adóvisszatérítés


toronyianna # 2008.06.17. 21:26

Sziasztok!

Segítséget kérnék abban a kérdésben, hogy az SZJA bevallásom kitöltésekor a könyvelőm adóvisszatérítést állapított meg.
Viszont a lakásvásárlási illetéket még nem fizettem be.
Elképzelhető az, hogy a visszajáró pénzt az APEH átutalja az illetékszámlára?

Ja, az illeték megfizetésére könnyítést kértem, de még nem jeleztek vissza ezügyben.

Az illetékes adóhatóság mindkét esetben ugyanaz.

Válaszotokat várva, és köszönve,
üdvözlettel: Toronyi Anna

nandy # 2008.06.17. 22:05

Kiutalás előtt az APEH vizsgálja azt, hogy van-e más köztartozásod.

Ha igen, akkor átvezeti oda, ha marad még ezen felül pénz, azt fogod megkapni. Az átvezetésről határozatot fog küldeni.

De mivel időközben te részletfizetést kértél az illetékre, addig nem vezetheti át az szja-többletet, amíg a kérelmet el nem bírálja. Ha megkapod a r.fizetést, akkor csak az első részletet fogja átvezetni.

toronyianna # 2008.06.18. 09:37

Szia Nandy!

Köszönöm a választ, sokat segítettél vele! :)

További szép napot!

happycat # 2008.07.01. 05:57

Sziasztok!

azt szeretném kérdezni hogy ismételt önellenőrzésnél, ugyanazokat a lapokat kell kitölteni mint az első önellenőrzésnél? 0753-1901-es és a 11-es lapok(erről az évről van szó 0753)ugyanis az apeh olyan pénzt is visszautalt amit nem kellett volna csak a rendszerük átengedte:( ezért kell az ism. önelenőrzést csinálnom,valahogy:(

köszönöm happycat

és vhogy pluszoltatnom kéne azt hogy kell, hogy nekem keljen befizetni, aza lényeg?

köszönöm

Christie # 2008.07.07. 10:02

Sziasztok!!!

Javítson ki valaki, ha tévedek......

Május 20-án leadtam az adóbevallásom és még ma sem kaptam meg a visszatérítendő összeget....... felhívtam az adóhivatalt, hogy vajon miért nem utaltak még de 2 hete csak azt hajtogatják, hogy benne vannak még az időben, hát b*szotul nem, ugyanis Ők mondták, hogy 4-5 nap míg hozzájuk beérkezik a bevalloásom onnantól számítva 30 nap és rá 1-2 nap az átutalási idő..... azt hiszem ezen időt már bőségessen túllépték..... és hiába hívom Őket mindig ugyanazt hajtogatják "benne vagyunk az időben"...... Majd megunván ezen részét megkérdeztem, hogy esetleg baj leszen a bevallással..... de azt mondták nem mert akkor már küldtek volna értesítőt, hogy mi baj van a bevallással......

Nem értem akkor, hogyhogy nem kaptam még meg????

ZSIZSI # 2008.07.07. 18:09

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy én mint magánszemély, igényelhetek-e vissza áfát. Csőrepedés miatt fűtéskorsz. előtt állok, megvette a szerelő a radiátorokat, csöveket és nem tüntették fel az áfa mértékét. Tudom, hogy 20%, csak zavar a nettó 266000 Ft. ill. a bruttó 320000- ezt kellett kifizetnem. Mi az,hogy bruttó, meg nettó? Nincs itt valami huncutság?A papíron csak az szerepel, hogy ajánlat! A végleges számlát majd küldik. Becsaptak? Köszönöm. Zsizsi

monalisa1 # 2008.07.07. 18:49

Bocs, de ha számoltál volna...
266.000 x 20% = 53.320 Ft, vagyis 266.600 + 53.320 = 319.320 Ft. Vagyis ezer forint "hiányában" okés az ajánlat, tehát nyugodtan fizesd ki a 320 ezer forintot - nem vertek át.

monalisa1 # 2008.07.07. 18:55

Ami az áfa visszatérítésre vonatkozó kérdésedet illeti: jó is lenne ha magánszemély valamely termék vásárlása után a termék forgalmi adóját visszaigényelhetné - állambácsi nagyon is megsínylené...

monalisa1 # 2008.07.07. 18:58

Azt a csőrepedést - mármint 1 db új radiátor beszerzését + annak igazolt munkadíját - a lakásbiztosítás alapján, esetlegesen, bár előbb a biztosítós ki kellett volna hívni!

nandy # 2008.07.07. 20:20

Chrisie:

Valóban meg kellett volna kapnod a visszajáró adót.
Szerintem írj egy tértis levelet, hogy mivel a határidő már lejárt, kéred az azonnali kiutalást.

nandy # 2008.07.07. 20:25

Zsizsi: te, mint magánszemély, nem igényelhetsz vissza ÁFÁ-t. Kivéve akkor, ha a lakást ÁFÁ-san bérbeadod.

A számlát a készpénz átadásakor ki kell hogy állítsa a szerelő, törvény szerint nincs olyan, hogy majd utólag küldi.

U.i.: mi köze a biztosítónak egy radiátorcseréhez???

Christie # 2008.07.09. 00:18

Nandy: Köszönöm szépen a válaszod, megfogom tenni, mert noszesz amit már művelnek.....

ZSIZSI # 2008.07.10. 14:54

Köszönöm a hozzászólásokat. Azt mondjátok meg nekem, hogy a szerelő, miért nem adta nekem ide a számlát! Ő mit kezd majd vele? A cuccok, amit beépített, mind meg vannak , darabra. Miért nem szerepelt az ún. ajánlaton, hogy a termékek hány %-os áfát tartalmaznak? Ez a számlákon általában így szokás.Ha a számlára a sajá t nevét íratta / hiszen én úgysem igényelhetek áfát / ő mit kezdhet vele? Egyáltalán, minek az " ajánlat", ami majdnem olyan mint egy számla, de mégsem az, mert annak komoly formai...követelményei vannak.

nandy # 2008.07.10. 15:01

Csak hogy tiszta legyen:

Ez általában úgy működik, hogy a szerelő elvégzi a munkát, megveszi hozzá az anyagot.

Az anyagról ÁFÁ-s számlát kér a saját nevére, ugyanakkor a saját nevében kiállít neked egy ÁFÁ-s számlát a munkáról, mely tartalmazza a felhasznált anyagokat és a munkadíjat.

EGyáltalán elkészült már a munka? Fizettél neki?

ZSIZSI # 2008.07.10. 16:24

Tisztul! A szerelő még dolgozik. Amit felhasznál anyagot, radiátorokat, csöveket stb , én fizettem ki neki. Számlát nem adott csak az ún. ajánlatot, amit a Meghaterm cég állított ki, ahol bevásárolt az én pénzemből. Az ajánlat az én nevemre lett kiállítva, a számla meg vszínű az övére.

macskás # 2008.10.03. 08:33

sziasztok!

Csak annyi lenne a kérdésem ,és megköszönném, ha egy hozzáértő megmondaná, hogy a lányom befizetett főiskolai tandíját, a jövő évi adóbevallásban visszaigényelhetem-e?
Költségtérítésesen vették fel,levelezőre, jövedelme nincs még egyenlőre. Valahol hallottam, hogy egy részét az adóbevallásban vissza lehet igányelni.
Nem kis pénzről van szó:egy félév 160000 Ft.
Köszönöm előre is!

wers # 2021.04.15. 07:40

Szerintetek mikor kell az adóvisszatérítést utalnia a navnak?
Március 16-án vissza is igazolták, hogy benyújtottam. Március 31 napos volt.

drbjozsef # 2021.04.15. 09:27

Mostanában.

Most, hogy rákérdeztél, 99% hogy még ma... :D

Nekem mindig nagyon precízen tartották a 30 napot, előbb sose. Hogy 1-2 nappal később-e, arra nem emlékszem, de legfeljebb.

wers # 2021.04.16. 04:30

Hát, valahogy még nem sikerült nekik.

Várok. Ők már éleznék a letiltást a számlámról.

Lyonee # 2021.04.16. 20:45

Majd kapsz 3 Ft késedelmi pótlékot.

wers # 2021.04.17. 05:21

:)

secrets55 # 2021.04.18. 11:43

Üdv!

Mire számíthat a cég ha feljelentem a NAVnál hogy nem kaptam adóigazolást tőle?

Tavaly és tavalyelőtt azt a játékot játszották hogy nem adták ki az igazolást jan 31-ig, és mikor már 100x alkalommal vertem az asztalt hogy mi lesz, akkor méltóztattak úgy májusban a bevallási idő máj 21 előtt pár nappal kiadni.

Elhatároztam idén 1x se kérem, nem is szóltam 1x se, csak elballagok a NAVhoz és feljelentem a céget.
Ez mennyire egy „komoly“ ügy a NAV szempontjából? Több embert megkérdeztem és azt mondták, a nav le se szarja ezt, ez tyúkügy.
Nem komoly bünti nem lesz ebből de még nagyon ügy se...

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.18. 12:18

Konkrét problémád van? Vagy csak érdekmentes rosszindulat?

secrets55 # 2021.04.18. 12:37

"Konkrét problémád van?"

Igen VAN KONKRÉT PROBLÉMÁM!
Az hogy van ez adóigazolásnak nevezett sajtpapír amit a munkáltatónak KÖTELESSÉGE jan 31-ig kiadni bele a kezembe.
100x szóltam tavaly mire nagy nehezen MÁJUSBAN KIADTÁK (jan 31-ig mi??).

NA EZ A PROBLÉMÁM!

De nem baj, majd a NAVnak elmagyarázzák mi a késedelem oka.
És nem fogok kérni névtelenséget, kifejezetten kérem majd hogy mondják csak meg ki volt a bejelentő.

HA ŐK ÍGY ÉN IS ÍGY.

De amit te művelsz "T" KBS ÚR az MELLÉDUMA nem a kérdésre a válasz.

secrets55 # 2021.04.18. 12:40

És ha a főnöknek áll majd feljebb odamegyek és leszakítom az arcát.

Ott mindenki előtt. AZtán lehet hívni a rendőrséget nem érdekel.
Azért a dolgozó semmibe vételének is van határa.
Egy teljes front fogsor drága ám, ha a főnök pofájába beépítem az öklöm csak ennyit mondok.
És lehet rendőrséget hívni de addigra már a főnök a padlón lesz.