e - szja: kifizetők listája


wers # 2020.05.18. 10:28

Nem a nav-nál kell érdeklődni. Ők majd ellenőrzik, ha ellenőrizni akarják jól számolta-e ki a bevalló.

Azt a céget kérdezzétek, aki kiállította az M30-at, vessétek össze a havi bérjegyzékekkel. Izibe, nem sok időtök van. Ugyan van lehetőség később önrevízióra, de ha utána kell adót befizetni arra már késedelmit is számolni kell majd.

dagg # 2020.05.18. 09:57

Pontosítok: az e-szja-s tervezetben benne van a céges M30-as tartalma, plusz egy táppénznek tűnő összeg, ami nem azonos a NEAK-nál látható összeggel. És mintha az adóelőleg levonása sem történt volna meg erre a javaslatban szereplő összegre.

dagg # 2020.05.18. 09:53

Egy ismerősöm adóbevallását nézegetjük, vagy egy céges M30-asa, és bent van egy valószínűleg táppénzből származó összeg, aminek az adóelőlege úgy tűnik, mintha nem lett volna levonva. A Neak oldalán egy ettől eltérő táppénz összeget találtunk. Azon túl, hogy most az ismerős felhívja a NAV-ot és a NEAK-ot, jó lett volna tudni, hogy kitől származik az a 4. sorban levő tétel.

wers # 2020.05.18. 09:39

? szerintem az összesített jövedelmet kell beírni, mindegy hány helyről kaptad. Az szja előleget egy kalapba utalták a jövedelmed után.
Milyen kifizetést akarsz beírni?

dagg # 2020.05.18. 09:33

Több cégtőlű/intézménytől származott jövedelmem (aka 'kifizető'), és valahol láttam már egy listát erről az szja bevalláson belül, de nem tudom újra megtalálni.

wers # 2020.05.18. 07:33

a kifizetők listáját

?? hogy mit?

dagg # 2020.05.18. 07:28

Kedves Fórumozók!

Az e-szja felületen próbálom megtalálni az szja bevallás tervezetben a kifizetők listáját. Jól emlékszem, hogy van ilyen?

Köszönettel,

dagg