A következő történt velem:
Lakóhelyemen van egy tó, aminek a partját természetvédelmi területté nyilvánították korábban. Emiatt csak igen korlátozott az odajutási lehetőség, többnyire a levezető utcák végén ott a "mindkét irányból behajtani tilos" tábla.
Van egy levezető út, aminek már az elején kinn van a "természetvédelmi terület" tábla. Ha ott továbbhaladunk, akkor az út végén egy kialakított parkoló, és az út folytatásában a már említett behajtani tilos tábla.
Mi sétálni szoktunk lejárni a partra, leparkolunk, aztán sétálgatunk, majd vissza, és hazahajtunk.
Ma este arra mentünk vissza, hogy a közterületesek épp javában fotózgatják a kocsit.
Kérdésemre elmondták, hogy "Helyi rendelet alapján a város területén lévő természetvédelmi területekre tilos gépkocsival behajtani, és 150 ezer forintig terjedő bírságot szabhatnak ki."
A kérdésem most itt az: megteheti ezt egy önkormányzat? Miért kellene mindenkinek perfekt lennie a helyi rendeletekből? Nem arra valók a KRESZ táblák, hogy mindenki számára egyértelműen jelezzék, mit szabad és mit nem? És, ha teszem azt egy nem helyi lakos, pláne külföldi talál ott megállni? Honnan a ragyából vegye, hogy itt bizony helyi rendeletileg tilos a behajtás?
Mire számíthatok, és mivel fellebbezhetek, ha megbüntetnek? Nem sértettek ezzel szabályt? Mert így tulajdonképpen nekem úgy tűnik, kialakítottak egy helyi pénznyelőt, ahonnan könnyű pénzhez juthatnak, az állampolgárok csőbehúzásával/megtévesztésével. Én ugyanis soha nem hajtanék be behajtani tilosba, hacsak nem életveszély fenyeget...