Ki viseli a költséget?


nanemaaa # 2022.11.28. 10:05

Akkor jól értem, hogy az fizeti a szakértőt - és ha az eljárás során még bármilyen díj felmerül, akkor azt is -, aki kéri az eljárást, illetve a szakértői részvételt?
Részben. Mondjuk úgy, hogy az eljárást kezdeményező ügyfél előlegezi meg a költségeket. De a végén a vesztes fizet mindent. Tehát, ha a kérelem alapos, akkor az fogja fizetni, akit bármire is kötelezni kellett az ügyben.

nagyistvan0708 # 2022.11.28. 06:55

Köszönöm!

Majordomus # 2022.11.18. 22:00

Nem találtam rá jogszabályt de a Jegyző áthárithatja a költségeket ha a kutya agresszivitésa a gazda bánásmódjának felróható.

drbjozsef # 2022.11.18. 20:55

nagyistvan0708,

Tartok tőle, hogy ebben az elég speciális kormányhivatali eljárásban nem lesz itt járatos senki.
A leírásban csak annyi van, hogy ha szükséges a döntéshez, a kormányhivatal kirendeli a szakértőt. Ha ezt a saját döntéséhez teszi, tehát még nem egy megismételt, vagy fellebbezéssel támadott már meghozott határozathoz, akkor lehet, hogy azt nem kell egyik félnek sem kifizetnie.
De nem tudom. Én a helyedben megkérdezném ezt egy levélben a kormányhivataltól, ha ez olyan fontos.

nagyistvan0708 # 2022.11.18. 07:04

Akkor jól értem, hogy az fizeti a szakértőt - és ha az eljárás során még bármilyen díj felmerül, akkor azt is -, aki kéri az eljárást, illetve a szakértői részvételt?
De mi van, ha jegyző rendeli el lakossági bejelentésre ? A veszélyessé nyilvánítás a járási hivatal hatásköre, így a szakértőt is ő kéri fel - ha szükséges, márpedig valószínűleg az, hixszen itt is előkerült, hogy ki és milyen alapon nyilvánítja veszélyesnek az állatot - de a jegyző kérte.
Akkor itt a jegyző viseli a küöltséget vagy a kormányhivatal?

Majordomus # 2022.11.16. 21:54

A tartáson és a nevelésen múlik minden.

nanemaaa # 2022.11.16. 10:01

Bármelyik kutya lehet veszélyes, ha hülye a gazdája. Normális módon tartott kutyák esetében a pitbull se veszélyes.
A „veszélyes fajta” megnevezés nem más, mint egyszerű népi hiedelem. Nem sokkal több valóság tartalma van, mint pl annak, hogy Hófehérkét valóban befogadta a hét törpe. Hejhóóó! :D

Majordomus # 2022.11.15. 20:32

És a kutyát a kutya sem kérdezi meg.

Kérdés csak az hogy ki dönti el és mi alapján hogy a kutya veszélyes?

Csúnyán néz?

drbjozsef # 2022.11.15. 12:52

Hát mondjuk a „Te fogod fizetni!” egy kicsit túlspecifikál, hiszen nem tudjuk ki a kérdező.
Lehet a kutya tulajdonosa, és lehet a félős szomszédja is, és akkor attól függ, hogy ő fogja-e fizetni, hogy mit dönt a jegyző a kutyáról... :)

groszfater@gmail.com # 2022.11.15. 11:51

Talán nem ezt írtam?

drbjozsef # 2022.11.15. 11:29

Te fogod fizetni!
A jegyző fajta-leírás alapján dönt és ha nem fogadod el szakértőt rendel ki.

Biztos?
Én azt gondolnám, hogy a jegyző határozatban dönt, és nem rendel ki senkit.
Ha ezt a határozatot fellebbezi meg valaki, akkor abban ez eljárásban a költséget az fizeti, aki kéri a szakértő bevonását, ha az szükséges.

groszfater@gmail.com # 2022.11.15. 10:53

Te fogod fizetni!
A jegyző fajta-leírás alapján dönt és ha nem fogadod el szakértőt rendel ki.

A jegyző állattartási, állatvédelmi feladatai:

Állattartással összefüggő általános szabályok érvényesülése – ellenőrzése

Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény szabályozza többek között az állat tartásának általános szabályait (4-5. §), az állatok kíméletére, az állatkínzás tilalmára (6.-8/B. §), az állaton történő beavatkozás, az állat életének kioltására (9. §-12. §) vonatkozó előírásokat.

nagyistvan0708 # 2022.11.15. 10:10

Köszönöm!
Nem voltam elég részletes... Pontosan ilyen dolgokra gondolok, mint a szakértő díjazása, amkit valakinek meg kell térítenie. De kinek? Sem a jogszabályokban, sem az alkalmazás területén nem találtam meg...
Köszönöm, ha segítséget kapok!

nanemaaa # 2022.11.15. 09:44

Díjmentesnek díjmentes. A kérdés az, hogy eljárási költség mentes-e? Pl ha szakértő bevonása szükséges, a szakértői közreműködés költsége nem díj kategória.

drbjozsef # 2022.11.15. 08:25

A kormányhivatal honlapja szerint : „Az eljárás illeték-és igazgatási szolgáltatási díjmentes.

nagyistvan0708 # 2022.11.15. 07:53

Tisztelettel köszöntök mindenkit!
Olyan kérdésem van, hogy ha egy eb veszélyessé nyilvánítását egy jegyző kéri az állatvédelmi hatóságtól, akkor az eljárás költségeit ki fizeti? Tulajdponos, tartó, jegyző, hatóság? S, ha az eb nem veszélyes?
A válaszokat előre is köszönöm!