Tartózkodási hely keményfedeles személyibe?


kopaszkk # 2020.01.08. 09:20

Köszönöm a válaszokat! (Természetesen a régi személyi még érvényes, korlátozás nélkül.)

wers # 2020.01.08. 08:27

sokknak
Azért így 2020-ban is tudom hozni elnyűtt formámat :D
(Remélem ti értitek így is.)

wers # 2020.01.08. 08:24

Manapság már elvétve van régi keményfedeles szig. Elvileg 65 év felett, de aki ma 65 éves, annak korábban le kellett járnia minimum egyszer, és anno újat kapott.
De 2000 után még sokknak hosszú évekig lehetett ilyen + lakcímkártya. Mivel 2013-ig a lakcím változást a jegyzőnél kellett bejelenteni, a szig-et pedig az okmányirodában cserélték, fel sem merült, hogy új lakcímnél szig-et kellene cserélni. 2016-tól újra lehet a jegyzőnél is lakcímet bejelenteni, de szig-et nem.

wers # 2020.01.08. 07:15

Láttam már olyat hogy valaki elővette a régi szig-et (a könyvecskét) és volt hozzá lakcímkártyája.

Na, akkor nem csak én láttam ilyent.

wers # 2020.01.08. 05:29

ugyanis a lakcímkártya csakis a hozzá tartozó kártya alapú személyi igazolvánnyal együtt érvényes

Tévedsz. Ha a régi szig. érvényes, akkor érvényes vele a lakcímkártya is. (olvasgass)

wers # 2020.01.08. 05:27

- Beírják a tartózkodási helyet a személyibe?

Azt biztos nem

- Nem írnak be semmit a személyibe, csak kiállítanak egy lakcímkártyát?

Nagy valószínűséggel igen

- Nem foglalkoznak velem, amíg nem csináltatok egy új személyit?

Csak, ha a jogszabály kötelezi rá. Ha érvényes a régi is, akkor minek? De ha kéred kaphatsz újat is. Újat lakcím bejelentés nélkül is kérhet bárki, akinek régi személyi igazolványa van, akkor is, ha érvényes. Pl. mert az sok országban útlevélként használható.
(sokan azért ragaszkodnak a régihez, mert azon szebbek a régi fényképen :D )

- Egyéb?” Egyéb variációt nem ismerek.

Szomorú örökös # 2020.01.08. 02:47

kopaszkk

Nekem gyanús, hogy helyből cserélni fogják a személyidet - nem lehet, hogy az a személyi már le is járt? - ugyanis a lakcímkártya csakis a hozzá tartozó kártya alapú személyi igazolvánnyal együtt érvényes.

kopaszkk # 2020.01.07. 21:47

Kedves Szakértők!

Érdeklődnék, hogy mi a jogszabály, illetve a gyakorlat, ha régi (1989 előtt kiállított) keményfedeles személyim van és tartózkodási helyet szeretnék bejelenteni? Ilyenkor mi az eljárás?
- Beírják a tartózkodási helyet a személyibe?
- Nem írnak be semmit a személyibe, csak kiállítanak egy lakcímkártyát?
- Nem foglalkoznak velem, amíg nem csináltatok egy új személyit?
- Egyéb?

Köszönet!