Kettős állampolgár TAJ igénylés hazatelepedéskor


Vass Eva # 2021.09.26. 14:18

Jó napot kívánok mi kettős állampolgárok vagyunk ukrán mag a férjem 5 éve itt dolgozik magyarországon mint hivatalos magyar minden papirja Taj mindenje meg van nekünk és a két 14 és 15 éves lányunknak Magyar végleges lakcím személyi igazolvány és adó kártya de a TAJ kártyát nem kapjuk meg felé meg a kiskorú gyerekek sem a 15 éves suliba jár es kérik a kissebbik lanyunk Down Syndromás dolgozni nem tudok menni viszont őt nem tudom iskolaztatni a TAJ hiánya miatt

Derzsi sandor # 2021.11.17. 21:54

TAJ számot szeretnék kérni

drbjozsef # 2021.11.18. 05:56
wers # 2021.11.18. 06:02

https://kormanyablak.hu/…3/EGBIZ00035

Beadható a kérelem a Kormányablakban, de elbírálni a fővárosi ill. megyei kormányhivatal egészségbiztosítási pénztára fogja.

wers # 2021.11.18. 06:03

József beelőzött :)

huncut Inci # 2023.09.11. 19:39

Jó napot!
Pár hónapja dolgozom egy már a korábbiakhoz képest kicsit stabilabb cégnél.
Viszont ügyfélkapun a taj számnál azt irja ki hogy 2020 óta hogy kovid miatt elvesztettem a munkámat érvénytelen.
Bérszámfejtő lapot kapok.
Hozzátartozik hogy állandó magyar lakcimem nincs,nem is volt csak tartózkodási helyem. Movel albérletben lakom. Ezzel talán nem is lenne baj.
Viszont azzal igen hogy a korábbi TAJ kártyát egy akkori munkaközvetítő cég csináltatta a nevemre és ugyanaz érvénytelenitette is amikor a munkaviszony megszűnt. Én időközben visszamentem szerbiába, majd tavaly tavasszal újra magyarországra jöttem. Eleinte rokonoknál segitettem be majd kétes munkaközvetítő cégen keresztül dolgoztam kb 9 hónapot. Emiatt eddig nem igazán mertem TAJ újra érvényesítésbe kezdeni.
Néhány hónapja viszont van egy kicsivel stabilabb munkám havonta bérpapirral, rendes munkaszerzödéssel.
A minap elhatároztam hogy megpróbálom újra érvényesíttetni a TAJ számot. Elmentem a kormányablakhoz, ahonnan tovább küldtek a teve utcába mert s kormányablaknál újra érvényesitést nem csinálnak. A teve utcai központban viszont közölték hogy ahhoz hogy újra érvényes legyen a taj kell a szerbiai biztosítás neve és az ottani tb számom. Anélkül nem lehetek újra biztosított. Sajnos ezeket az adatokat sose tudtam, nincs nálam. nincs is már ottani biztosításom. Mit tehetek?
Igényelhetek új TAJ számot ha azt mondom elvesztettem a régit?

huncut Inci # 2023.09.11. 19:39

Jó napot!
Pár hónapja dolgozom egy már a korábbiakhoz képest kicsit stabilabb cégnél.
Viszont ügyfélkapun a taj számnál azt irja ki hogy 2020 óta hogy kovid miatt elvesztettem a munkámat érvénytelen.
Bérszámfejtő lapot kapok.
Hozzátartozik hogy állandó magyar lakcimem nincs,nem is volt csak tartózkodási helyem. Movel albérletben lakom. Ezzel talán nem is lenne baj.
Viszont azzal igen hogy a korábbi TAJ kártyát egy akkori munkaközvetítő cég csináltatta a nevemre és ugyanaz érvénytelenitette is amikor a munkaviszony megszűnt. Én időközben visszamentem szerbiába, majd tavaly tavasszal újra magyarországra jöttem. Eleinte rokonoknál segitettem be majd kétes munkaközvetítő cégen keresztül dolgoztam kb 9 hónapot. Emiatt eddig nem igazán mertem TAJ újra érvényesítésbe kezdeni.
Néhány hónapja viszont van egy kicsivel stabilabb munkám havonta bérpapirral, rendes munkaszerzödéssel.
A minap elhatároztam hogy megpróbálom újra érvényesíttetni a TAJ számot. Elmentem a kormányablakhoz, ahonnan tovább küldtek a teve utcába mert s kormányablaknál újra érvényesitést nem csinálnak. A teve utcai központban viszont közölték hogy ahhoz hogy újra érvényes legyen a taj kell a szerbiai biztosítás neve és az ottani tb számom. Anélkül nem lehetek újra biztosított. Sajnos ezeket az adatokat sose tudtam, nincs nálam. nincs is már ottani biztosításom. Mit tehetek?
Igényelhetek új TAJ számot ha azt mondom elvesztettem a régit?

Majordomus # 2023.09.11. 20:15

A blöff néha hatásosabb.
Mondd hogy Koszovóban dolgoztál szerb faluban és a zavargások során menekültél ide és az irataid..közben elvesztek...

Oda nem mehetsz vissza új iratokat kérni mert veszélyes.