Miért kell 2 autó után fizetnem a súlyadót?


opel1 # 2020.03.06. 13:32

Lehet hogy "pongyola"volt a megfogalmazás bár szerintem csak a tényeket közölve próbáltam tanácsot-magyarázatot kapni a problémámra mert jómagam nem vagyok járatos ilyen ügyekben!!!De köszönöm,bár nem kaptam csak "pongyola"választ amitől nem jutottam sokkal közelebb a válaszhoz.Igen a kereskedő cég volt az első tulaj és mivel az első forgalomba helyezés utáni következő hónaptól én vagyok a tulaj ezért kell nekem fizetnem a tavalyi gépjármű adót.Köszönöm!

wers # 2020.03.06. 05:24

Közben vásároltam még szintén tavaly,egy másik autót ami külföldről lett behozva de nem az én nevemre lett papírozva!Én már így az autó második tulaja lettem.

Ilyen pongyola megfogalmazás mellett akármi is történhetett.

Elsőre azt gyanítom, hogy a kereskedő volt az első tulaj, és onnantól nincs is kérdés. De történhetett másképp is. A lényeg az első tulajdonosnak bizonyára nem keletkezett adófizetési kötelezettsége törvény szerint.

gerbera317 # 2020.03.06. 00:04

Kérdezd meg az adóhivatalt! Meg fogsz lepődni a válaszon: nem tudnak róla, hogy nem te vagy a tulajdonos.

opel1 # 2020.03.05. 19:10

ÜDV.Tavaly év közben eladtam az autómat.Ahogyan azt kell a második fél éves gépjármű adót is befizettem az eladás után hiszen ez az én kötelességem.Közben vásároltam még szintén tavaly,egy másik autót ami külföldről lett behozva de nem az én nevemre lett papírozva!Én már így az autó második tulaja lettem.Most kaptam meg a befizetendő csekkeket a gépjármű adóról, és bosszankodva tapasztaltam hogy küldtek csekket tavalyi adó tartozásról ezzel az autóval kapcsolatban.Én úgy tudom hogy az adott évben csak a régi tulajnak kell fizetni gépjármű adót az autóra.Az lenne a kérdésem hogy akkor nekem miért kell a tavalyi adót fizetnem?

the big cat # 2003.08.07. 14:25

Mint Rexor is írta, és én is, csak egyszer kell az adót megfizeni. Én pl. egyszer pont ezért vásároltam használt autót január 4-én.

Tört évi adót csak az először az év folyamán forgalombahelyezett autó után kell.

És nincs itt semmi ársrófolás, ha az lenne a helyzet, hogy mindenki arányosan fizeti az adót, akkor nem az autó árában lenne, hanem be kellene fizeni. Mi a különbség?

A megoldás pedig nem az önkormányzaton múlik, mivel ezt törvény rendeli el, de pontosan a trükközést próbálják kizárni.

Rexor # 2003.08.07. 10:29

Kedves Caligula!

Azt hiszem félreértettél valamit, mert az adót csak egy személy fizeti meg, jelen esetben a tárgyévben még az eladó. Logikusan, a vevőnek az adott évre még nem kell fizetnie a súlyadót.

Következő évben már az általános szabályok szerint adózik.

Caligula # 2003.08.07. 10:19

the big cat írta - 2003.08.6 9:44
Újonnan forgalomba helyezett autónál (tehát ha a forgalmi engedélyét bármi okból év közben állítják ki) az adó alanya a forgalmi ba bejegyzett tulajdonos (üzembentartó), az adó mértéke pedig az éves adó időarányos része. Ezt kell megfizetned az új autód után.

A január 1-én érvényes forgalmival rendelkező autó után a január 1-én a forgalmiba bejegyzett tulajdonos (üzembentartó) köteles az egész évre az adót megfizetni. Ezt kell megfizetned a már eladott autód után mindkét félévre.

A dolog igazságtalannak tűnik, de nem az. Egyszerűen csak az eladáskor be kell számítani az árba a súlyadót is.

Kedves the big cat!
Szeretnék vitatkozni veled. Szerintem attól,hogy a vevővel ezt megfizettetem, ez az eljárás egyszerűen pofátlanság. Miért képtelen az önkormányzat beszámítani új autó vásárlásakor a már befizetett súlyadó összegét? Miért kell ilyen-olyan trükkökkel a magánforgalmi árat srófolni? Miért tűnik számodra igazságosnak, hogy ami már nem az én tulajdonomban van azután fizessek adót, miközben máshol( vagy esetleg ugyan annál az önkormányzatnál) más is fizet ugyan arra adót?

the big cat # 2003.08.06. 07:44

Újonnan forgalomba helyezett autónál (tehát ha a forgalmi engedélyét bármi okból év közben állítják ki) az adó alanya a forgalmi ba bejegyzett tulajdonos (üzembentartó), az adó mértéke pedig az éves adó időarányos része. Ezt kell megfizetned az új autód után.

A január 1-én érvényes forgalmival rendelkező autó után a január 1-én a forgalmiba bejegyzett tulajdonos (üzembentartó) köteles az egész évre az adót megfizetni. Ezt kell megfizetned a már eladott autód után mindkét félévre.

A dolog igazságtalannak tűnik, de nem az. Egyszerűen csak az eladáskor be kell számítani az árba a súlyadót is.

voldboys # 2003.08.05. 20:28

2003.05.29.-én vásároltam egy külföldröl behozott rendszám nélküli autót, melyet az én nevemre és adataimmal vizsgáztattak 2003.05.30.-i dátummal. Az elözö autómat eladtam 2003.07.05.-én, ezt követöen bejelentettem az eladást,-vételt az Önkormányzatnál.Most kaptam egy levelet, melyben köteleznek 1920Ft mulasztási bírság befizetésére(15 napon túl jelentettem be a vásárlást) valamint 800 Ft I.félévi adórész, és 4800 Ft II.félévi adó megfizetésére az új (8éves) autóm után.
Közben az elözö autómra már kifizettem az I félévet, és itt a csekk a II. félévre. Mit tehetek, befizessem azt is, így 2 autóra adózok, holott csak egy volt,-van, van-e erre valami jogi furfang, hogy mi a teendö ilyen esetben, mert a duplán adózást jogszerütlennek tartom.


voldboys