ajtó színe???


szebe # 2004.06.16. 14:23
derill # 2004.06.16. 10:12

Hát nem tudom. Főépitész. Talán Fővárosi Önkormányzat? Hivd fel őket telefonon, kérd név szerint, és azonnal kiderül:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Sunny # 2004.06.03. 08:49

Kedves Zoltán György és Big Cat!

Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem tudom, Tétényi Éva hol dolgozik, pedig szívesen felhívnám és megkérdezném...

Zoltán György, tudnál segíteni?

Zoltán György # 2004.06.03. 05:14

Városképvédelmi, és egyébb előírások keretében szokták különböző előírásokkal "kérni" a tulajdonosokat ilyenekre.
Menj fel az V.emeletre a Tétényi Évához, Õ a főépítész. Ha van az épületre bármi előírás, akkor Õ, vagy kollegái tudják!

the big cat # 2004.06.03. 04:43

Az a helyzet, hogy a közös képviselő semmire sem kötelezheti a lakókat. Szokásos szereptévesztés részükről, hogy azt hiszik ők valamiféle házparancsnokok.

Az ajtó szinével kapcsolatban azt kell megnézni, ír-e erről valamit a társasház alapszabálya vagy van-e ilyen irányú társasházi határozat.

Sunny # 2004.06.02. 21:54

Kedves Szakértok!

Volna egy kérdésem, amely látszólag roppant banális. Egy régi körfolyosós házban lakom a VI.kerületben. A házban eredeti formájában minden ajtó egyforma zöldre volt befestve. Mivel most cseréltük a lakásunk ajtaját és egy újat vettünk, sokkal esztétikusabbnak tartanánk a barna színt. A házban már van két barna színu ajtó a szomszédainknál.

Valamelyik nap megkereste egyik szomszédunkat a közös képviselo, és kötelezte, hogy be kell festetnie zöldre az ajtaját (amelyet szintén most vett), hogy olyan legyen, mint a többi lakóé. O ezt meg is tette.

Tanácstalan vagyok. Joga van ehhez a közös képviselonek? Köteles vagyok én is befestetni az én ajtómat, csak azért, mert a többieké is zöld? A ház nem muemlék. Tudomásom szerint az ajtó az én tulajdonom.Vagy nincs igazam? Van erre valamilyen jogszabály, amely kötelez?

Köszönöm elore is a választ.

Sunny