Provident


drbjozsef # 2019.02.22. 07:50

wers,
valójában költői volt... :)

Adrienn106 # 2019.02.22. 07:48

Vettem fel 40000 ft-ot.De 2 kölcsönről van szó,amit én tuti nem vettem fel.Az egyik 100000,a másik 80000.Családtámogatási pénzre nem adtak,és nem is adnak ekkora összegeket,ezért is kaptam anno csak 40000-et.A kérdésem arra vonatkozott,hogy bármelyik pénzintézet akár 10 évig is ülhet egy adott dolgon,majd úgy gondolja,hogy átadja?Az egyik hitel párhuzamos,a másik megújítás.És ami nem mellékes,hogy a kölcsönt kihelyező írta alá,mint tanu,lakcím nélkül,kihelyezési kóddal.Ez is szabályos?Mert ebben a formában,bárki adataira állíthatnak ki szerződést,aki az ügyfelük volt,mivel az aláírás már bent szerepel legalább 1 hitelügylet miatt.Már 2 éve vagyok emiatt végrehajtás alatt,ami szünetel,mert nincs csak a kopasz hátsóm,3 gyerekkel.Ha írok nekik,vagy akár a behajtási cégnek,nem válaszolnak.Biztos van valami okuk,mert más esetben normálisan tájékoztatnának.PL.2 kölcsönt adott át a provi az intrumnak,de az intrum,csak 1 szerződés másolatot tudott felmutatni.Vagy,hogy a végrehajtási lapon szereplő kölcsönszerződés dátuma,és annak futamideje között is van eltérés.A szerződésen 2005.dec.21,52 hét,a vh lapon 2005.dec.24.A BISZ által lekért információ alapján,meg 2006.jan.3.Tavaly szeptemberben,írtam mindkét helyre.Kértem tájékoztassanak,mert valami nem stimmel,nem vettem fel ekkora összeget,nem volt mire.Azt is írtam,hogy Megkeresem a fogyasztóvédelmet.Azóta semmi válasz.

wers # 2019.02.22. 07:40

Ha ezt 8 éve bejelentetted a Providentnek is

Van egy olyan sejtésem, hogy 8 éve már régóta tartozott, és nem nagyon akarta felhívni magára a figyelmet, vagy egyszerűen nem foglalkozott vele.

drbjozsef # 2019.02.22. 07:35

Jelenlegi címememen 8 éve vagyok bejelentve.

Ha ezt 8 éve bejelentetted a Providentnek is a - feltehetően - szerződésetek szerint, akkor akár el is évülhetett. Bejelentetted?

wers # 2019.02.22. 07:27

jogos e a követelés,az adott időt figyelembe véve

Ha tartozol akkor miért ne lenne jogos a követelés, akár húsz év múlva is, addig, ameddig ki nem fizeted. Gyanítom azt próbálod itt kideríteni, hogy ez a követelés elévült-e, és bírósági úton érvényesíthető-e vagy már nem. Mivel nem tudni most mit kaptál, és azt sem, hogy eddig mit nem vettél át. Vagy elévült, vagy nem, de ismétlem, nem maga a tartozás évül el.

Adrienn106 # 2019.02.22. 07:20

Üdvözlök Mindenkit!

Kérdésem,hogy 2005-ben felvett Provident kölcsönt,10 évvel később adnak át a behajtási cégnek (Intrum),hogy jogos e a követelés,az adott időt figyelembe véve.A behajtási cégnek 2016-ban adták át.Az adott időn belül senkitől nem kaptam semmilyen levelet,nem kerestek.Elmondásuk alapján mindent a régi lakcímemre küldtek.Éppen ebből kifolyólag,aláírt,átvett levél sem volt.a Jelenlegi címememen 8 éve vagyok bejelentve.

drbjozsef # 2018.09.29. 15:37

Egyszerűen nem értem, hogy miért hiszi valaki, hogy más választ kap másik topikban, ugyanezen a fórumon.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.29. 13:11

Erre egyszer már kaptál választ.

Kata20000 # 2018.09.29. 12:02

Szerintetek mennyire aggalyos az a Providentes kolcsonszerzodes, amit az ugyintezo irt ala egyreszt a tarsasag neveben, mint szerzodo fel ES mint tanu is, eltero kriksz-kraksszal? ez igy jogilag rendben van?

elore is koszonom a valaszokat.

Leopoldo # 2014.04.29. 10:03

Üdv , Érdeklődnék hogy mi történik akkor ha sajnos megszűnt az állásom és már nem tudom fizetni a felvett hitelt? heti 5 e ft ot kellene fizetnem. Valóban Verőlegények és stb modszerei vannak a providentnek?

menekulok # 2013.10.21. 17:42

Üdvözlöm Önöket !

Provident kölcsönös ügyfél meghal, örökösök a gyerekek akik lemondtak az örökségről, mely ingatlan tulajdon rész volt (szülői ház), az elhunytnak nincs a nevén semmi - mit tehet ilyenkor a Provident !

Kérem válaszukat ! Tisztelettel

Zsoooooti # 2013.09.19. 15:47

Üdv! 230ezret készülök felvenni (50% ár az esély).
Stabil állami cégnél dolgozom, minden nyugodt, új generáció vagyok, építenek rám stb. A törlesztő kb ~5ezer ft/hét lenne most 2013.szept. Ha rendesen minden héten utalgatok nekik (be tudom állítani netbankon) akkor lehet bármi gondom velük? Terveim szerint előtörlesztek is. Azaz előre beállítom, hogy pl 4 hetente a törlesztő kétszeresét utalja át.
Alap helyzetben havi kb ~20 ezer a törlesztés, de ha nincs váratlan kiadás a 40 ezer/hó is menne, sőt akár az 50ezer is.
Van bármi félnivalóm ha rendesen utalgatok? Köszönöm!

finchy # 2013.07.09. 11:48

Sziasztok
elvesztettem a munkahelyem nem tudom fizetni a részleteket de nincs a nevemen semmi mit tud csinálni a provident hogyan tudja ezt behajtani?

Partykusz # 2013.06.28. 08:37

Silenthill
A hiteles autót nem kell idekeverni, azt viszi a bank ha nem tudod fizetni, lefoglalják majd idővel...
Gondolom annak a hitele máshol van.
Az a baj hogy a Provident nem igazán veszi figyelembe a körülményeket, az elején közlik hogy mennyit kell törleszteni és hogy milyen rendszerességgel. El lehet csúszni egy két hetet, majd azt pótolva többet fizetve lehet akkor utol érni a törlesztést.
Rengeteg ember lesz a Provident áldozata, mert gyakorlatilag egy jól működő uzsorás cég.

Sem védeni, sem ellene nem akarok lenni, de az én tapasztalatom az, hogy "sokkal jobb", ha náluk van kölcsönöd, mint pl az OTP-nél. Legalábbis mi meg tudtuk beszélni, el tudtuk intézni, és nem kellett plusz ötven, de még csak plusz tízezreket sem ráfizetni. Úgy gondolom, ha mi is emberi módon viselkedünk, akkor ugyanazt kapjuk vissza. Ha meg nem, akkor nem.

Az uzsora céghez pedig annyit, hogy nem kényelmi hitelt kell felvenni, hanem a számláról vonatni a havi díjat, és a 30ezerre 33, nem 45öt fizetünk vissza.

kovacsmama # 2013.06.09. 09:41

Hol lehet a zsaroló csoportvezető ellen bejelentést tenni?Azzal zsarol,hogy elmondja a férjemnek,hogy van hitelem náluk,ha nem fizetek minden héten rendesen.Köszi!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.06.09. 06:59

Minden dolgozója megteheti, a kiválasztás rátermettség útján történik.

kovacsmama # 2013.06.09. 06:02

Sziasztok!Arra lennék kiváncsi,tudja e valaki,hogy a providentes képviselők főnöke vagy csoportvezetője milyen jogkörrel van felhatalmazva?Ő iz mehet házhoz pénzt behajtani?Köszi!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.03. 08:56

Nem gondolod, hogy be kellett volna jelenteni a lakcímváltozást?

Egyébként egy évi 40-60%-os kamatú kölcsönnél nagyon nem nyerő taktika a halogatás, bújkálás.

anirak # 2013.05.30. 14:03

Sziasztok!Szeretnék információt kérni:kb.3 éve vettem fel provident kölcsönt amit sajnos nem tudtam fizetni,fel is mondták a szerződésem.De azóta arról a címről már elköltöztem ahová a hitelt felvettem.Semmi féle leveleket nem kaptam még tőlük,mert az állandó lakcímemen élek.Ahová küldik a leveleket azokat én nem kapom meg.Mit tehetek?5 év után tényleg elévül a hitelem?Kihez fordulhatnék,mert így BAR listás lettem.Hol érdeklődjek a felmondott hitelemmel kapcsolatban?

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.11.28. 13:19

Szép napot!
A fiam vett használtan 1 autót 900.000-ért de aztán nem tudta fizetni,mert munkanélküli lett kisebb csuszásokkal de kifizetett egymilliót közben rátenyereltek az autóra elvitték,és még mindíg követelnek 1milliót.Hogy is van ez?
Köszönöm a választ!

marguly # 2012.11.28. 12:25

Tisztelt Fórumozók!
Jogi tanácsot szeretnék kérni!
360ezer lejárt provident tartozásom (még a régi kamattal vettem fel ami 65% volt ha jólemlékszem)van amit a provident behajtócsoport szeretne begajtani rajtam.
széndékomban áll kifizetni ha megtudnénkegyezni.
de amit jelenleg kérnek az erömön felül van.
kérdésem az lenne:
Le tiltható-e a fizetésemböl a 33 százalék, és ha igen milyen jogi lépések alapján.
elöre is köszönöm a választ.

Zoltán


Küzdeni az igazunkért!

Fahéjasalma # 2012.11.21. 15:00

A provi fel tehet a KHR-re bárkit, mivel pénzintézet.
A provisok meg call centeres majmok, kapják a hívásokat automatikusan a rendszertöl, hogy kit kell hívni, nem válogatnak és nem érdekli öket kivel beszélnek. Ha megszakad a rendszer visszadob a sorba, majd hívnak. A hívási szám a lényeg, nem az hogy pont xy-nal beszéljenek.
Teljesítménybérben vannak, ne csodálkozzatok ha 5000 ft-ért is könyörögnek.
Ez a legtöbb call center szabálya, ugyanígy müködnek az idegesítö marketinges hívások is. Ha nem veszi fel vki a tel-t azt a kutya sem nézi, az nem jelent se plusz se negatív pontot.
A provi a khr-en kívül nem nagyon tud mit tenni, de ez a fegyverük h a halálba szekálják az embert a hívásaikkal. Sokan eltünnek (eldobják a kártyát, új cím) nem szoktak utána menni hogy hol az ember. Persze kivétel mindig lehet.

wers # 2012.11.21. 11:34

Veronika21, arra vigyázz, hogy a behejtó irtózatos napi kamattal számol(hat), büntetlenül. Ne hagyd addig jutni, egyezz meg a providenttel, szerezz pénzt, mert a végén sokkal nagyobb nagyobb pácban leszel, mint amiben most vagy.

ius latratus # 2012.11.21. 11:25

"A nevemen nincs semmi elég szegényes a lakásunk is- A behajto el viheti e a butort a tartozásom miatt."

A behajtó nem.

Veronika21 # 2012.11.21. 11:16

Kedves forumozok!
Sajnos nekem is gondon van a providentel, nem tudom fizetni a kölcsönt mert meg szünt a munkám egyik napról a másikra.Kétnaponta hívogatnak mikor tudok fizetni. Meg mondtam nem tudom egyelöre a heti törlesztést mert nincs miböl akkor legaláb a kamatot fizessem azt mondták.egy hónapja kaptam tölük egy levelet amiben azt közölték ha nyolcnapon belül nem fizetem ki az elmaradást akkor átadják egy behajtócégnek, (nem tudok fizetni.)De azért 2-naponta telefonálnak, tegnap is amikor felvettem mondja kivel szeretne beszélni mondom én vagyok adjam meg a születési évem majd közli a beszélgetést rögzitik mire azt feleltel én is, erre megszakadt a vonal nem hívtak vissza!Tudom hogy fizetnem kell de sajnos nem tudok miböl. A nevemen nincs semmi elég szegényes a lakásunk is- A behajto el viheti e a butort a tartozásom miatt.