Általános Be. kérdés


bridgedjonas # 2006.08.20. 15:45

Hello! Javaslom neked, hogy ha gondod van a Be vagy a Btk megértésében, keress fel egy rendőrt aki nyomozó, de inkább vizsgálati munkával foglalkozik, mert ő tud abban segíteni, hogy amit a Be leír, azt gyakorlatban meg is értsd. Én is így tudtam magamévá tenni a büntetőeljárásjogot. 14 éve húzom az igát, és még így sem tudok mindent.

v-wave # 2006.08.20. 11:48

Hedo, tényleg aztán tényleg érdekelhet, hogy mi van a Be. 67. §-ában, ha három topikban is megkérdezted. Az általad nyitott külön topikba bemásoltam.

Hedo # 2006.08.20. 09:36

segits be 67§

Kála # 2006.08.15. 17:31

A második, harmadik kérdésedben pedig egyben a válasz is benne van.

A bv-t ugyanolyan komolyan veszik, mint bármely más tárgyat (nekem ebből volt talán a legtöbb kérdés).

ObudaFan # 2006.08.15. 16:41

Útlevél bevonása a Be. módosítása óta már nincs. A külföldre utazástól persze el lehet a terheltet tiltani, de ennek feloldását lehet kérni.
Be. alapelvei is változtak a legutóbbi módosítással, pl. a vádhoz kötöttség fogalma bővült.

Initram5 # 2006.08.15. 12:52

senki nem ért ezekhez a témákhoz? ):

Initram5 # 2006.08.14. 19:26

.

Initram5 # 2006.08.14. 18:15

Hali! Éppen készülök a vizsgára és van pár homályos dolog.

Itt vannak tipikus kérdések:
http://szakvizsga.hu/gyik_B2.shtml

Ezek közül ti mit mondanátok a következőkre?

  • Mit tehet az ügyvéd, amennyiben ügyfele külföldi állampolgár és halálos közúti baleset okozása miatt útlevelét bevonták, azonban ügyfelének családi okok miatt halaszthatatlanul haza kell utaznia?
  • Be. alapelvei? (ami az 5 évvel ezelőtti tankönyvben van az jó még?)
  • - Mikortól indul a büntetőeljárás (már a halaszthatatlan nyomozati cselekménnyel, nem csak a nyomozás elrendelésével). Ehhez az 1/2004 és a 2/2004 BJE.
  • - Köteles-e a bíróság hivatalból vizsgálni a bizonyítékokat (kapcsolódó kérdés: �szokott-e BH-kat olvasni- itt ugyanis arra voltak kíváncsiak � amire van pár BH, meg a Bh. 2004/8. Fórum rovatában is megjelent egy Be-magyarázat és abban is benne volt � hogy a bíróság hivatalból is köteles beszerezni, de nem felkutatni a bizonyítékokat � a kettő ugyanis nem ugyanaz és ez nagyon fontos)

Mivel eléggé be vagyok rezelve az egész büntetőjogi szakvizsgától érdekel, ki milyen pozitív/negatí élménnyel gazdagodott közben? A bv. jogot mennyire veszik komolyan? Az írásbeli résznél mindig csak ítéletet kell írni? A szóbeli résznél mennyire emberségesek? Vagy olyan, mint egy megalázó egyetemi vizsgáztatás? :( Ha valami nem megy, mennyire segítőkészek?

A 2-eshez mennyit kell tudni?? :)))