Tartozás elévülés 5 év után létezik?


végrehajtó1 # 2010.11.17. 15:22

. Ezt a havi 10 000Ft-ot le tudják belőle vonni? Mert a 33%-ba nem fér bele.

de a 50%-ba belefér.levonják.


Milyen lehetőségem van egyezkedni a diákhitel központtal

semilyen.felmondták a hitelt.nem egyezkednek.az Apeh majd behajtja.

megjegyzes1 # 2010.11.17. 11:13

Sziasztok!

Diákhitel tartozásom merült fel. Ma kaptam levelet, hogy havi 10 000Ft levonást akar az apeh. De a fizetésemet már gyerektartás terheli. A nettó fizetésem 80 000Ft. Ezt a havi 10 000Ft-ot le tudják belőle vonni? Mert a 33%-ba nem fér bele.
Milyen lehetőségem van egyezkedni a diákhitel központtal. Hallgatói jogviszonyom megszűnt,de februárban szeretném folytatni a tanulmányaimat.Ez esetben van esélyem alkudozni velük?

végrehajtó1 # 2010.11.14. 14:43

Szerintema behajtócégeket felejds el.Ha jogerősen megnyerted akkor kérj bíróságivégrehajtást.
Az ügyvéded kicsit hamiskásnak tünik:)

Shibo # 2010.11.14. 14:40

Üdvözlök mindenkit!
A következö ügyben kérném a tanácsotokat:
2009-ben megnyertem egy pert ami egy félre utalt pénzről szólt.(én utaltam félre aki megkapta nem volt hajlandó visszafizetni)Az ügyvédem állítása szerint behajtáson van az ügy.Én még egy papír lapot sem kaptam a fent említett tárgyalás óta és a pénzből sem láttam semmit.Mi az amit ebben az esetben tehetek hogy meggyorsítsam a folyamatot,és mikor évül el?
Gondoltam elkérem, az ügyvédtől a papírokat és keresek egy behajtó céget valamilyen % fejében csak gyorsabban visszakapnám a pénzem.
A válaszokat és a tanácsokat előre is köszönöm.
Üdv Shibo

Shibo # 2010.11.14. 14:38

Üdvözlök mindenkit!
A következö ügyben kérném a tanácsotokat:
2009-ben megnyertem egy pert ami egy félre utalt pénzről szólt.(én utaltam félre aki megkapta nem volt hajlandó visszafizetni)Az ügyvédem állítása szerint behajtáson van az ügy.Én még egy papír lapot sem kaptam a fent említett tárgyalás óta és a pénzből sem láttam semmit.Mi az amit ebben az esetben tehetek hogy meggyorsítsam a folyamatot,és mikor évül el?
Gondoltam elkérem, az ügyvédtől a papírokat és keresek egy behajtó céget valamilyen % fejében csak gyorsabban visszakapnám a pénzem.
A válaszokat és a tanácsokat előre is köszönöm.
Üdv Shibo

Shibo # 2010.11.14. 14:36

Üdvözlök mindenkit!
A következö ügyben kérném a tanácsotokat:
2009-ben megnyertem egy pert ami egy félre utalt pénzről szólt.(én utaltam félre aki megkapta nem volt hajlandó visszafizetni)Az ügyvédem állítása szerint behajtáson van az ügy.Én még egy papír lapot sem kaptam a fent említett tárgyalás óta és a pénzből sem láttam semmit.Mi az amit ebben az esetben tehetek hogy meggyorsítsam a folyamatot,és mikor évül el?
Gondoltam elkérem, az ügyvédtől a papírokat és keresek egy behajtó céget valamilyen % fejében csak gyorsabban visszakapnám a pénzem.
A válaszokat és a tanácsokat előre is köszönöm.
Üdv Shibo

végrehajtó1 # 2010.11.08. 18:18

A diákhitelt adók módjára kell behajtani.Ezért 5 év után elévül ha nem hajtották be.

lacix # 2010.11.08. 16:48

Majd ha 7 éven keresztül nem kapsz értesítőt, talán akkor. Illetve a tartozás akkor sem, csak a végrehajtási jog.

2003-ban visszamondtam a diakhitel folyositast, aztan elkezdtem törleszteni, de egy idö utan nem tudtam, mert munkanelküli lettem. Azota minden evben kapom a kamatokkal megnövelt tartozasrol a papirt. Fizetni most sem tudok. Ez sohasem fog elevülni? Meg 7 ev utan sem???

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/23/13555#…

schwarzi81 # 2010.10.28. 20:43

2003-ban visszamondtam a diakhitel folyositast, aztan elkezdtem törleszteni, de egy idö utan nem tudtam, mert munkanelküli lettem. Azota minden evben kapom a kamatokkal megnövelt tartozasrol a papirt. Fizetni most sem tudok. Ez sohasem fog elevülni? Meg 7 ev utan sem???

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.25. 12:46

Meg.

cs69 # 2010.10.25. 12:41

Társasházunk képviselője 2004-ben lelépett.
5 lakásos, nincs valami jó viszony a lakók között.
Többen fölszereltek mellékvízmérőt, saját kuka stb.
Elmaradt tartozások után a képviselőt perelték, de nem tudtak behajtani semmit.
A lakókhoz hozzá sem szóltak, csak most jött egy bírósági végzés, hogy a díjbeszedő perli a tulajdonosokat az elmaradt tartozásokért.
Ebben az esetben nincs elévülés a lakók részére ?
6 év után most jelentkeznek, úgy hogy mi még egy fizetési felszólítást sem kaptunk?
A bíróság a régi tartozást is meg fogja itélni ?

Mikiapa # 2010.10.23. 20:42

Akkor ha jól számolom 2013.12.31. ?

nandy # 2010.10.23. 19:07

Art. 164. § (6) Az adótartozás végrehajtásához, a költségvetési támogatás kiutalásához való jog az esedékesség naptári évének az utolsó napjától számított 5 év elteltével évül el. Amennyiben az adóhatóság végrehajtási cselekményt foganatosított, az elévülés 6 hónappal meghosszabbodik.
(7) Nyugszik az elévülés a végrehajtási eljárás felfüggesztésének és szünetelésének, ... továbbá törvényben biztosított fizetési kedvezménynek vagy feltételhez kötött adómentességnek az időtartama alatt.

Mikiapa # 2010.10.23. 14:23

Igaz. Ugyanis az én címem van megadva az adós levelezési címének. De nálam (máshol sem )nincs semmilyen értéke. Ha itt megjelenne 3 kétajtós szekrény mint adóbehajtó, a feleségem rögtön infarktust kapna. Ez ugye egy barátságtalan gesztus. Ezt elmondtam telefonon is és megerősítettem írásban. De ettől én még mindig kíváncsi vagyok az elévülési dátumra.
2011.12.31.? 2012.12.31.? 2013.12.31.?

végrehajtó1 # 2010.10.22. 17:04

kértem, hogy tekintsenek el ettől a barátságtalan geztustól

komoly?:)

Mikiapa # 2010.10.22. 16:54

Írtam, de semmitmondó választ kaptam. Persze erre számítottam, mert gondoltam, hogy az APEH nem fogja megmondani, hogy meddig kell még kihúzni, hogy elévüljön a tartozás. Egyébként nem rólam van szó, hanem egy közeli ismerősömről. Végrehajtási kezdeményezés még nem volt, három hete jött egy levél, hogy ha nem rendezi a tartozását akkor átadják végrehajtásra. Mivel az adós külföldön lakik 5 éve és semmiféle vagyontárgya, nincs levélben kértem, hogy tekintsenek el ettől a barátságtalan geztustól.

végrehajtó1 # 2010.10.22. 12:13

2006.nov.-ben elkezdett ellenörzést lezáró adóhiány megállapitásának a jogerős napjától kezdődik.(5 év +6 hónappal meg hoszabbosdik.De ez ténylegesen lehet több is.)A részletfizetés ideje alatt az elévülés nyugszik.

De írj levelet az apehba ha te vagy az adós és kérdezd meg őket.Válaszukban benne lessz.Vagy kérjél folyószámla kivonatot.)

Mikiapa # 2010.10.22. 11:01

Az alábbi esettel kapcsolatban szeretném a szíves állásfoglalásu­kat kérni:

Az adóalanynál az APEH 2006 november 14-én ellenőrzést rendelt el a 2002 és 2005 évi személyi jövedelem adóval kapcsolatban. A vizsgálat adóhiányt állapított meg amiért bírságot és késedelmi pótlékot szabtak ki. Az adózó az összeg nagyságára való tekintettel 24 havi részletfizetési kedvezményt kért és kapott 2007.október 29-én. A részletfizetés 2007.dec.10-től 2009.nov. 10-ig terjedt. Az adózó az első és második részletet 2007.dec.12-én és 2008.jan.09-én befizette. Utána viszont nem fizetett semmit, mert 2005.júniusában külföldre távozott, és az azóta szerzett jövedelme nem teszi lehetővé a további részletek fizetését. Magyarországon bejegyzett ingatlana, állandó lakása, sem más ingósága amit végrehajtani lehetne nincs. Az APEH végrehajtási ügyben ( valószínű ezért ) még nem kereste. A kérdésem az, hogy a fent leírtak alapján mi az elévülés dátuma ?

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/23/6182#…

nandy # 2010.10.21. 21:40

Az eredeti esedékességtől kell számítani az elévülést. Nálatok ezt nem tudni, hisz nem készült szerződés a külcsönügyletről, és nem biztos, hogy a gyermeked vita esetén elismeri a határidőt.

A szóbeli megállapodás feltételeit utólag nehéz bizonyítani, akár azt is mondhatja a gyermeked, hogy 10 évre adtad neki, vagy ajándékba.

Mindenesetre egy próbát megér, írj felszólítást, hátha arra reagál valami használhatót.

burgonya # 2010.10.18. 10:53

Szeretnék tanácsot kérni, 2007 februárjában a gyerekem kölcsön kért 4 M Ft-t. Papír sajnos nem készült /az ember a gyerekétől ugye../
A pénztartozást szóban soha nem tagadták de többszöri ígérgetés ellenére eddig egy vasat sem adtak meg.
Kérdésem elévül e a tartozás vagy írjunk felszólító levelet és jogos e ha mindenkori jegybanki alapkamattal növelt összeget kérjük vissza.

Bocsánat ha erről már volt szó valahol, de megköszönöm a tanácsokat.
Mary

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.18. 10:15

Nem beleszámít, hanem megszakítja. Egyébként is hol vagytok még az öt évtől? (Nem a szerződéskötéssel kezdődik az elévülés, hanem az esedékességtől.)

Vivien777 # 2010.10.18. 10:13

Szeretnék megkérdezni valamit,mert a forumban nem találtam rá megfelelő választ.
Van egy kölcsönszerződésem egy magánszeméllyel,meghatározott összegről.2005.szept.28án íródott,amiben a kifizetésnek meg kell történnie 2007.ápr.30ig.Mennyi az elévülési ideje? Közben 2008.ápr.ban egy behajtó céggel írtam egy megbízási szerződést,akik küldtek felszolítást ennek a tartozásnak a kifizetésére.Nem sikerült azóta sem az összeget vissza kapnom.Ez a felszólítás beleszámíthat az elévülési időbe?

nandy # 2010.09.24. 08:39

Szeretném megjegyezni, hogy nem ilyen egyszerű kiszámítani az elévülést!

Már eleve nem 5 év az elévülési idő, lehet akár közel 6 év is! A kötelezettség a bevallás (ennek hiányában fizetési kötelezettség) évének utolsó napjától számított 5 év múlva évül el (Art.).
Magánszemély szja-ja pl. így néz ki:
2003-as évi jövedelemről 2004.05.20-ig kell beadni a bevallást, így az elévülés 2004.12.31. + 5 év, azaz 2009.12.31.
Ezt 6 hónappal meghosszabbítja a végrehajtási eljárás, de hosszabbodást eredményezhet pl. az adózó javára beadott önellenőrzés, vagy a késve beadott bevallás is.

Mivel a kérdező nem mondta meg, hogy pontosan milyen jogcímen keletkezett a tartozása, mik voltak az előzmények, így könnyen elképzelhető, hogy még jövőre sem fog elévülni a tartozása.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 07:00

Tudom. Sőt, a kérdező is tudja. Ezért írt 5,5 évet. (Ami egyébként adott esetben lehet majdnem hat és fél is.)

C a s a b l a n c a # 2010.09.24. 05:57

KBS!

A végrehajtási eljárás foganatosításával 6 hónappal meghosszabbodik az elévülési idő...