40% visszaigénylése


the big cat # 2004.03.10. 17:50

Ja értem.

Hát igen, ha nincs miból adókedvezményt érvényesíteni, akkor nincs. Max annyi adót lehet visszaigényelni, amennyi lenne.

K Csaba # 2004.03.10. 16:28

Köszi a választ.

Az igazolást már megkaptuk.

A probléma nem is ez, hanem hogy - ugyan önadózó vagyok
és én szoktam kitöltögetni az adóbevallást évente, most megkértem valakit, mert nem tudtam megfejteni a dolgot, már én is elakadtam - állítólag, nem igénylehetem vissza a 277 000-nek a 40%-át, csak egy töredékét, merthogy tavaly csak félévet dolgoztam, azt is közel a minimálbérhez (60000Br).
Magyarul alig adóztam valamit, ezért nincs mibôl leírni. Mindemellett a barátnôm is minimálbéren van, mint említettem és ugye az Ô bére is adómentes.

Mindebbôl arra következtetek, hogy hiába volt normális munkahelyem amikor az un. "Kedvezményes Lakáshitelt" igényeltem, ha idôközben elveszítem az állásomat, vele bukik a kedvezmény is. Amire igazán most lenne szükség.
Úgy gondolom jó következtetek.
Szeretnék tisztán látni.


k_csaba

the big cat # 2004.03.10. 10:42

A támogatott lakáshitelek törlesztőrészletének 40%-át lehet visszaigényelni a 2003-as év után, és a jövedelemi viszonyaitok alapján 2004-ben is visszaigénylők lesztek.

A banknak már ki kellett volna adnia az igazolsát mindekttőtök részére.

K Csaba # 2004.03.10. 10:02

Tavaly 6 hónapos munkaviszonyom volt egy cégnél. Júniusig dolgoztam, aztán munkanélküli lettem. 60 000 bruttó volt a jövedelmem havonta.
A barátnômmel ketten vagyunk 50-50% -ban adóstársak. Neki minimálbéres munkahelye van jelenleg is. A banknak befizettunk 277 700 forint törlesztést tokkal-vonóval. Létezik az, hogy semmit sem igényelhetünk vissza a törlesztésbôl?


k_csaba