TÖKÖLI BV


ksstomi # 2008.09.16. 09:16

hozzászólás törölve

JIW ADMIN # 2008.09.17. 08:45

Egy új weboldal azoknak akik megjárták a Javítóintézetek valamelyikét, vagy Tökölt!
Légyszi szóljatok mindenkinek róla, ha valaki szabin vagy valami hasonló eltávon van írjon az oldalra nyugodtan!
Egy oldal a fiatalkorúaknak! JIW
Gyertek és segítsétek kialakulni a JIW-et!
http://www.fw.hu/jiw

JIW ADMIN # 2008.09.17. 08:45

Egy új weboldal azoknak akik megjárták a Javítóintézetek valamelyikét, vagy Tökölt!
Légyszi szóljatok mindenkinek róla, ha valaki szabin vagy valami hasonló eltávon van írjon az oldalra nyugodtan!
Egy oldal a fiatalkorúaknak! JIW
Gyertek és segítsétek kialakulni a JIW-et!
http://www.fw.hu/jiw

ksstomi # 2008.09.17. 18:12

hozzászólás törölve

mariann8 # 2008.09.30. 14:45

És Tvrytko, nem hiszem, hogy a te dolgod lenne ítélkezni más emberek fölött, főleg nem, hogy nem ismered a helyzetet, mint az kiderült.
Ja és ha még bűnözött is, nem az esetleges 3 éves gyereke bűnözött, akit azzal büntetnek, hogy nem láthatja az apját, anyját...

Wviki75 # 2008.11.24. 04:13

Sziasztok!
Tudja valaki melyik börtönben van ún. ágyas beszélő?Hogy kell azt kérni?Párom Bernátkúton van és több rabot is érdekelne a dolog.Bernátkút aránylag normálisabb helynek tűnik,de ott sem könnyű.Párom a bevonulása után másfél hónap alatt 4 helyen fordult meg,ez neki a végleges,de mind közül ez a legelfogadhatóbb.Volt Tökölön,a Venyigében ,Sándorházán.Szóval beutaztatták vele a fél országot.Ez idő alatt a kapcsolattartás sem volt egyszerű.Volt,hogy 2 hétig se telefon ,se levél és semmit nem tudtunk róla,míg a következő helyről nem jelentkezett.Szóval nem egyszerű!Mariannak teljesen igaza van,hogy miért a gyereket bűntetik azzal,hogy nem láthatja apját vagy anyját.Mi a bevonulását követően majdnem 2 hónap eltelte után láthattuk viszont a kisfiammal az apját.Pedig a gyereknek is vannak jogai!

Helgus20 # 2009.08.09. 08:32

Valaki mondjon ,nekem valamit a Tököli bv-röl .....

Sz.Márton # 2009.08.09. 09:11

Akik ott ültek régebben öt pontot tetováltattak megkülönböztetésként a kezükre, csuklójukra, ami úgy néz ki akár a dobókocka ötöse.(Látni pár ilyen embert az utcán mai is és eléggé felismerhető) Régebben több jelentése is volt ennek külföldön pl. az, hogy négyen védik, itt csak a négy fal közötti lét buta morfózisa. Mai is van e még ez a maradandó dolog kérdéses...de a legendák szerint (néha igazak)kemény hely volt mindig Tököl, az biztos.

Helgus20 # 2009.08.18. 18:38

Az én párom is ott van 3 hete Tökölön .. nagyon megrázó volt ..szombaton voltam nála bent ...:(
ezzel a tetoválással kapcsolatban szerintem ,neki nem lesz ilyen ... már volt egyszer Kaposváron is ott sem csináltak semmit ..
hogy adják a kedvezményeket ott Tökölön ?

Fmariann # 2009.08.18. 19:08

Az én párom már 4 hónapja ott van... Nem egyszerű,az biztos... A kedvezményeket ugyanúgy számolják, mint máshol. Lényeges, hogy börtön vagy fogház fokozatban van. Előbbiben 3/4 rész után, míg utóbbiban 2/3 rész után szabadulhat feltételesen. Plusz 2-3 hónap kedvezményt kaphat gyerekre... De ezt úgyis kiszámolják neki ott.

Helgus20 # 2009.08.19. 18:22

Fmariann...
Neked melyik szinten van a párod ?az enyém a B13on van és dolgozik is .És arrol lehet tudni,hogy olyan kedvezményt mikor kap ahol egy honapban egyszer ki jöhet haza ...

Beegee # 2009.08.20. 11:42

Sziasztok !

Lehet már sokan kérdezték és már én is kérdeztem de hol ilyen választ kapok hol olyat , sok ellentmondásos válasz van.
Ha 30 hónap a börtönbüntetés (ebből 4 előzetesben lejön ) mikor lehet kérni fogházasítást és EVSZ-t?
Köszi.

Helgus20 # 2009.08.20. 13:01

Beegee..
ha jól értelmeztem akkor a párod 30honapot kapott.ez az összbüntetése már a letöltendő igaz ?ebből 4ho előzeteset már leült ..
úgy tudom ,nekem is a párom mondta pont most ..hogy ha leült 6honapot az összbüntetésből akkor kérheti a fogházasítást és az Evsz-t ..
de ennek utána tudsz keresni a neten is .

Fmariann # 2009.08.21. 17:46

Sziasztok újra!
Helgus, írtam mailt! A többit privben.

Beegee, mi már próbálkoztunk beadni, mert azt hittük, hoyg beadható az EVSZ-kérelem minél hamarabb. Sajnos ha az előzetes és bevonulás között volt szünet(szabadlábon védekezett), akkor csak a bevonulás időpontjától számított 6. hónap után adhatja be...
Bvtvr. 28/A. § (2) Az enyhébb végrehajtási szabályok nem alkalmazhatók, ha

1. az elítélt a szabadságvesztés­ből – az előzetes fogvatartásban a szabadságvesztés foganatbavételét közvetlenül megelőzően folyamatosan töltött időt is beszámítva – a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes időtartam felét nem töltötte le;

A fogházra a kérelmet bármikor beadhatja, viszont hallottak bent olyat, hogy volt valaki, aki 6 dicsérettel beadta a kérelmét, és nem fogadták el. Ez változó. Viszont ha megvan az EVSZ, akkor automatikusan átkerül fogházba(vagy ilyesmi)...

luca5 # 2009.08.23. 18:03

Nem kerül át automatikusan fogházba. Az én párom börtön fokozatban igényelte az EVSZ-t meg is kapta, de a fokozata nem változott, az újabb kérelem beadással jár!

Fmariann # 2009.08.24. 06:12

Igen, igazad lehet... De ha már megkapja az EVSZt, akkor nagyobb lehet az esélye a fogházra is... Szerintem.

Helgus20 # 2009.09.16. 19:59

Sziasztok.
Tudja valaki,hogy Tökölön tényleg megszüntetik a havi 1 csomagot is ??? :(

lilia84 # 2009.09.16. 20:14

Bocs, hogy csak így belefolyok. Mi az a 2-3 hónap kedvezmény gyerekre? Köszi

reményke25 # 2009.10.01. 19:37

van, valakinek hozzátartozója bernátkúton, akivel lehetne beszélni akár priviben??

acicus # 2009.10.06. 17:59

Sziasztok!bele-bele olvastam a történetekbe,hát nem is tudom mit írjak,kívánok mindenkinek,erőt,és kitartást.Kérdésem is lenne!Páromat múlt csütörtökön helyezték előzetes letartóztatásba(őrizet után),egy elég nyilvánvaló bosszú miatt.Pestre vitték,a Nagy Ignácba.Tud valaki nekem segíteni,hogy ott milyen állapotok uralkodnak,valamint mikor várhatok tőle levelet,tel.hívást,vagy valamit.amióta elvitték,semmit nem tudok róla.Még 1 kérdés:megfellebezte a kirendelt védőjével a fogvatartást,ezt a felsöbb Bíróságnak mikorra kell eldöntenie.A neten olvastam,de minden másként van leírva.Köszönöm mindenkinek a hasznos infót.

kokaine # 2009.10.08. 20:37

Sziasztok!Segitséget szeretnék kérni!A párom 4 év börtön fokozatú itéletet kapott ,ami jogerőre emelkedett.Ebből még csak 8 hónap telt el,és nem tudjuk,hogy mikor adhatjuk be a kérelmet a fogházasításra és mi kell hozzá!?Eddig előzetesben volt nem jogerős elitéltként 7 hónapot a jogerős itélet óta viszont még csak 1 hónap telt el!
Ilyen esetben mikor adhatjuk be a kérelmet és hova kell beadni?Most a Tiszalöki bv-ben van az lett a letőltöje,de ez hozzánk 400 km re van!Igy a beszélőt is nehéz megoldani!Kérném aki tud valamiben segíteni,az válaszoljon!Köszönöm szépen

bestia # 2009.12.14. 09:37

Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni,hogy a tököli börtönbe milyen csomagot lehet beküldeni?
Azt tudom ,hogy csak egy csomag lehet . De mi lehet benne? A segítséget nagyon köszönöm.

Amitiel01 # 2009.12.23. 12:40

Általában mindenhová ugyanaz. Nescafe zacskós, édeske, citrompótló, tea, vákuumcsomagolt szalámi, édesség ( csoki, nápolyi, keksz ), cigaretta, dohány, cigihüvely, cigipapír, vaj, smack leves ( ezt nem mindenhová engedik ), nekem a töpörtyűkrémet is beengedték két börtönbe is. Nagyjából talán ennyi.
Ez az élelmiszercsomag. Általában 5 kg lehet, de legyen 10 dekával kevesebb, mert nem lehet tudni, hogy a bv mérlege hogyan mér.

A tisztasági csomagban pedig tusfürdő, sampon, borotválkozási gél ( nem lehet hajtógázas ), oblítő, mosogatószer, szivacs, borotva, fogkrém, fogkefe, minden, ami tisztálkodáshoz szükséges.

Szomi # 2018.01.06. 15:42

Üdvözletem.
Sajnos azok a hírek keringenek, hogy meg akarják a csomagküldést szüntetni a börtönökbe. Tud erről valaki információt adni, hogy mikortól nem lehet beküldeni csomagot?
Igazságtalanságnak tartanám, ha megszüntetnék, hiszen akkor 3X annyiért kell az elítéltnek vásárolni alapvető dolgokat, és a családokat még nehezebb helyzetbe hozzák majd. Akkora szegénység van, ezzel megnyomorítanak ártatlan embereket is......

Burn Out # 2018.01.06. 18:22

Akkora szegénység van, ezzel megnyomorítanak ártatlan embereket is......

Általánosságban a börtönökben 99,9 %-ban ártatlanok vannak. :)