Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

e - szja: kifizetők listája

wers #   2020.05.18. 12:28

Nem a nav-nál kell érdeklődni. Ők majd ellenőrzik, ha ellenőrizni akarják jól számolta-e ki a bevalló.

Azt a céget kérdezzétek, aki kiállította az M30-at, vessétek össze a havi bérjegyzékekkel. Izibe, nem sok időtök van. Ugyan van lehetőség később önrevízióra, de ha utána kell adót befizetni arra már késedelmit is számolni kell majd.

bermuda háromszög # e-mail 2020.05.18. 12:07

A NAV nem az M30 alapján készíti a tervezetet, hanem a havi 08-as bevallás összesítéseként.
Abban meg nincs külön jelölve hogy egy adóelőleg minek az adója, főleg nem tudható, ha van táppénz és bér is az adott hónaban.
Sőt az sincs külön feltüntetve, hogy a havi jövedelem miből tevődik össze - bér + táppént stb.
Az előfordulhat, hogy a havi bevallás (a 08-as) nem azonos a számfejtett összegekkel - mást tartalmazott.
Ha a táppénzre gyanakodtok, akkor azt kellene megkérdezni, hogy az azt kifizető hogy vallotta be.

dagg # e-mail 2020.05.18. 11:57

Pontosítok: az e-szja-s tervezetben benne van a céges M30-as tartalma, plusz egy táppénznek tűnő összeg, ami nem azonos a NEAK-nál látható összeggel. És mintha az adóelőleg levonása sem történt volna meg erre a javaslatban szereplő összegre.

dagg # e-mail 2020.05.18. 11:53

Egy ismerősöm adóbevallását nézegetjük, vagy egy céges M30-asa, és bent van egy valószínűleg táppénzből származó összeg, aminek az adóelőlege úgy tűnik, mintha nem lett volna levonva. A Neak oldalán egy ettől eltérő táppénz összeget találtunk. Azon túl, hogy most az ismerős felhívja a NAV-ot és a NEAK-ot, jó lett volna tudni, hogy kitől származik az a 4. sorban levő tétel.

wers #   2020.05.18. 11:39

? szerintem az összesített jövedelmet kell beírni, mindegy hány helyről kaptad. Az szja előleget egy kalapba utalták a jövedelmed után.
Milyen kifizetést akarsz beírni?

dagg # e-mail 2020.05.18. 11:33

Több cégtőlű/intézménytől származott jövedelmem (aka 'kifizető'), és valahol láttam már egy listát erről az szja bevalláson belül, de nem tudom újra megtalálni.

wers #   2020.05.18. 09:33

a kifizetők listáját

?? hogy mit?

dagg # e-mail 2020.05.18. 09:28

Kedves Fórumozók!

Az e-szja felületen próbálom megtalálni az szja bevallás tervezetben a kifizetők listáját. Jól emlékszem, hogy van ilyen?

Köszönettel,

dagg