útiköltség - térítés igénylése


Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.31. 14:24

Vedd úgy, hogy egyenesen felszólítottalak rá! (De arra te se számíts, hogy azzal örökre elköteleztem magam az itatásod fedezésére. :) )

Sherlock # 2019.10.31. 10:30

Béla, akkor én betérnék egy sörre, mikor legközelebb Fehérváron tárgyalok :D

CLasek # 2019.10.30. 15:12

Ami azt illeti, igen, ☺️
mert eddig nem egyet, hanem egy csomót fizettél, hiszen a lakóhelytől 30 km-re dolgozom. Vagy 30-ra van a kocsma, ha így könnyebb értelmezni.

CLasek # 2019.10.30. 05:58

Igen egy ideig mindenkinek terítette mind a busz, mind pedig az üzemanyag költségét. Most arra hivatkoznak, hogy nincs pénzük, de egyértelműen látszik, hogy ezeket az összegeket nem akarják kifizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.23. 07:15

Miért tartozik? Megegyeztek, hogy téríteni fogja?

CLasek # 2019.10.23. 05:12

Tisztelt Fórum!

A munkáltató útiköltségtérítéssel tartozik néhány alkalmazottnak, akik autóval járnak.
Az összeg mértéke egyénenként változó (20000-100000 Ft). Milyen módon lehetne ezeket az összegeket kikövetelni?

A válaszokat előre is köszönöm!

Efhetven # 2015.10.15. 18:50

Üdv!
Nem tudtam eddig ide nézni sajnos.
Lehet, h nektek vicces, de énnekem nem az. Nem vagyok jogász, a kérdésem komoly. A válaszotokkal nem érek semmit.
Nem véletlenül írtam le hosszan, mivel nem egy kérdésre keresem a választ, hanem egy összetetteb problémára. Nem azt kérdeztem, hogy kérhetem-e, mert hülye nem vagyok. Én pontos kérdést tettem fel. Ha nem tudjátok rá a választ, nem kell ide írogatni, pláne nem így.
Na szevasztok.

Természetesen ha valaki értelmesen is tud válaszolni, továbbra is szívesen várom. Akár tőletek is.
Üdv. T.

Dr.Attika # 2015.09.05. 08:20

Béla!
Elolvasva a szöveget bizonyára Te is észlelted, hogy azt jogász írta. Miért nem ő ad tanácsot? Valszeg valaki kontárkodik a háttérben.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.05. 08:07

Az eljárásban felmerült költségeid megtérítését kérheted. Feltéve, hogy elítélik a vádlottat.
(Valamit te is megérdemelnél, amiért ilyen hosszan írod le azt, amit három mondatban is lehetne.)

Efhetven # 2015.09.04. 19:10

Üdv!
Sajátos jogi helyzetben kérek segítséget. Egy magánvádas ügyben vagyok sértett, feljelentő.
A tényleges büntetőeljárást a törvény előírása szerint meg kell előznie egy meghallgatásnak, ahol az eljáró bíró megkísérli a feleket kibékíteni. Ha ez nem sikerül, megindul a büntetőeljárás.

  1. Erre a meghallgatásra mint feljelentőt, szabályszerűen beidéztek, meg is jelentem.
  2. Megindul a tényleges büntető eljárás, és a bíróság a tárgyalás kitűzése napjára szintén meg fog idézni, amikor is szintén meg fogok jelenni.

a./ Költségtérítés a tanúnak jár. Mivel az előzetes meghallgatáson a tanút érintő figyelmeztetések nem hangzanak el, az nem is tanúkihallgatás, tehát a feljelentő nem tanú. Kérhetek-e útiköltségtérítést? Köteles-e azt a bíróság megelőlegezni, mint "normál" esetben? Ha én, mint nem tanú, nem vagyok jogosult, akkor mi a helyzet? (ui. a költség ettől függetlenül létezik) Követelhetem-e ezt a költséget a majdani tárgyaláson? Ki fizeti meg? Ha nem a bíróság, akkor hogyan követelhetem ezt a vádlotton?

b./ A tárgyalásra megidéznek majd, mint sértettet. A sértett ebben az esetben tanúnak minősül-e a költségtérítés szempontjából, különös tekintettel arra, hogy ebben a helyzetben még az ügy ura is én vagyok, mint magánvádló? Jár-e költségtérítés?

c./ Az ügy egy többszörösen áthelyezett eljárás, így a kijelölt bíróság jelentős távolságra van az én lakhelyemtől. Érvelhet-e a vádlott azzal, hogy az ő önhibáján kívül keletkezik nekem jelentős összegű költségem, amit ő nem hajlandó megtéríteni. Ki viseli a költséget?

Várom a megtisztelő válaszokat, köszi.