Kettős állampolgár TAJ igénylés hazatelepedéskor


Majordomus # 2023.09.11. 20:15

A blöff néha hatásosabb.
Mondd hogy Koszovóban dolgoztál szerb faluban és a zavargások során menekültél ide és az irataid..közben elvesztek...

Oda nem mehetsz vissza új iratokat kérni mert veszélyes.

huncut Inci # 2023.09.11. 19:39

Jó napot!
Pár hónapja dolgozom egy már a korábbiakhoz képest kicsit stabilabb cégnél.
Viszont ügyfélkapun a taj számnál azt irja ki hogy 2020 óta hogy kovid miatt elvesztettem a munkámat érvénytelen.
Bérszámfejtő lapot kapok.
Hozzátartozik hogy állandó magyar lakcimem nincs,nem is volt csak tartózkodási helyem. Movel albérletben lakom. Ezzel talán nem is lenne baj.
Viszont azzal igen hogy a korábbi TAJ kártyát egy akkori munkaközvetítő cég csináltatta a nevemre és ugyanaz érvénytelenitette is amikor a munkaviszony megszűnt. Én időközben visszamentem szerbiába, majd tavaly tavasszal újra magyarországra jöttem. Eleinte rokonoknál segitettem be majd kétes munkaközvetítő cégen keresztül dolgoztam kb 9 hónapot. Emiatt eddig nem igazán mertem TAJ újra érvényesítésbe kezdeni.
Néhány hónapja viszont van egy kicsivel stabilabb munkám havonta bérpapirral, rendes munkaszerzödéssel.
A minap elhatároztam hogy megpróbálom újra érvényesíttetni a TAJ számot. Elmentem a kormányablakhoz, ahonnan tovább küldtek a teve utcába mert s kormányablaknál újra érvényesitést nem csinálnak. A teve utcai központban viszont közölték hogy ahhoz hogy újra érvényes legyen a taj kell a szerbiai biztosítás neve és az ottani tb számom. Anélkül nem lehetek újra biztosított. Sajnos ezeket az adatokat sose tudtam, nincs nálam. nincs is már ottani biztosításom. Mit tehetek?
Igényelhetek új TAJ számot ha azt mondom elvesztettem a régit?

huncut Inci # 2023.09.11. 19:39

Jó napot!
Pár hónapja dolgozom egy már a korábbiakhoz képest kicsit stabilabb cégnél.
Viszont ügyfélkapun a taj számnál azt irja ki hogy 2020 óta hogy kovid miatt elvesztettem a munkámat érvénytelen.
Bérszámfejtő lapot kapok.
Hozzátartozik hogy állandó magyar lakcimem nincs,nem is volt csak tartózkodási helyem. Movel albérletben lakom. Ezzel talán nem is lenne baj.
Viszont azzal igen hogy a korábbi TAJ kártyát egy akkori munkaközvetítő cég csináltatta a nevemre és ugyanaz érvénytelenitette is amikor a munkaviszony megszűnt. Én időközben visszamentem szerbiába, majd tavaly tavasszal újra magyarországra jöttem. Eleinte rokonoknál segitettem be majd kétes munkaközvetítő cégen keresztül dolgoztam kb 9 hónapot. Emiatt eddig nem igazán mertem TAJ újra érvényesítésbe kezdeni.
Néhány hónapja viszont van egy kicsivel stabilabb munkám havonta bérpapirral, rendes munkaszerzödéssel.
A minap elhatároztam hogy megpróbálom újra érvényesíttetni a TAJ számot. Elmentem a kormányablakhoz, ahonnan tovább küldtek a teve utcába mert s kormányablaknál újra érvényesitést nem csinálnak. A teve utcai központban viszont közölték hogy ahhoz hogy újra érvényes legyen a taj kell a szerbiai biztosítás neve és az ottani tb számom. Anélkül nem lehetek újra biztosított. Sajnos ezeket az adatokat sose tudtam, nincs nálam. nincs is már ottani biztosításom. Mit tehetek?
Igényelhetek új TAJ számot ha azt mondom elvesztettem a régit?

wers # 2021.11.18. 06:03

József beelőzött :)

wers # 2021.11.18. 06:02

https://kormanyablak.hu/…3/EGBIZ00035

Beadható a kérelem a Kormányablakban, de elbírálni a fővárosi ill. megyei kormányhivatal egészségbiztosítási pénztára fogja.

drbjozsef # 2021.11.18. 05:56
Derzsi sandor # 2021.11.17. 21:54

TAJ számot szeretnék kérni

Vass Eva # 2021.09.26. 14:18

Jó napot kívánok mi kettős állampolgárok vagyunk ukrán mag a férjem 5 éve itt dolgozik magyarországon mint hivatalos magyar minden papirja Taj mindenje meg van nekünk és a két 14 és 15 éves lányunknak Magyar végleges lakcím személyi igazolvány és adó kártya de a TAJ kártyát nem kapjuk meg felé meg a kiskorú gyerekek sem a 15 éves suliba jár es kérik a kissebbik lanyunk Down Syndromás dolgozni nem tudok menni viszont őt nem tudom iskolaztatni a TAJ hiánya miatt

Róbert1983 # 2020.03.06. 21:48

Szép napot!
Adva van egy 84 éves magyar-ukrán kettős állampolgár, aki 1 hónappal ezelőtt települt át Ukrajnából Magyarországra. Azóta elkezdődött a magyar nyugdij igénylésének hosszú folyamata, természetesen a 1963-as államközi egyezmény alapján.
Kérdés: mikor és milyen alapon igényelhet az alany TAJ-számot? Jár-e neki olyan alapon, mint bármely más Magyarországon élő nyugdijasnak? Esetleg van lehetőség egészségügyi járalék fizetésére?
Nyilvánvaló hogy mikor megitélik számára a nyugdijat akkor a TAJ-szám automatikusan jár. Viszont addig legalább másfél év fog eltelni...
Minden konstruktiv válaszért hálás vagyok.
Esetleg van-e szakember akihez fordulhatnék?

B.Babi # 2020.03.03. 11:11

Jo napot kivanok! Kettos allampolgarok vagyunk Romaiaban biztositott es alkalmazott, szeretnem,ha a gyermekem Magyarorszagon is biztositott lehessen! Milyen feltetelek vannak? Milyen aktat kell beszerezek?

nonolet # 2018.07.03. 08:25

"lehet-e két országban egészségügyi biztosításom?"

NEM lehet!

Az EU-ban csak egy országban lehet biztosításod.

L.Tünde # 2018.07.02. 18:06

Az EU kártyával szakorvosi kivizsgálásokat nem végeznek.

wers # 2018.07.02. 17:47

EU egészség kártyát Romániában igényelhetsz, alapellátásra jogosít az unió területén.

L.Tünde # 2018.07.02. 17:16

Köszönöm válaszaitokat. Egészségügyi okokból érdekelne elsősorban, csak azt nem tudom, hogy lehet-e két országban egészségügyi biztosításom?

nonolet # 2018.07.02. 16:52

L.Tünde

Magyar lakcímmel... és biztosítással.

wers # 2018.07.02. 14:13

Jelenleg sehogy. De miért kellene?

L.Tünde # 2018.07.02. 10:10

Kettős állampolgár lévén, állandó román lakcímmel és munkahellyel rendelkezve, milyen feltételek mellett igényelhetem a Taj kártyát? Köszönöm.

nonolet # 2018.01.19. 14:25

mazsika601978

Kéne egy magyar "Lakcím" (állandó cím) és akkor nincs tovább probléma, mert rendes magyar polgárnak látszik...

Rexor # 2018.01.19. 13:51

Én a helyedben megkérdezném a hölgyet, hogy mondjon konkrét jogszabályhelyet is. Az OEP ebben nem fog tudni neked segíteni.

mazsika601978 # 2018.01.19. 13:19

Ezt nekem a NAV-nál mondták, személyes ügyfélszolgálaton. Sőt, még megkérdezte az ügyintéző hölgy a kolléganőjét, hogy jól tudja-e, hogy így van, és ha nincs egy éven állandó lakcímen bejelentve, csak tartózkodási helye van, akkor ennyit kell-e fizetni. A kolléganője is azt mondta, hogy így van és 40 ezer körüli összeget kell fizetni havonta egy éven keresztül.

Nem találok az OEP honlapján semmit erről. Hétfőn hívom az OEP-et, mert ott ezt nem mondták. És mivel csak úgy adnak ki TAJ számot, hogy a munkáltatónak kell megkérnie helyette, mivel nem magyarországon született, így én sem értem, hogy ha lesz munkaviszonya akkor miért kell ezt fizetni.

Gondoltam leírom ide a tapasztalatomat ezzel kapcsolatban és hátha tud valaki valamit erről. Ezeket nem én találtam ki, hanem a NAV-nál ezt mondták.

mazsika601978 # 2018.01.19. 13:19

Ezt nekem a NAV-nál mondták, személyes ügyfélszolgálaton. Sőt, még megkérdezte az ügyintéző hölgy a kolléganőjét, hogy jól tudja-e, hogy így van, és ha nincs egy éven állandó lakcímen bejelentve, csak tartózkodási helye van, akkor ennyit kell-e fizetni. A kolléganője is azt mondta, hogy így van és 40 ezer körüli összeget kell fizetni havonta egy éven keresztül.

Nem találok az OEP honlapján semmit erről. Hétfőn hívom az OEP-et, mert ott ezt nem mondták. És mivel csak úgy adnak ki TAJ számot, hogy a munkáltatónak kell megkérnie helyette, mivel nem magyarországon született, így én sem értem, hogy ha lesz munkaviszonya akkor miért kell ezt fizetni.

Gondoltam leírom ide a tapasztalatomat ezzel kapcsolatban és hátha tud valaki valamit erről. Ezeket nem én találtam ki, hanem a NAV-nál ezt mondták.

Rexor # 2018.01.19. 13:05

"Szóval ha nincs állandó lakcímed magyarországon, ahol minimum egy éve laksz, akkor bizony fizetned kell havonta azt a súlyos összeget."

Elnézést, de ez nettó hülyeség. Személyi jövedelemadót mindenképpen Magyarországon fizet. Járulék esetében két verzió van vagy hoz Romániából egy A1-es igazolást, ebben az esetben magyar járulékokt nem kell fizetni, vagy nem hoz, ebben az esetben a magyar járulékokat fogják fizetni a fizetése után. A 40.000 Ft nem tudom honnan van.

mazsika601978 # 2018.01.19. 12:55

Bár ez a téma már nem pörög azért leírom mint tapasztaltam.
A párom kettős állampolgár. Román-magyar. Lenne bejelentett állása, amihez kell TAJ szám, és adóazonosító jel.
Lakcím kártyán, állandó lakcímként a román cím helyett az szerepel, hogy Külföldi cím, tartózkodási címként pedig egy magyarországi cím.
Adóazonosító jel, minden további nélkül igényelhető. Nincs semmihez sem kötve.
TAJ számot a munkáltatójának kell kérnie, erre van külön formanyomtatvány, aztán azzal bemenni OEP-hez, plusz igénylő lap és kész a TAJ szám.
Viszont a NAV-nál felvilágosítottak mikor a adóazonosító jelről érdeklődtünk, hogy mivel a lakcímkártyán állandó lakcímként nem magyarországi cím van, ezért egy éven keresztül 40.000 FT/hónap összeget kell fizetni.
Elkerekedett szemmel néztünk a hölgyre. Ezt az OEP-nél nem mondták. És ha lesz munkaszerződése akkor is? Hát azt mondták menjünk vissza az OEP-hez.
Ha ez a NAV-os hölgy ezt véletlen nem mondja, én meg véletlen nem kérdezem meg hogy TAJ számot nem e lehetne igényleni itt is, és ne kelljen két helyre menni akkor ki sem derül ez az egész. OEP-et hívtam, de már nincs ügyfélfogadás, hétfőn hívom őket.
Nem találtam semmit erről, igazság szerint a google hozott ide találatként erre a fórumra.
Szóval ha nincs állandó lakcímed magyarországon, ahol minimum egy éve laksz, akkor bizony fizetned kell havonta azt a súlyos összeget.
Ha tudok valamit írok.

Lionking # 2016.05.13. 13:19

Papiros: Na, igen. Ha valaki tud azonnal munkát kapni Magyarországon, ami be is van jelentve, akkor annak szerintem már szerencséje van, de ez egy másik téma.

A másik gondom az, hogy a 55000 forint csak sürgősségi ellátásra jogosít. Nem értem. Azért gondoltam, hogy esetleg kettős állampolgárként van valami más megoldás, lehetőség.

Papiros # 2016.05.12. 08:12

"Ezért írtam ide, mert nem tudom elképzelni, hogy azok a románok, szerbek, szlovákok, ukránok,akik megkapták a magyar állampolgárságot, úgy települtek át Magyarországra, hogy egy évig, havi 55000 forintot fizetnek minden egyes személyre TB-t."
Tényleg nem. Munkát vállal, azonnal bejelentik ideiglenes lakcímre pl. egy munkásszállóra, pont azért, hogy tudjanak TAJ kártyát igényelni és legyen eü ellátásuk a munkaviszonyuk után.