Hatósági eljárás vagy panasz?


Lagopagosz # 2022.10.26. 13:34

Panaszlott válaszát a vádakra kilehet kérni, azt kiadhatják?
Mind a kormányhivatal, mind az etikai bizottság?

Az én panaszomat és bizonyítékaimat teljes mértékben kiadták, akkor gondolom fordítva is működnie kellene..

Majordomus # 2022.10.24. 19:43

Nem kell túlragozni a kérdést....

groszfater@gmail.com # 2022.10.24. 13:22

"Szerinte nem." Ilyent nem mondott sőt az Art-ra hivatkozott, és igen "adatvédelmi tisztviselőhöz fordult.
Várd meg a döntést, még nincs miért pereskedned....

"De ha kell peres vagy rendőrségi eljáráshoz?"
Ez mindkettő hatóság ezeket az egészségügyi törvény feljogosítja, megismerhetik a "magántitkodat" (értsd egészségedre vonatkozó adatokat)

Lagopagosz # 2022.10.24. 13:00

Igazából ők se tudták mert "adatvédelmi tisztviselőt" kérdeztek meg hogy betekinthető-e.

Szerinte nem.

De ha kell peres vagy rendőrségi eljáráshoz?

Akkor lehet perelni esetleg?

groszfater@gmail.com # 2022.10.24. 12:33

Szakfelügyelőként ezt megteheti.

Lagopagosz # 2022.10.24. 12:13

De az én adataimat, az én kartonom alapján végülis engem meg az előző ellátásaimat vizsgálták.

groszfater@gmail.com # 2022.10.24. 12:03

"Nem történt vizsgálat."
Akkor nincs is mit megismerned.
Ha lett-volna ilyen akkor azt az egészségügyi törvény szerint megismerhetnéd.
De korrekt, mert megkérdezi a Népegészségügyi Főosztályt és az még dönthet úgy, hogy kiadható a vizsgálati anyag.

Lagopagosz # 2022.10.24. 11:44

Nem történt vizsgálat. Papíron vizsgálódtak..

groszfater@gmail.com # 2022.10.24. 10:24

A szakfelügyelő téged megvizsgált?

Lagopagosz # 2022.10.24. 07:40

Csakis szakfelügyelőt kértem...

Lagopagosz # 2022.10.23. 19:51

Üdv!

Háziorvosom több szakmai hibát is elkövetett így írtam a kormányhivatalnak hogy szakfelügyelő kijelölését kérem a szakmai kérdések eldöntésére.
"Ön által jelzett panaszbejelentés kivizsgálását a panaszokról és a közérdekű bejelentésekről szóló 2013. évi CLXV. törvény (továbbiakban: Panasztörvény) szerint megkezdtem.

Továbbá a panaszbejelentés etikai részével Hivatalom megkeresi a Magyar Orvosi Kamara Etikai Bizottságát, az egészségügyi adatokra vonatkozó részével a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságot valamint a szakmai részével kapcsolatban szakfelügyelő főorvos vizsgálatát kezdeményezi."

Döntés, érdemi válasz nincs, de szakfelügyelői vélemény már van. Így kértem belőle másolatot. De nem kaptam és nem is kaphatok írták:
"Budapest Főváros Kormányhivatala Népegészségügyi Főosztály adatvédelmi tisztviselőt kért fel a válasz megadására a szakfelügyelő főorvosi véleménybe való betekintés kapcsán, mely szerint „(….. )csak és kizárólag a hatósági eljárás megindulását generáló – és így a hatósági eljárás részét képező- szakfelügyeleti vélemény ismerhető meg. A hatósági eljárásban az iratok megismerésére (iratbetekintési rendelkezések) természetesen az Ákr. szabályai lesznek irányadóak.” Hivatalom jelenleg Ön az által jelzett panaszbejelentés kivizsgálását a panaszokról és a közérdekű bejelentésekről szóló 2013. évi CLXV. törvény (továbbiakban: Panasztörvény) szerint folytatja, ennek megfelelően a szakfelügyelő főorvosi véleménybe való betekintés nem lehetséges."

Pedig a szakvélemény lenne az alapja a fellebbezésnek az etikai tárgyaláson amin teljes mértékben megvédték a kollégájukat. Szakvéleményben nem tudom mi lehet, de foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés is felmerül bennem a történtek alapján.

A kérdés: hogyan lehetne kikényszeríteni azt a szakértői véleményt az ellátásommal kapcsolatosan?!