Keresetlevél


Majordomus # 2023.06.04. 19:19

Akkor esélyesebb hogy nyersz.

horex # 2023.06.04. 18:27

Milyen meggondolásból kiindulva lehet megállapítani nem anyagi kárt? Mi alapján kérhetnék 50ezret vagy 1milló forintot?
Kétféle, illetve háromféle egészségügyi gond miatt, nagyon megviselt hogy kivonták forgalomból az autómat. Volt keresetlevél, panasztevés, kereset visszavonása, telefonok a kormányablaknak, 1818-nak, biztosítónak. Ha mindezt ügyvéd végzi?

horex # 2023.06.01. 15:14

Majordomus
Így van. Felhívtam a Törvényszék kezelő irodáját, mondtam az ügyszámot
Jaaaj, nem talÁtluk az elektronikus elérhetőségét, ezért pPIR ALAPON IRTUnK, VÁLASZOLJON pApíR ALAPON
Így lett. De mi az hogy nem találták, hát a fejjlécben ott voltak az adataim is
Namindegy, visszavcntam a keresetlevelet
Most a biztosítóval kezdek vívni, a lelki megrázkódtaTÁSOM MIATT :) PLUSZ AZ ANYAGIAK
/uj laptop, bocs/

Majordomus # 2023.05.28. 19:09

Emailban.
Egyébként várd meg míg hivatalból törlik és annyi...

horex # 2023.05.28. 16:51

Budapest Környéki Törvényszék hiánypótlásra szólított fel, ha 8 napon belül nem pótlom, törlik a perinditást, illetve a keresetlevelet
Pontosan ezt szeretném, de vagyok olyan udvarias hogy válaszlevélben kérném a megszüntetését
Hogy lehet , akár a hiánypótlást, akár a megszüntetést kérni a bíróságtól?
Epapíron nem lehet kiválasztani címzettnek, , IKR-ben meg csak inditani lehet keresetlevelet, sem megszüntetni, sem pótolni nem lehet
A bíróságnak van központi emilcime, de úgy gondolom sima emilben nem fogadnak el semmit/?/
Hogy lehet akármilyen iratot eljuttatni online akármelyik bírósághoz

horex # 2023.04.21. 17:12

Majordomus
Bejött, de nem voltam nyugodt igazam tudatában sem
Voltak panaszbejelentések, igazolás csak e-papiron/ügyfélkapun keresztül, jegyzőkönyvek elküldése az érdekelt feleknek, a "hibás" neve és más adatai csak szóban, idáig hivatalosan nem kaptam meg de igérik :)
Ez a helyzet hanyagságból eredt
Nem tudom, lehet-e ismeretlen tettes hanyagságára feljelentést/pert akármit inditani, és hol, helyi rendőrség?
Mert egyelőre nem tudok kártéritést sem kérni, míg a vétkest hivatalosan nem ismerem
Keresetlevelem folyamatban, de miikor lesz abból per, haugyan per lesz?
Vannak most egy hónapig fontosabb ügyeim, aztán majd foglalkozom az üggyel

Majordomus # 2023.04.17. 20:34

Na,akkor csak bejött az esély nem?

horex # 2023.04.17. 15:31

Nyertem! Autó visszahelyezve forgalomba
Indul a kártérités a költségimért

horex # 2023.04.06. 16:02

Majordomus
Mennyi esélyem van? Idáig semmi. Persze megvan a befizetési igazolás a biztositótól, de az okmányiroda valami adatbázisban nem látja és az hogy én mutogatom semmit nem jelent neki
Biztositó szerint minden rendben, már három igazolást is küldött
A lényeg, hogy valamikor kikutatom ki a hunyó
Ma éppen panaszt tettem a kormányablak/okmányiroda ellen. Nem volt egyszerű, de sikerült
Csak ne húzná az időt a Húsvét

Született valamikor egy rendelet vagy trv. hogy a hivatalok ne az ügyfelet ugráltassák hanem vegyék fel egymással a kapcsolatot. Sajna nem találom

Most azon vagyok hogy megtaláljam a peremet a Törvényszéken, hogy mi a helyzet, mikor kerülhetek sorra
Addig valakinek a kontójára taxizok és trélerezek, merthogy forg.kivont járműre útvonalengedély sem adható ha vizsgára megy

Majordomus # 2023.04.05. 21:27

Ha megvan a befizetést igazoló bizonylat csekk,akkor van rá esélyed.

horex # 2023.04.05. 18:19

horex
Okmányiroda, két óra vita, forgalomból kivonva az autó
A biztositó adott két igazolást is, de valami titkos adabázisban az okmányiroda ugy látja hogy nem fizettem kgfb-t
Igen, a keresetlevelemben jogvédelmet kellett volna kérnem amit én nem tudtam
Az okmányos nem beszél a biztositóval, igazolását nem fogadja, autó kivonva
Most egymásnak eresztem az okmányt és a biztositót, valamelyik hibázott
Csak itt a többnapos ünnep
Lesz ebböl erkölcsi megy nem erkölcsi kártéritésem is

horex # 2023.03.10. 12:54

Kormányhivatalnak kevés az az irat amit a biztositó küld évente amiikor kifizetem a kgfb-t
Ilyen adatok
http://horex.uw.hu/ex/kgfb.jpg
plusz cég logo, hiteles aláírás, QR kód és minden személyes adatom rajta
Azt mondja az ügyintéző, ezt még a rendőr sem fogadná el és 60 napig visszavonhatja a biztositó, mert határozatlan idejű
Vazze, ezt akkor kapom amikor a megküldött számlát befizetem
A kgfb az mindenkinél határozatlan idejű, pontosabban nem, mert évfordulóra válthat
Hiába magyaráztam az igazamat
10 perc alatt elintéztem hogy emilben igazolják az élő szerződésemet, amit továbbküldtem a kormányhivatalnak Erősen csodálkozott a biztositó ügyintézője

Zaklatásért valami nem vagyoni kártéritést nem lehetne? :)

horex # 2023.02.27. 14:03

nanemaaa
Köszönöm szives válaszod!
Tudom hogy akár ceruzával irva is megfelelő, sőt ügysegéd is van felénk
Így nem kellett kiszállnom a fotelböl és elautózni Gödöllőre. Ha már egyszer regeltem ügyfélkapura, kipróbáltam. 1818 is segített
Feltételezem ha valami nem jó vagy hiányos, szólnak
Jókat!

nanemaaa # 2023.02.27. 11:52

https://birosag.hu/…tasi-eljaras
A kötelezést kibocsátó szervnél, járási hivatalnál kell a keresetet előterjeszteni, és nem kell hozzá formanyomtatvány sem. Legalább is a fentiek szerint.
Azután majd a járási hivatal eldönti, hogy alkalmaz-e saját jogorvoslatot, vagy tovább küldi a keresetet a bírósághoz.

horex # 2023.02.25. 11:00

Járási hivatal felszólitott hogy öt napon belül adjam le a rendszámomat és a forgalmit mert nincs KGFB fizetve
Természetesen van
Fellebbezésnek helye nincs, írja, de birósághoz fordulhatok
Ügyfélkapú, elektronikusan intézem
Az alperes az okmányiroda/járási hivatal. Az űrlap kéri annak az adószámát és az elektronikus kapcsolattartási számát/nem emilcim/
Erre a kettőre az ügyintéző sem tudott válaszolni. Feltettem a kérdést emilben is, várom a választ

Viszont, az űrlapon semmi olyan lehetőség nincs hogy pl. kérem a T Bíróságot semmisitse meg a határozatot és minden mást ami a trv. a keresetlevél formai dolgaira előir
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
37. §

Az egyik ügyintéző szerint rossz űrlapot választottam
Melyik pontot választanátok innen
horex.uw.hu/ex/kereset_kezdo.jpg

Ezek a lehetőségek
Köszönettel