21:15

Akkor nem én, hanem a családbafogadó ismerős, "nevelőszülő" nevelte, akit a gyémhivatal előrehaladott betegsége miatt már nem talált alkalmasnak a gyerek nevelésére. Ekkor keresett meg engem a gyámhivatal, hogy tudom-e vállalni a nevelését, mert különben intézetbe kerül.

Majordomus # 2022.11.19. 20:38

Akkor miért keresett meg a gyámhivatal ha te neveled a gyereket?

Hogy került hozzád a nevelőszülőtől?

Amanda # 2022.11.19. 19:22

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Gyerektartás elmulasztása végett volt ellenem nyilvános körözés 2015ben. Egy év múlva (2016) a volt házastársam tartásdíj iránti jogosultsága megszűnt (családba fogadás, a gyereket hivatalosan sem ő nevelte innentől). Ezzel egyidőben a nevem eltűnt a nyilvános listáról. 2018tól a gyereket én nevelem, külföldön a gyámhivatal (hallgatólagos) tudtával, beleegyezésével. (A magyar gyámhivatal keresett meg, mert a családba fogadó "nevelőszülő" tartósan beteg lett, így a gyerek gondozására a gyámhivatal a továbbiakban nem tartotta alkalmasnak).
Eddig nem mertem magyarországra menni, hiszen nem tudom hogy jelenleg körözés alatt állok-e a régebbi mulasztás miatt. Az igazolványom lejárt, így muszáj azt az egyik okmányirodában meghosszabbítanom. A kérdés az, hogy elméletben állhatok-e még emiatt körözés alatt, vagy ez a régi ügy már hatályát vesztette vagy elévült?

vosor12728 # 2022.02.22. 13:02

Üdv !

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni , hogy a nyilvános police .hus listán kívűl létezik -e nem nyilvános kőrözési lista is?

Illetve , hogy távollétemben indult -e ellenem eljárás arról honnan tudhatok meg információt?

Köszönettel !

Ice1979 # 2021.12.19. 12:12

Üdv!
Ha elfogató parancs valaki ellen tartási kötelezettség elmulasztásáert (BV a kódja )és megszeretné tudni mennyi a kiszabott büntetése,amit le kell üljön,mit tehet?
Felakarja adni magát mindenképp,de előtte el szeretné intézni a dolgait,mivel eddig évekig külföldön tartózkodott,igy nem tudja milyen szakaszban van az ügye.

kisegéréspárja # 2021.06.22. 02:22

Üdv!
Más Európai Úniós országban szimpla magyar elfogatóparanccsal letartóztatnak?

Slainte # 2021.06.03. 03:36

Akkor egyáltalán honnan tudsz arról, hogy folyt ellened egy második eljárás is? Valami nem stimmel, az biztos.

Mindenesetre a Bv.tv. 19. § az ismeretlen helyen tartózkoó elítélt (és nem vádlott) felkutatását jelenti. Lehet, hogy volt egy pénzbüntetésed, amit átváltoztattak?

Tiborkiss # 2021.06.01. 17:19

Rendőrségi idézet se kaptam, hogy elmondjam mi történt. Nem kaptam semmi levelet, hogy jogerős lenne bármilyen ítélet. De ha megse hallgatnak, hogy ítélnek el?!

Slainte # 2021.06.01. 17:08

Itt tduok válaszolni.

Akkor kell leülni az előző büntetést, ha azt az új ítéletben elrendelték. Ha a Bv.tv.re van hivatkozás, az már jogerős ítéletet jelent. Arról nem tudsz?

Tiborkiss # 2021.06.01. 16:55

Szia!

A rendőrség meg se hallgatott. Az előző ugyembol kapott büntetést le kell ülnöm, ha jól értelmezem?!
Köszönöm

Slainte # 2021.06.01. 15:18

Bocsánat, utóbb láttam a Bv.tv. 19. § (1) bekezdésére való utalást.

Akkor már semmi büntetőjogi jelentősége nincs. A jogerős ítéletben kiszabott büntetést végre kell hajtani.

Slainte # 2021.06.01. 15:16

Ha még az elsőfokú ítélet elótt vagy, akkor ez büntethetőséget megszüntető ok, az eljárást meg kell szüntetni. Ha utána, akkor csak nyomatékos enyhítő körülmény.

Az elfogatóparancs visszavonása érdekében azonban mihamarabb jelentkezni kellene az eljárást folytató hatóságnál/bíróságnál.

Tiborkiss # 2021.06.01. 10:26

Üdvözlöm!
Elfogatóparancsot adtak ki ellenem tartásdij elmulasztása miatt.
Bvtv.19 §1 bekezdés.
Az összeget kifizettem a mai napon.
Van már ilyen jellegű ügyből egy felfüggesztett büntetésem.
Mire számíthatok?!
Köszönöm

Bogmar10 # 2021.05.27. 17:14

Koszonem szepen .

Sv1678 # 2021.04.13. 18:49

Üdvözlök mindenkit!
Egy jogi szakértőt keresek.
Az lenne a kérdésem, külföldön tartózkodom már másfél éve és itt biztonságban lennék, de sajnos elfogyott a pénzem és felszeretném adni magamat, jogerős 1 év 2 hónapot adtak és volt 1 év feltételes a mit visszakaptam, így összesen 26 hónapra kellet volna bevonulni 2019 július, kedvezményből kizártak így az sincs. Ha feladom magam külföldön, mivel európai és nemzetközi is kíván adva, gondolom nem jutok messzire, mennyi ideig tartanak külföldi börtönbe és esetleg kapok-e a 26 hónapra még büntetését.? Vagy mit javasol egy ügyvédúr.?

Köszönöm szépen előre is a segítséget
Szép napot

Naxkatarina # 2021.04.11. 00:33

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Akkor,ha ellenem NINCS európai elfogatóparancs,CSAKIS belfölfi magyar elfogatóparancs,ez esetben engem Németországban ha lehúzzák az útlevelemet,akkor letartóztathatnak?

mrkorrekt # 2021.04.10. 13:43

Az egyik uniós tagállam által kibocsátott elfogatóparancs az EU egész területén érvényes, akkor nem látja egy külföldi hatóság a magyar körözést, ha 3. országban mozog. Ha adat merül fel arra, hogy külföldön tartózkodik a személy, akkor a bíróság kiadja az EU körözést is.
Körözés, elfogató parancs, körözött személyekkel kapcsolatban az alábbi oldalon is kereshet:

https://drkiralyeniko.com/korozesek/

Naxkatarina # 2021.04.06. 19:36

Tisztelt Ügyvéd Hölgyek/Urak!

Magyar elfogatóparanccsal (nem nemzetközi vagy európai) lehet problémám Ausztriában ha igazoltatnak vagy ha például Schengenen kívülröl,mondjuk Kijevböl repülök Bécsbe?
Ilyenkor a külföldi hatóság nem lát semmit a nevem mellett?

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.04.06. 15:53

Tisztelt Bogmar10,

AMennyiben már nincs Önnel szemben elfogatóparancs kibocsátva, úgy szabadon mozoghat. Előfordulhat, hogy néhány napra lekerül valaki a körözési listáról, de maga a körözés nem szűnt meg vele szemben.

Amennyiben többet szeretne megtudni látogasson el: https://drpinczes.hu/…gatoparancs/

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.04.06. 15:50

Tisztelt kisegéréspárja,

Ezt azért nehéz megmondani, mivel ha történt olyan cselekmény, amely az elévülést megszakítja akkor az elévülés időpntja újra indul.

Ismerni kellene az elfogatóparancsok tartalmát ahhoz, hogy állást lehessen foglalni.
Tudjon meg többet: https://drpinczes.hu/…gatoparancs/

Bogmar10 # 2021.03.22. 19:17

Szép jo estét. Kérdésem van. Nyilvános voltam, de csak otthon.Nem vagyok már,de nem is vagyok az országban.Kérdés, hogy szabadon mozoghatnak-e más ors?zágok határain keresztül

kisegéréspárja # 2021.02.19. 02:08

Tisztelt Lörik Ügyvédi Iroda!

Sürgös segítségre lenne szükségem!
2019 öszén egy lopási ügy miatt kaptam 2 évet 5 évre felfüggesztve.
Azóta volt még egy lopási ügyem 2020 februárjában,ami miatt köröz a rendörség,de nem kaptak el,mert Ausztriában vagyok azóta.

Mikor évül el a felfüggesztett szabadságvesztés és mikor az új büncselekményé?

Hiába követtem el újat,a felfüggesztett 5 év után lemegy?
Az új ügy igaz,hogy 10 év múlva évül csak el?

Válaszukat köszönöm!

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.01.27. 12:59

Tisztelt AskingStranger,

Nem lehet benne biztos, mivel azok a személyek, akikkel szemben belföldi elfogatóparancsot adnak ki,nem szerepelnek interpol vagy europol körözési listáján.

De elfordulhat az is, hogy adminisztratív okok miatt valaki rövid időre lekerül a police.hu körözési listájáról.

https://drpinczes.hu/…gatoparancs/