igazgató választás


grandpier # 2012.04.19. 18:15

Iskolaigazgató választásnál a pályázatokról, ill. az igazgató személyéről nyilatkozni kell a tantestületnek, és a közalkalmazotti tanácsnak. A kérdésem az lenne, hogy az igazgató személyéről lehet e nyíltan szavazni, amikor több jelenlevő (igaz kb. 20%) a titkos szavazás mellett voksolt.

Lyonee # 2011.05.09. 17:47

Közoktatási tv.57.§
(2) A nevelőtestület véleményt nyilváníthat vagy javaslatot tehet a nevelési-oktatási intézmény működésével kapcsolatos valamennyi kérdésben. Ki kell kérni a nevelőtestület véleményét a tantárgyfelosztás elfogadása előtt, az egyes pedagógusok külön megbízásainak elosztása során, valamint az igazgatóhelyettesek megbízása, illetve a megbízás visszavonása előtt.

Kjt 23.§
(5) A munkáltatói jogkör gyakorlója a megbízást írásban visszavonhatja, melyet - a közalkalmazott kérelmére - indokolni kell. Az indokolásból a visszavonás okának világosan ki kell tűnnie. Vita esetén a visszavonás indokának valóságát és okszerűségét a munkáltatónak kell bizonyítania. A közalkalmazott az indokolást a visszavonás kézbesítésétől számított három munkanapon belül, írásban kérheti. Ha a közalkalmazott a kérelmet menthető okból e határidőn belül nem tudja benyújtani, az akadály elhárultától számított három munkanapon belül ezt pótolhatja azzal, hogy a megbízás visszavonásától számított hat hónapon túl az indokolás kérésének nincs helye. A munkáltatói jogkör gyakorlója az indokolást a kérelem benyújtásától számított öt munkanapon belül köteles a közalkalmazott részére írásban megadni.

Korall54 # 2011.05.09. 11:11

A helyettesek kiválasztása az igazgató saját döntése.

Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

rozsafa # 2011.05.09. 09:06

Tisztelt Fórum!

Iskolánkban vezetőválasztásra kerül sor a nyáron.
Mi a megoldás, ha az új igazgató nem szeretne a régi helyettesekkel dolgozni?

zese # 2011.04.20. 20:29

Megtaláltam magam is a választ :).

zese # 2011.04.20. 20:10

Az igazgatóválasztás iskolai eredményeit, a véleményeket kötelező-e közzétenni (honlapon), ha igen, milyen utasítás/jogszabály alapján?

cselady # 2011.03.18. 17:10

Iskolánkban 3 pályázó van a meghirdetett intézményvezetői állásra. Kérdésem: hogyan jogszerű a titkos szavazás(véleményezés)az összalkalmazotti, illetve nevelőtestületi értekezleten?

  • ha mind a 3 név egy szavazólapon szerepel, és egyet kell megjelölni, vagy
  • külön cédulán szerepel a 3 név ,
szol_i # 2006.04.20. 07:37

De a munkáltató a vezető.” igazgatóra gondoltam.

szol_i # 2006.04.20. 07:35

A beosztások körét a miniszter határozza meg. De a munkáltató a vezető.

Ez biztosan olyan, mint a munkaszerződésnél az alapértelmezett határozatlan idő.

Viszont nem is sok értelme van pár éves határozott-ra, ha okszerűség esetén a határozatlan is visszavonható.

Lyonee # 2006.04.18. 10:21

1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról
23. § (1) A közalkalmazott magasabb vezető, illetve vezető beosztás ellátásával bízható meg. A megbízást és annak elfogadását írásba kell foglalni.
(2) A magasabb vezető, valamint a vezető beosztások körét, továbbá a megbízás feltételeit a miniszter határozza meg. A magasabb vezető beosztás ellátására pályázatot kell kiírni.
(3) A magasabb vezető, valamint a vezető beosztás ellátásával történő megbízás határozatlan időre szól. A miniszter határozott időre szóló megbízást is előírhat.
(4) A megbízás visszavonását - a közalkalmazott kérelmére - indokolni kell. Az indokolásból a visszavonás okának világosan ki kell tűnnie. Vita esetén a visszavonás indokának valóságát és okszerűségét a munkáltatónak kell bizonyítania. A közalkalmazott az indokolást a visszavonás kézhezvételétől számított három napon belül, írásban kérheti; a munkáltató az indokolást további három napon belül köteles a közalkalmazott részére írásban megadni.
(A magasabb vezetőn az igazgatót kell érteni, vezető az ig. helyettes, gazgasági vezető, gyakorlati oktatás vezető)

szol_i # 2006.04.18. 06:22

Szerintem (laikus vagyok) jogszerűen nem, és az esetleges együttes megállapodás is semmis lenne egy későbbi munkaügyi vitán.
Közalkalmazottaknál csak indokolt esetben lehet határozatlan idejű szerződést kötni (pl. tartósan távollévő, stb. munkatárs helyettesítése - ami a saját munkakörénél nem lenne igaz).
Más dolog az átszervezés, ha indokoltan már nincs szükség ilyen munkakörre. Vagy, ha dokumentáltan nem tudja ellátni feladatát, stb.

vave # 2006.04.17. 08:01

Igazgató vagyok. Igazgatóhelyettesemnek határozatlan idejű megbízása van erre a vezetői feladatra. Így dolgozik már 4. éve.
Határozott idejűre szeretném módosítani a kinevezését. Lehetséges-e ez, milyen jogszabályi hely alapján? Lehet a már eddig eltöltött évek beszámításával meghatározni 5-6 évet?

Köszönöm a választ!

Lyonee # 2006.04.11. 19:57

Minden közalkalmazotti jogviszonyban lévő dolgozó, aki lehet részfoglalkozású, teljes munkaidőben dolgozó, határozott munkaidejü, határozatlan munkaidejü. dolgozók. Ez vonatkozik minden dolgozóra: tanárra, adminisztrátorra, fizikai dolgozóra.
Nem jogosultak szavazásra a nem közalkalmazott dolgozók pl. az óraadó tanárok, ők 40% alatti munkaidőben vannak foglalkoztatva, vagy a közhasznúak. A személyzetisnek ezeket az adatokat tudnia kell.
11/1994. (VI. 8.) MKM rendelet
a nevelési-oktatási intézmények működéséről (11.$-14.$)

virági # 2006.04.11. 07:03

Kedves hozzáértők!
Iskolánkban nekem kell az igazgató választást levezetnem. Kérdésem, hogy kik a választásra jogosultak? Félálláson levő és szerződéses kollegák is szavaznak?
Biztos lesz több kérdésem is majd.
Üdv: Szász Gábor