Követelés elajándékozása


Massat # 2019.07.29. 10:25

Igaz! Köszönöm a segítséget!

drbjozsef # 2019.07.29. 09:00

Massat,

Ha elajándékozod, vagy engedményezed a követelést a lányodra, akkor neki már nem biztos, hogy járni fog a kedvezmény, hiszen akkor neki kell eljárnia.

Viszont ha te eljártál, utána a behajtott pénzt, ha lesz, akkor simán neki ajándékozhatod.

drbjozsef # 2019.07.29. 08:58

No persze csak úgy általában. Mert azért van néhány kivétel...

aprilismajus # 2019.07.29. 08:52

A jogtudomány mai állása szerint Magyarországon ma ingót, ingatlant, jogot és követelést ajándékozhat az ajándékozó. Esetünkben az ajándékozást nem kell írásba foglalni.

Massat # 2019.07.29. 08:39

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A fizetési meghagyásnál ki kell fizetnem 3%-t, ami jelen esetben több százezer forint. Erre pont a tartozás miatt nincs lehetőségem.
A bíróságon megpróbálok illetékmentességet kérni.
Azért kérdeztem, hogy ellehet-e ajándékozni, mert szeretném ha a lányom lenne a kedvezményezett. Az esetlegesen behajtott összeg az övé legyen.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.29. 07:44

Félként jó eséllyel megidézik a személyes megjelenés kötelezettségével. (Mondjuk, mint engedményezőt meg tanúként.)

Mi a baj a fizetési meghagyással?

gerbera317 # 2019.07.29. 07:37

Teljesen fölösleges engedményezgetni. Ha nem akarod csinálni, akkor adsz neki egy meghatalmazsát, és teljes jogkörrel elhár helyetted, a nevedben.

Massat # 2019.07.28. 23:04

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Van egy adósom, aki elég nagy összeggel tartozik, amit írásban elismert. Évek óta hiteget, de nem fizet. Próbálkoztam behajtócéggel, eredménytelenül. El jutottam odáig, hogy a bírósághoz fordulok.
Egészségi állapotom miatt, nem szívesen vennék részt egy bírósági eljárásban. Van lehetőségem arra, hogy még a bírósághoz fordulás előtt elajándékozom a követelést a lányomnak?