TÖKÖLI BV


Lorcsi # 2006.07.25. 07:17

Szia Babi!

Sajnos nem szólnak előtte! Nekem az a szerencsém, hogy mivel a fiam még csak 1 éves, itton van az irodám és itthon dolgozom!
A PMH-tól délelőtt, a rendőrségtől délben jöttek ki.

Babi27 # 2006.07.25. 06:24

Nelcsi

Nagyon szorítok neked, hogy sikerüljön mindent elintézned a pároddal kapcsolatban.

Babi27 # 2006.07.25. 06:05

Szia Lorcsi

Megadtam a Budapesti címemet, hogy ide fog hazajönni. Mielőtt kijön a rendőrség vagy a Polg. Mest. Hvatal előtte értesít? Mert sajnos napközben a munkahelyemen vagyok. És ha kijönnek környezettanulmányozásra mit fognak nézni? Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyit a segítesz.

Nelcsi # 2006.07.24. 20:51

Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvégéje.Én voltam az ügyvédnél ma,és meghatalmaztam a felebbezésre.(áthelyezési kérelem)Igen alapos,és áttekintő módon állt neki,a legapróbb dolgokat is megemlítve.Azt hiszem én még ilyen lelkiismeretes,és jóindulatú ügyvédnővel nem találkoztam.(ráadásul az anyagiakban is korrekt)Csak jót mondhatok,és ezek után is ő lesz megbízva az ügyünkkel.Most már csak várnunk kell,és...remélnünk.Mindenkinek kitartást!

Sziasztok

Lorcsi # 2006.07.24. 18:24

Nyugodtan kérdezz! Én tudom, hogy ilyenkor ez sokat jelent:-) Nyugodtan mondhatod neki telefonba.Sőt azt is mondd neki, hogy ha a BV bíró meghallgatja, mondja el, hogy szükséges lenne hazajönni, munkát, családot rendezni.
Jézusom, Babi!
Kimennek környezettanulmányra, azt tudod? És ha nem neveztél meg ,más címet az állandó lakcímre mennek, lesz otthon valaki, mert azt mondtad, most felköltötél Budapestre. Ezt elfelejtettem. Kimegy a Polg.Mest.Hiv. és a Rendőrség is!
Ha nem vagy az állandó lakcímen írd, hogy az anyukádhoz megy haza, eltávozáskor.
Így egalább nem autóztok ti 1 hétvégén 1300 km-t mint én...!

Babi27 # 2006.07.24. 15:49

Köszönöm a válasz Lorcsi.
Ma voltam az ügyvédnél megírtuk a papírokat, holnap már el is küldi.
Most már csak várni kell, hogy fognak dönteni.
Reménykedem nagyon méltányos elbírálásukban.
A páromnak még nem mondtam el, hogy beadtam a kérelmet, személyesen szeretném elmondani neki, vagy beszélhetünk ilyesmiről telefonon? Bocsi ha sokat kérdezek.

Lorcsi # 2006.07.24. 12:39

Babi!

Elvileg elkülditek a kérelmet a BV Intézet Parancsnokának Címezve, ezt a BV Intézet 15 napon belül köteles továbbítani a BV bírhoz, és utána a párd várja, hogy hivassák a BV bíró elé!
Én május 23-án adtam fel a kérelmet és június 20-án volt a BV bíró előtt a tárgyalás amikor megkapta.
Felesleges a Parancsnokot felhívni, sőt... a BV Intézet csak akadályozza, a bíró dönt!

Babi27 # 2006.07.24. 08:45

Szia Lorcsi

Ti mikor beadtátok a kérelmet mennyi idő után kaptatok választ?
Az ügyvédem hívja fel a parancsnokot vagy elég ha be adja a kérelmet?

hetka # 2006.07.21. 07:09

Lorcsi!
Köszi a segítséget, minden jót Nektek is.

Lorcsi # 2006.07.20. 20:56

Nagyon szivesen mindenkinek:-)
Hetka!
Nem tudom azt, hogy az EVSZ jár-e a börtön fokozatban, mert engem ez nem érintett. De ha átminősítik a párodat fogház fokozatba, akkor 3 hónappal kevesebbet kell ott lennie!!! Ezb talán fontosabb attól, hogy hetente hazajárjon, nem? A feltételes szabadságot gyakorlatilag mindenki megkapja, akinek nincs fegyelmije!
Ha ti, ill. ügyvéd kérelmezi, akkor a BV intézetnek javaslatot kell tenni! A mi esetünkben a BV intézet sem az átminősítést, sem az EVSZ-t nem javasolta, mégis megkaptuk!!! Tehát igza van Babinak, olyan nincs, hogy úgysem sikerül, ha nem így, hát akkor úgy:-)
Jók legyetek!
Jó 7végét Nektek!

hetka # 2006.07.20. 12:39

Babi!
Köszönöm a bíztató szavakat. Igazad van veszteni valónk nincs. Remélem, hogy ha próbálkozik az ember azzal nem árt, nem rontja az úgy is nehéz helyzetet.

Babi27 # 2006.07.20. 11:56

Még egyszer köszönöm Lorcsi az e-mailt.
Hetka Bízni kell mindenben, és amit csak lehet, meg kell próbálni, mert ha meg sem próbálod, akkor nem tudod, meg mit tehettél volna a párodért. Én is mindent megpróbálok, mindig falba ütközöm, de soha nem adom fel, bennem tartja a lelket az a dolog, hogy még mindig tudok neki segíteni. Most beadóm a kérelmet, de ha elutasítják, akkor sem adóm fel. Nekem nincs olyan a szótáramban, hogy úgy sem sikerül, szerintem ti is felejtsétek el ezt a szót, és reménykegyetek Tudjátok, a remény hal meg utoljára.

hetka # 2006.07.20. 09:53

Lorcsi!

Köszönöm az e-maileket, megbeszélem a párommal, mert amint írtam nem bízik abban, hogy bármit is megkapjon ott ahol Õ van.
Még annyit kérdeznék, hogy szerinted már most megkaphatná a fogházasítást?
Mit tudsz arról a kedvezményről, vagy nem tudom minek nevezem, hogy a börtön fokozatban lévőknek évente 3 hónap kedvezmény adahtó, a fogházasoknak 4 hónap.
Az Én párom amikor bevonult, megkapta a lehetséges szabadulás időpontját ami szerint a 36 hónapból 27 hónapot kell letölteni utána szabadulhat. Gondolom ez feltételes szabadulás, és csak akkor kapja meg, ha nem csinál bent semmi olyat amiért elveszik ezt a kedvezményt, (de hát mit is csinálna).
A törvényben olvastam olyat is, persze lehet, hogy nem jól értelmezem, hogy a börtön fokozatnál is van EVSZ, onnan is lehetne elvileg 24 órás eltávot kapni.
Nagyon bosszantó, hogy miért kell ennyit harcolni azért is ami elvileg adható, és mi szabja meg kinek adják meg és kinek miért nem, ha nincs semmi baj, gond vele.
Írigylem, de örömmel is tölt el, hogy a párod haza megy hétvégén, legalább Nektek jó hétvégétek lesz.

Nelcsi # 2006.07.20. 09:28

Sziasztok!

Köszönöm Lorcsi,megkaptam.Majd ha oda jutunk,biztosan nagy hasznát vesszük.Köszi.:)Kellemes időtöltést hétvégére nektek!!Bár már mi is ilyen "eltávnál" tartanánk...de ami késik...:)Hétfőn megyek Pestre az ügyvéddel beszélni,most fogom meghatalmazni,és hétfőn lesz beadva a felebbezés is az áthelyezés miatt...Remélem a legjobbakat...

Sziasztok:Nelcsi.

Lorcsi # 2006.07.20. 08:26

Babi!
Az én párom mindent megkapott! Az EVSZ-t is, csak azon belül nem kapta meg az 5+1-is eltávozást!Az ügyvéd nem gond, de mindenképen csatoljatok a kérelem mellé - át e-mail-eztem - egy ügyvédi meghatalmazást, ahol te, mint a párod felesége, élettársa kapcsolattartója(ez fontos) meghatalmazod az ügyvédet, hogy képviselje a párod jogait! Így nem gond, de a meghatalmazás nélkül be sem fogadják!

Nelcsi!

Próbálkozz!!! Előbb-utóbb sikerül! Kérd máshová!Neked is elküldtem a kérelmeket!

Hetka!

Igen, sajnos nagyon otthon vagyok a Btk-ban, meg mindenben ami által segíthetek a drágámnak!Az látod egy sajnálatos dolog, hogy igazából, bármit el akarsz érni, ahhoz sajnos pénz kell! Neked is csak azt tudom javasolni, hogy előbb kérd a fogházzá tminősítést, és ha az sikerül az EVSZ-t. Az tudod, hogy ha megkapja az átminősítést rövidül az ideje:-)
Segíteni annyit tudok, hogy neked is át-e-mailezem a 2 kérelmet, tölts ki, és keress egy rendes ügyvédet, aki olcsón ellenjegyzi!
Hátha...!
Nem akarom fájdítani a sziveteket, de az én drágám hétvégére hazajön!!! Tehát, ha tesztek érte, talán a tietek is nemsokára:-)
ÛÜgyesek legyetek!!!!

Babi27 # 2006.07.19. 14:01

Nagyon szívesen Nelcsi
Már én is kezdek beletanulni, és Lorcsi nagyon sokat segített nekem. Szerintem az ügyvéded mindenben tud segíteni, hogy mikor és hová ad be a papírokat.

Nelcsi # 2006.07.19. 13:16

Köszönöm Babi.Lassan nagyobb rálátásom lesz erre az egészre(bár ne lenne....)
A börtönfokozat után lehet kérni a fogházat,igaz?Ki kell várni a 6 hónapot,vagy hamarabb is be lehet adni?Mi kell hozzá?Én is betudom adni?Meg hát hová is kell beadni?Ezzel kapcsolatban,aki tud,kérem segítsen.Köszönöm,sziasztok,kellemes időtöltést,ebben a nagy melegben.

Babi27 # 2006.07.19. 10:39

Lorcsi. Az nem lesz gond ha már az új ügyvéd fogja beadni a papírokat? Mert még Állampusztán a régi ügyvéd nevét tudják. De a páromnak már szóltam hogy hívják az új ügyvédet.

Babi27 # 2006.07.19. 05:48

Szia Nelcsi

A köztörvényes azt jelenti hogy saját hibájából van elitélve pl: lopás, csalás....
A nem köztörvényes pedig gondatlanságból ítélték el.

Nelcsi # 2006.07.18. 20:18

Sziasztok mindenkinek!

Hát,ma megkaptam az OPK válaszát.A Pesti tulzsufoltságra hivatkozva:elutasították.15 napon belül lehet fellebezni,de nem tudom ugyanoda írjak-e,és ha igen akkor mit.Egyáltalán van értelme?Nagyon ugy néz ki,ez már eldöntött tény,azért megpróbálom,hátha,de ezek után nem hiszem,h más választ kapnánk.Babi! Mi az a:köztörvényes?Köszönöm.
Mindenkinek kitartást a nehéz időkre,hinnünk kell,lesz majd jobb is.Az idő megy,és napról-napra kevesebb,és közelebb kerülünk a párunkhoz.Egyszer vége lesz....

hetka # 2006.07.18. 19:59

Szia Lorcsi!
Amint az üzenetekből, segítő javaslataidból kiderül elég jól felkészültél már a Btk-ból. Az Én párom 3 év börtönbüntetést kapott abból már 18 hónapot letöltött és egy jutalom beszélőn kívül semmi más kedvezményt nem kapott. Igaz nem is kért, mert azt mondja, ahol Õ van ott hiába is próbálkozna nem kapná meg és lelkiekben ez nagyon megtörné. Sajnos mivel nem tudom megfizetni az ügyvédet és aki van nem igazából ért a Btk-hoz, nem tudom mit lehetne tenni, hogy legalább hétvégi szabadságot kaphasson. Persze Én leginkább azt szeretném, ha azt lehetne elintézni, hogy mivel a fele időt letöltötte engedjék el a többit. Az ítéletben erre nem tért ki a bíró, ez akkor azt jelenti, hogy nem is lehet kérni? Érdekelne minden ezzel kapcsolatos vélemény, segítség.
Hetka

Babi27 # 2006.07.18. 19:41

Lorcsi még egy kérdés a párod miért nem kapta meg az EVSZ-t?

Babi27 # 2006.07.18. 19:39

Szia Lorcsi

A drágámnak a fél éve már kedvezményes. Bírósági ítélete 1 év fogházbüntetés, büntetés fele részének letöltése után feltételes szabadságra bocsátható. Már beszéltem az ügyvéddel is azt mondta mindent, megtesz, hogy segítsen, remélem így lesz. Nagyon szépen köszönök neked mindent Lorcsi, és várom holnap az e-mailt. Két honapja csak ezzel foglalkozom hogyan tudnék a drágámnak segíteni, de mindenhol falba ütköztem, remélem ez sikerülni fog, mert ha nem akkor tényleg nem tudok már segíteni neki.
Lehet, hogy rövid az idő így nem kaphatja meg az EVSZ-t? Pedig én abban reménykedem, hogy mivel ö nem köztörvényes így jobban megkapja a kedvezményeket.

Nelcsi # 2006.07.18. 14:48

Sziasztok! Kedves Lorcsi!

Ne haragudj,sajnálom,ha félreértetted.Nekem nincs bajom a romákkal,sőt,akik ismernek tudják,hogy közel 2 évig volt roma párom,mai napig Bódit hallgatok,és szépen éltünk.Nekem azokkal a buta sötét emberekkel van bajom(akár roma,akár nem)akik abban a zárkában vannak,és nekik ciki ujságot olvasni,meg a páromat zaklatják.Szóval nem általánosítás volt,csak megjegyzés,arra vonatkozólag,hogy milyen emberekkel rakták össze őt.Valószínű örülnék-gondolhatod-ha az értelmiségi pároddal tennék össze,mert akkor lehet,hogy nem hozzá vagdosnák a többiek a nadrágokat,hogy hajtsa össze,és provokálnának veszekedést,másról nem beszélve.Hát sajnos ez van.Mi most már a 4.-ik hónapnál tartunk(böriben),de ugy tudom 6 hónap után kérhetjük a fogház fokozatot.Erre vonatkozólag van vmi tanácsotok?Vagy folyamatban levő ügyeknél,nem lehet kérni,csak ha meglesz az összbünti?Azért kérlek szépen jó lenne a fogház-kérelem is,és az eltáv-kérelem is.Lassan csak odajutunk,nem?:))Köszönöm a választ,szia.
Nelcsi.

Lorcsi # 2006.07.18. 13:36

Sziasztok!
Holnap küldöm mindkettőtöknek, csak elfelejtettem, hogy ezen a gépemen, csak a fogház-kérelem van, de holnapra elküldöm!!!
Jutalomlátogatást ők tudnak intézni, dícséret ellenében! Nelcsi! Ez a ti esetetekben, 1előre kizárt, mert dícséret, dolgozóknak jár + foly.ügy! Állampuszán ez azt jelenti, hogy pl. én szombatonként jártam beszélőre 12-től, de ha a drágám kért volna jutalombeszélőt, akkor mehettem volna 1/2 9-től és 12-től is 1,5 óra beszélőre!
Babi!
Előbb az EVSZ-t kérjétek, addig semmi jutalmat, se spájz-emelést, se jutalomcsomagot, semmit! Rövid az időtök!Ez gond lehet!Az én drágámnak is mindig ezzel érveltek, pedig neki 14 hónap börtönbüntetése volt!Ebből végül 9hó 10 napot tölt, mert közben fogházasítottam!
Ha holnap elküldöm, már intézheted is. Kb. egyszerre érjen oda,minthogy letelik a 3 hónap!Ítélet szerint 6 hó a fogház, vagy már kedvezménnyel???Ez lényeges!
Nelcsi!
Nem értettem pontosan, de felételezem, börtönbüntetésetek lesz, azt előszöz kérni kellene átminősíteni fogházzá (6 hónap ) és utána az EVSZ-t kérni.Folyamatban lévő üggyel semmit nem kap, még jutalombeszélőt sem!
Végül, Nelcsi! Kérlek ne általánosítsd a kissebbséget! Mi is oda tartozunk pl.! És nem hogy olvasni tudunk, de én pl. egyetemet végzett közgazdász vagyok, és a párom is értelmiségi!
Holnap küldöm nektek a kérelmet!
Vigyázzatok Magatokra!
Kitartás!