Bt-nél nagy összeg a pénztárban


Zoltán György # 2004.03.03. 22:25

Az igazi BULI mégiscsak a POSTABANK volt!!!

Spanyol, tengerparti ingatlan, 1/1-es tulajdona 5.000.-Ft
A konszolidációra ezért volt szükség! Kimaradtam a buliból, mint oly sok mindenből!

Béres-Deák Attila # 2004.03.03. 18:21

Ez a gond. Ilyen Kulcsár féle macskajancsik meg a támogataóik ezért tudnak büntetlenül tarolni. Jut eszembe bülbülszavu kovácslaci milyen csendben van?!


attika

the big cat # 2004.03.03. 05:09

Kedves old-guy!

Mosolyra késztetsz. Számviteli politika...hmmmm...egy Bt-ben... Tudok olyan 5 milliárdos árbevételű céget ahol nincs Számviteli politika. és se az adóhivatal, se a nagynevű könyvizsgálócég nem kérte még soha.

Az ilyesmivel kapcsolatos fegyelem siralmas.

old-guy # 2004.03.02. 19:26

A cég számviteli politikájában biztosan meg van határozva, hogy a tevékenységének zavartalan működéséhez szükséges napi készpénzkészlet feletti pénzeszközöket mennyi időn belül és milyen módon kell feladni a cég bankszámlájára...

Zoltán György # 2004.02.29. 06:46

Egyébbként miben mutatnád fel?
Borsószemekben?

Zoltán György # 2004.02.29. 06:45

Mint könyvelő (hozzá nem értő), azt mondom, hogy az ellenőrzés alkalmával megvan a Pénztárban (páncélszekrényben) a könyv szerinti összeg, akkor vita nincs!

Megvan?!?

Ne válaszolj, Kőltői Kérdés!

K_Gábor # 2004.02.28. 20:19

Huha, ez kemény. Még annyit kérdeznék, hogyha fel tudom mutatni a pénztár egyenlegét kp-ben, akkor no problem ?

Zoltán György # 2004.02.28. 15:51

Fél lábbal a sitten, mélyhűtőben előkészítve a bableves.
Inkább aludj nyugodtan, és kétmillióval ólcsóbb kocsid legyen!
Ha esetlegesen családod is van, akkor nincs mit mérlegelj!

old-guy # 2004.02.27. 20:46

Kedves K_Gábor,

Konzervatív könyvelődnek messzemenően igaza van. A társaság vagyonát senki nem tekintheti sajátjának.
Mind a számviteli fegyelem megsértése, mind a hűtlen kezelés megállapítható.

A második kérdésben is benne van a válasz, az ellenőrzésre jogosult szervek/szervezetek akár készletellenőrzést is tarthatnak, többek között a készpénzkészlet ellenőrzését is...
(Egyébként mind az APEH, mind a TB jövedelemkivétnek szokta minősíteni az ilyen eseteket, és az adó- és járulékterhek a büntivel együtt jóval többe kerülnek a képződő kamatnál...)

Üdv.
old-guy

K_Gábor # 2004.02.26. 14:25

Cégemnek nagy összeg van a pénztárban, namost hallottam hogy sokan csinálják, hogy ilyen esetben a céges szabad pénzeket befektetik saját (magán) névre szóló értékpapírba, én is ezt szeretném csinálni, mert ekkor a kamat az tiszta jövedelem. A könyvelőm szerint (aki meglehetősen konzervatív :) viszont ez bűncselekmény (hűtlen kezelés, okirathamisítás, stb.)
Namost azt kérdezném, hogy az Apeh, vagy más hatóság figyeli-e ezeket a dolgokat ? Apeh ellenőrzésem elég régen volt, és mindig bekérik a bankszámla és a pénztár aktuális egyenlegét, esetleg ha túl sok van (papíron) a pénztárban akkor rákérdeznek hogy hol van az összeg, esetleg felszólítanak, hogy mutassam be az összeget ?