Parkolási felszólítás/elévülés?


Maci Laci # 2012.02.21. 15:31

Tiszteletem!

2012.02.13.-án keresett a végrehajtó 2010.06.hónapi parkolási bírság miatt.
Nem voltam otthon, így egy családtagom vette át a végrehajtási lapot.

A mikulás csomagban lévő csekket befizettem, igaz pár nappal később. Azóta semmiféle levelet nem kaptam.
A fizetési meghagyás jogerőre emelkedés napja: 2011.06.04.
Felhívtam a közjegyzőt, ő értesített tértivevényes levélben, amit én nem kaptam meg, de neki úgy ment vissza, mintha átvettem volna.
Közben kiderült a postás csak simán bedobta a levélszekrénybe.....
Ilyenkor mi a teendőm?

Köszönöm!

BOPüldözött # 2012.02.17. 00:00

Köszönöm a válaszokat, értem. Nem is vitattam soha, hogy néha elkéstem a parkolási idővel, mert néha elég nehéz kiszámolni, hogy mikor fogok visszaérni, vagy éppen nem volt nálam több koppanós pénz, de azt még elmondhatná valaki (pl. kedves végrehajtó1), hogy miféle jog az, ahol egy mondjuk 160/órás parkolóhelyen 10 perc késésért mindjárt 8 ezret kérnek, és ha nem, akkor elveszik a 30 Ft-nál jóval nagyobb értékű autódat???? (mert ez szerintem nem túl európai) Majd miután negyedáron elárverezik ne tudd kinek, a végén kiderül, hogy még így is te tartozol. Jól ki van ez találva.

Nem csak nemtörődöm emberek gyülekezete vagyunk, hanem esetleg elfoglalt embereké, akik próbálnak dolgozni, hogy pénzt keressenek és nem a mások nehezen megszerzett járműveit és lakásait vesszük el. Mellesleg mióta rájöttem hogy működik az sms-es parkolás, azóta nincs ilyen problémám, de most már abbahagyhatnák ezt a többévre visszamenő követelődzést, mert qrvára unom.

Ja, amúgy, ha eladom a kocsimat is, akkor már csak az akasztás jöhet, mivel másom már nincs :-p Se bankszámlám, se ingatlanom......... akkor majd az életemet fogják elvenni?

Gabicsek # 2012.02.15. 19:00

BOPüldözött!

végrehajtó értesítése előtti megkeresésében.

Akkor csak volt itt már egy fmh, előtte valószínűleg felszólítás, tehát ha így volt, akkor nincs elévülés.
Fizetni kell.

És ha kicseréltetem a rendszámot, akkor az új rendszámon is megtalálják?

Csak beírják a régi rendszámot és hopp, már elő is dobja az újat.

Kenderice # 2012.02.15. 15:22

pjotter2107:
Ha jogerőre emelkedik egy fizetési meghagyás, onnantól 5 év az elévülés. Fizess, mert a tartozás csak egyre nőni fog.

kovacsjanos197555@gmail.c:
Neked is azt tudom mondani, mint pjotter2107-nek, a jogerős fizetési meghagyás 5 év múlva évül el (mint általában az összegszerű követelések) de csak abban az esetben, ha 5 év alatt egyszer sem küldenek tértivevényes felszólítást a fizetésről. A tértivevényes felszólítás megszakítja az 5 évet, ilyenkor az újraindul.

végrehajtó1 # 2012.02.15. 14:39

Ez nem kolumbia hanem a nem törődöm emberek gyülekezete.
Nem tudjuk hogy elévült-e vagy sem mert te sem tudod hogy kaptál -e fmh-t.
Ha eladod a kocsit akkor is te felelsz a tartozásért.
Kicseréled akkor is tudják hogy a tied.

BOPüldözött # 2012.02.15. 13:08

2008-as és 2009. januári parkolásokat követel rajtam "hőn imádott" Németh L.A. ügyvéd úr, végrehajtó értesítése előtti megkeresésében.
Nem emlékszem fizetési meghagyásra és felszólítóra sem, de lehet, hogy egyszerűen csak kidobta a párom a levelet.
Akkor ez most elévült, vagy nem?
És ha eladom a kocsit, akkor tényleg megy vele a parkolási tartozás is?? És elveszik az új tulajtól?
És ha kicseréltetem a rendszámot, akkor az új rendszámon is megtalálják?
És hogy vihetnek el 20Ft-os, vagy akár 100 Ft-os parkolási késedelemért egy milliós értékű autót???
Netán ez itt már nem is Magyarország, hanem Columbia?

kovacsjanos197555@gmail.c # 2012.02.13. 19:32

Tisztelt Fórumtársak.2009,és 2010-évi fizetési meghagyást parkolási bírságok miatt,meddig tudnak végrehajtani?Mennyi az elévülési idő?Köszönöm....

pjotter2107 # 2012.02.13. 17:20

Parkolásom ügyében a fizetési meghagyás 2009. 10. 21.-én jogerőre emlekedett, majd két és fél évig nem történt semmi. A mai napon kaptam egy levelet "végrehajtási eljárás megindítása előtti értesítés" néven Dr. Németh László Alajos ügyvéd Úrtól melyben tájékoztat, hogy amennyiben 2012.02.15 ig nem fizetek, úgy a követelés összege a végrehajtási költségekkel együtt válik behajthatóvá.

Véleményem szerint az a követelés már elévült. Jól gondolom? Ebben az esetben 1 év vagy 5 év az elévülés? (A köztes időszakban semmiféle levelet nem kaptam)

Amennyiben valóban elévült mit tegyek? Várjak türelemmel, esetleg válaszoljak az ügyvéd úrnak vagy írjak valamit a bíróság felé? Egyszóval mi a teendő?

Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2012.02.07. 10:57

Legalábbis a Fővárosban az a gyakorlat, hogy a bíróság elfogadja, ha a forgalmiban szereplő címre küldi a parkolási társaság a 60 napon belüli felszólítást.

DrLEEi # 2012.02.07. 10:50

Tiszteletem!

Most kaptam egy közjegyző által hitelesített fizetési meghagyást 2010,és 2011 első havi parkolási büntetésekről.
Felszólítást szerintük 60napon belül kiküldték.
Én azt nem kaptam meg,mert időközben elköltöztem.
Való igaz hogy a gépkocsi forgalmijában a régi címem van még most is,tehát szerintem oda küldhették a régi címemre a fizetési felszólítást,arra a címre ami a forgalmiban van.
Az is igaz,hogy jogos a büntetés.
Rövid kérdés:fizessek vagy ne?
Ha ne akkor mit tehetek?
50ezres tétel.

ObudaFan # 2012.02.06. 21:57

Elévült, pert lehet indítani a végrehajtás megszüntetése iránt.

Dackly # 2012.02.06. 18:08

Jó estét!

A következő témában kérném a véleményüket: Parkolótársaság fizetési meghagyása jogerőssé vált 2009-ben, de csak most adták oda végrehajtásra. Ebben az esetben is érvényes az 1 év elévülési idő,azaz a fizetési meghagyás jogerőre emelkedésétől 1 éve van az ügyvédi irodának, hogy végrehajtásra adja az ügyet? Mert az én értelmezésem szerint az 1988-as közúti közlekedésről szóló törvény a fizetési meghagyás kibocsátása előtti időszakra vonatkozik.
A fizetési meghagyásról szóló törvény pedig 5 évet ír elévülési időre. Vagy ebben az esetben is a parkolásos ügyek kivételek? Köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2012.02.06. 17:46

Nem kell tértisnek lennie.

Kenderice # 2012.02.06. 12:04

Ajánlott levél az kevés, tértivevényes levél szakítja meg csak az elévülést.
Szerintem csak fenyeget, nincs jogerős FMH a kezében.

staffii # 2012.02.06. 11:27

illetve a felszólítást ajánlott levélben kellett hogy küldjék?

staffii # 2012.02.06. 11:27

És ha megvan a jogerős fizetési meghagyás?

ObudaFan # 2012.02.06. 11:25

Amíg nincs jogerős fmh, addig ha évente küldenek egy felszólító levelet, az is megszakítja az elévülést.

staffii # 2012.02.06. 11:05

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
kaptam egy levelet németl László ügyvéd Úrtól, miszerint 2006-os parkolási bírságok okán, fizessen 24 ezer pár forintot, illetve tájékoztatnak, hogy ha nem teszem, akkor végrehajtási eljárást indítanak ellenem, mert bitrokukban van ehhez a jogerős bírósági határozat, a fizetési meghagyás miatt, amiről soha semmilyen értesítést nem kaptam.
Kérem a hozzáértőket, hogy informáljanak, az elévülés dátumait tekintve!
Én úgy tudom, a bírságolástól számítva 1 évük van a fizetési meghagyás beadásáig, és a jogerőre emelkedéstől számítva újabb 1, hogy végrehajtsák. Jól tudom?
Előre is köszönöm a segítséget!!

ObudaFan # 2012.02.03. 14:28

Ha nem szólítottak fel az elmúlt 1 évben, akkor elévülni ez mindenképp elévült.

ghini83 # 2012.02.03. 11:00

Tisztelt Jogiforum!

Kaptam egy fizetési felszólítást (nem bírósági, hanem ügyvédi), amelyen egy 2007.09 hó parkolási büntetést részleteznek. 2009-ben 200 000 Ft-ot fizettem ki, részben inkasszós, részben magamtól, majd utána felhívtam a Centrum Parkoló Kft-t, hogy akkor most le vagyunk rendezve-e. Akkor azt a tájékoztatást kaptam, hogy semmilyen tartozásom nincs feléjük, és így teljesen rendben vagyunk. A jelenlegi felszólításról az elmúlt (2009-2012) semmilyen értesítést nem kaptam. Nekem ezt most be kellene fizetnem, vagy írhatok egy "kösz, de kösz nem" levelet?

Üdvözlettel
Gönczi László

Gabicsek # 2012.01.28. 21:36

vation!

Ha már a végrehajtó szólít fel, akkor túl van az ügy egy fizetési meghagyáson, ami jogerőssé vált. Valószínű, nem vetted át.
Nincs más hátra, mint fizetni, különben végrehajtják.

Gaborarnold # 2012.01.28. 09:09

T.Szakértők!

Az én esetem nem teljesen megszokott, mivel én a büntetést is kifizettem- méghozzá határídőn belül!
2003-ban parkoltam 10percet amiért megbüntettek, de ezt az órába bedobva 960forint-helyett 1000forinttal rendeztem.
Pár nap múlvs megjött a felszólítás, hogy fizessel X forintot a Centrum parkolási kft-nek.
Ment az e-mailezés, hogy én már befizettem.Kérték, hogy küldjem el az EREDETI igazolószelvényt amire én nem voltam hajladó-lévén ez a bizonyítékom, csak lefénymásoltattam és azt küldtem el.Postai díj többszáz forint...
Azt mondták nem érkezett meg, ismét elküldtem.Ismét posta.
Csönd következett, majd a követeléskezelő írt, hogy 7400forintot fizessek be.Ezeknek is írtam-talán még postán is küldtem.Visszajelzést nem kaptam a dologról, de rá x időre újabb felszólítás jött.
Azóta elköltöztünk onnét, és semmit nem kaptunk.
De mivel arról sem értesítettek, hogy már nem áll fent a tartozá igy elkézelhető, hogy azóta is csak gyülik különböző cimszó alatt.

Ma találtam meg a befizetést igazóló eredeti szelvényt+büntetőcédulát.Már alig látszik!
Ha 1-2év múlva megtalálnak nem fogom tudni bizonyítani, hogy fizettem.
Mit tegyek?Piszkáljam meg az ügyet?
Megint fizessek postának, telefonálgassak stb?
Félek egyszer majd Xév múlva milliókat kell fiztenem...
Egyébként vicc, hogy befizettem, postáztam stb mégsem törlöték-válaszoltak soha!
Szintén vicc, hogy ök tartoznak nekem 40forinttal amit majd ha egyszer megbüntetnek jóváírnak nekem... de ha nem büntetnek?

vation # 2011.11.30. 16:12

Az lenne a kérdésem, hogy kaptam egy levelet parkolási be nem fizetett felszólításról, és hogy mennyire kell komolyan vennem. A helyzet az, hogy már valami végrehajtói iroda küldte a levelet és, hogy 15 napon bélül várják a pénzt. 2009-es parkolásról van szó.
Mit tudok tenni? 3x57 ezerről van szó
Köszönöm

solarenqu # 2011.11.17. 09:54

Sziasztok,
Tanácsot szeretnek kerni. Megbuntetett a parkoloor mert nem volt ervenyes jegyem, illetve 5 perc helyett 7 perc utan kuldtem csak az sms-t amit nem fogadtak el mert 5 percen belul kell lennie. A kocsi egy elhunytnak a neven van jelenleg, es nincsen meg atiratva, ahova o be volt jelentve ott nem lakik kb 15 eve.
Azt szeretnem kerdezni hogy, kit fognak tudni elovenni ezzel kapocsolatba? Ha nem fizetem be.

Koszi a valaszt.

Jjans # 2011.11.12. 14:13

A parkolás szabályait, ha a KRESZ szerint értelmezik, a Gazdagréti lakótelepen, ahol lakok, az autósok felét naponta büntethetnék, mert sokan állnak részben vagy egészben a járdán és parkolni csak akkor lehet járdán, ha ezt jelzőtábla vagy útburkolati jel engedélyezi.
A többség reggel elmegy, de pechemre szerdán későn mentem el és ráadásul a közterület felügyelet is arra járt, és bírságról szóló cédulát helyezett ki az autómra.
Ennél nagyvonalúbb magatartást várnék el a közterület felügyelettől vagy ha különösebb érdeket sért ezen a területen a parkolás, akkor miért nem éjszaka jönnek ki, amikor ott 10-15 autót is birságolhatnának?
Amit indokként irt a közterület felügyelő a cédulára, h a járda felénél nagyobb helyet foglalok, nem jó érv, mivel ha csak félig állok fel a járdára, akkor félig belógva az útra a forgalmat a keskeny úton erősen akadályozom vagy akár lehetetlenné tettem volna.
Van-e esélye, h eltekintenek az esetleges birságtól?