elvesztett - megtalált TAJ kártya kártya


Szomorú örökös # 2021.10.16. 05:07

cucczerion

És a nyilvántartásban, ahol az orvos a TAJ számot ellenőrzi, nem szerepel a kártya kiállításának dátuma?

Az orvos csak azt látja - és más nem is nagyon érdekli - hogy fizetve van-e a TB és érvényes a TAJ számod, vagy ha nem, akkor fizetned kell az ellátásért. Szerintem bőven már túltárgyaltuk ezt az egészet, felesleges tovább ragozni.

cucczerion # 2021.10.15. 22:33

És a nyilvántartásban, ahol az orvos a TAJ számot ellenőrzi, nem szerepel a kártya kiállításának dátuma? Mert, ha igen, akkor ott láthatja, hogy az én kártyám régebbi.

drbjozsef # 2021.10.09. 20:42

Nem, az nem változik.
De a TAJ kártya meg nem jár le (bár kiállítás dátuma van rajta).
A biztosítottságodnak kell rendezettnek lennie, a kártyával legfeljebb a TAJ számodat igazolod - és ahogy mondod, az nem változik.
Jó az így, én személy szerint így hagynám.

cucczerion # 2021.10.09. 18:32

A TAJ szám nem változott. De úgy tudom, hogy az sohasem változik, vagy tévedek?

drbjozsef # 2021.10.07. 14:27

cucczerion,

TAJ számod nem változott, nem? Akkor szerintem tökmindegy, okmányazonosító szám úgysincs rajta. A lényeg, hogy érvényes-e a TAJ számod, azt pedig látják a rendszerben.

cucczerion # 2021.10.03. 14:13

Üdv!
Néhány éve új TAJ kártyát igényeltem, mert az előzőt elveszettnek hittem. Időközben végülis előkerült, viszont a mostani ellenben súlyosan megrongálódott. Használhatom ismét a régit? Ha igen, be kell jelentenem?