Adó,lakás


osztap # 2022.10.18. 14:13

Jehudyt,

KBS-nek igaza van, a kiadásból származó jövedelem után SZJA-t kell fizetned.

De azt ne felejtsd el, hogy a lakás után építményadót kell fizetned, a belinkelt helyi rendelet szerint. Ezt akkor is fizetned kell, ha nem adod ki, mert a mentességhez durván fogalmazva az kell, hogy Te mint tulajdonos életvitelszerűen benne lakj. Ha kiadod, nyilván nem laksz benne. (Bár lehet, hogy most sem, és már fizetned kéne az adót.) Rendelet 2. § (1) a)

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.18. 13:12

(Elnézést, elsőre nem figyeltem, hogy "kiadás", azt hittem, az ingatlanadót kérdezed. Mert hogy az a helyi adó.)

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.18. 13:11

Az a személyi jövedelemadó alá tartozik. 20%

Jehudyt # 2022.10.18. 12:55

Kedves Kovács Béla Sándor,
Köszönöm a linket és a gyors válaszát. Elnézést kérek, de minden igyekezetem ellenére nehezen értem a jogi szövegeket, ezért is kérdezem itt. Melyik mondat szól vajon a lakáskiadási tevékenységről és utána fizetendő adóról? Ha jól értem, sem az építményadó, sem a telekadó nem erre a helyzetre vonatkozik?
Nagyon köszönöm ismét!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.18. 12:29
Jehudyt # 2022.10.18. 11:35

Tisztelt Jogi Fórum,

Szeretném megkérdezni, hogy a 14. kerületben van -e érvényben jelenleg lakáskiadás után fizetendő adó?
Válaszukat nagyon köszönöm előre is!

Mókaficek # 2007.10.30. 14:29

Még egyet szeretnék kérdezni,ha nem tart túl tolakodónak.
Ha végre megkapom az összeget,lakást szeretnék vásárolni.Milyen illetékre vagyok kötelezett?
Köszönettel: M.

Mókaficek # 2007.10.30. 14:23

T.Dr. M. Tóth Zoltán!

Nagyon köszönöm a választ.Megnyugodtam végre.

Dr. M. Tóth Zoltán (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 13:48

Mókaficek!

A házastársi vagyonközösség megszűntetése következtében az ingatlan megváltásából származó jövedelem adómentes.

üdv.

www.adójogasz.hu

Mókaficek # 2007.10.30. 09:37

Segítséget szeretnék kérni!
A történetem röviden:
Elváltam 2005 áprilisában,a bíróság vagyonmegosztásnál x összegre kötelezte volt férjemet (közös ingatlan).Az ügyvéd előtt aláírt vagyonmegosztási megállapodásban 2005 év vége szerepel határidőként. A mai napig nem lett kifizetve a teljes összeg,csak a fele.Adózás ügyben érdeklődöm,nem tudom mit kell tennem,eddig nem adóztam,nem tettem semmit,vártam,hogy kifizet,de egyre sürgetőbbnek ítélem az időt.Mikor,mennyit,hogyan kell adóznom ez után az összeg után?Köszönettel!