Kölcsön - honnan?


old-guy # 2005.08.21. 17:16

Figyeld a TV-ben az "azonnali kölcsön - készpénzben" reklámot. Nagyon drága, de gyors.

dr.joci # 2005.08.21. 16:35

Szerintem legegyszerűbb és leggyorsabb lenne egy barát vagy rokon.

Nightwish # 2005.08.21. 14:43

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Szükségem lenne (nagyon gyorsan) 500.000 Ft-ra, és nem tudom, hogyan tudnék ehhez hozzájutni, milyen kölcsön formájában. Csak szeptembertől fogok munkába állni, és eddig még nem volt munkaviszonyom. Szóba jöhet a személyi kölcsön, de mivel nincs 2 hónap munkaviszonyom, ezt nem adnak. Van a jelzálogkölcsön, amit lenne is mire iratni, azonban az ingatlan közös néven van, és a tulajdonostárs beleegyezése is kell ahhoz, igaz? Õ viszont ezt nem hagyná jóvá. Pedig az én részem értéke jóval fölötte van az 500.000 ft-nak a közös ingatlanból, ezért nem értem, miért kell a tulajdonostárs beleegyezése. Akkor van egy saját néven lévő apró kis földem, az viszont kb csak 200.000 ft-ot ér, arra gondolom megint nem lehet felvenni 500.000 ft jelzálogkölcsönt. A gyorskölcsönhöz is kell min. 2 hónap mnkaviszony. Ezért vagyok kétdégbeesve, mert nincs módja, hogy hozzájussak ehhez a pénhez, pedig szeptembertől villámsebességben vissza tudnám törleszteni. Nem tudtok esetleg valami más lehetőséget?? Például vannak ezek a bankkártyák, esetleg ha ilyet nyitnék és hitelt vennék fel? de gondolom ott csak max 100.000-et lehet felvenni, és csak akkor lehet megnyitni ha teszek rá min. 50.000ft-ot, de nekem jelenleg nincs annyim se. És még egy utolsó kérdés: a bankban meg lehet nézetni, hogy milyen ingatlanok vannak a nevemen? vagyis a bank fel tud kapcsolódni a földhiv. nyilvántartási rsz.ére? Válaszotokat előre is köszönöm, és ha van valami ötletetek hogyan tudnék ennyi pénzhez hozzájutni, akkor nagyon boldog lennék.