Kutyaugatás


wers # 2012.08.07. 10:41

ezt meg se hallja :) Szerinte ő a tökéletes pasi etalonja

Egyébként az idő múlásávak a radiátor pocit lecserte kazánházra

nanemaaa # 2012.08.07. 10:57

Annak sok előnye van. Egyrészt lehet rajta libikókázni, másrészt van hol tartani a söröskorsót. :D
Igaz van hátránya is. Emlékezetből kell pisilni. De ilyen aprósággal már igazán nem törődik az ember. ;)

wers # 2012.08.07. 11:11

:) na ezt elmondom neki, mi mindenre alkalmas a sörrel és csülökkel edzett pocija

balmar # 2012.08.07. 23:06

Legalább azt kellene, hogy legyen elegendő olyan lakóhely, ahol teljesen biztosan örökké garantálva van, hogy kutya NEM tartható 200 méteres körzetben. Aki kutyaugatásban akar élni, lelke rajta, de meg kellene adni az embernek a nyugodt élethez való jogát is, aztán mindenki abba a részbe költözhetne amibe akar. Ez sem tökéletes megoldás, de nagy előrelépés lenne az eddigiekhez képest.

A csirkén meg mit nem értesz? Néha változik a környék besorolása, és a hatóság tudtommal úgy döntött, hogy a változással nem kötelezik Józsi bácsit a csirkék levágására, mert ő azóta itt lakik amikor még falu volt a környék.

Egyjogász # 2012.08.08. 00:15

"a gyerek se messze nem olyan hangos"

Hááát...a mi szomszédunkban lakik egy kétgyerekes házaspár, azoknak a kölkei simán túlüvöltenek 10 kutyát is...:)) (És folyamatosan, reggeltől estig, csak azt nem érti a környék, hogy hogyan bírják a hangszálaik.)

Egyjogász # 2012.08.08. 00:17

"Legalább azt kellene, hogy legyen elegendő olyan lakóhely, ahol teljesen biztosan örökké garantálva van, hogy kutya NEM tartható 200 méteres körzetben."

Van ilyen, a békési, csongrádi tanyavilág. kilométerekre garantáltan nincs senki, ha a saját tanyádon nincs kutya, kutya sincs több kilométertes körzetben.

nanemaaa # 2012.08.08. 05:48

Legalább azt kellene, hogy legyen elegendő olyan lakóhely, ahol teljesen biztosan örökké garantálva van, hogy kutya NEM tartható 200 méteres körzetben.

És hozzanak létre egy olyan övezetet is, ahol garantáltan 200 m-es körzetben nem él dohányos ember, és a nemdohányosoknak sincs olyan dohányos rokonuk, aki meglátogatná őket. És 200 m-en belül csak magas szőke, kékszemű emberek éljenek, családfájuk 500 évre legyen visszavezethető, és egyetlen félázsiai szerzet se legyen közöttük. A vallásuk kötelezően legyen keresztény. Barkó tilos. Az így kijelölt területen ne haladhasson át dízeles gépjármű, felette ne legyen légi közlekedési útvonal, és a vadludak vonulási útvonala is kerülje el legalább 500-550 m-re. És a kertekben ne legyen vakondok...és gyom se nőjön. Az embernek mégis csak joga van a pihenéshez, regenerálódáshoz és ahhoz teljes néma csend legyen.

szafika # 2012.08.08. 07:47

Egyjogász , nem lehet, h óvoda mellett laksz ? Minálunk minden óvodánál irdatlan nagy a ricsaj !

nanemaaa # 2012.08.08. 07:53

Akkó óvoda és iskola se legyen!
Alternatívaként pekingi kacsatelep esetleg? Az meg büdös.
Azt hiszem mégis csak tanya, vagy egy lakatlan sziget lenne az igazi.
Bár lakatlan szigeten is előfordulnak pl sirályok, netán papagájok is. Azok is ott üvöltöznének az ablak alatt.

wers # 2012.08.08. 09:04

a hatóság tudtommal úgy döntött, hogy a változással nem kötelezik Józsi bácsit a csirkék levágására, mert ő azóta itt lakik amikor még falu volt a környék

mi köze ennek a városhoz, vagy faluhoz. Falunak is lehet olyan része, ahol nem engedik, de ez nem Józsibá függő.
Melyik város az, amelyben sehol sem lehet csirkét tartani, na mert ahol én a csirkéket látom az irodaablakból, az soha nem volt falu, több mint ezer éve város.
Ha Józsibá tarthat, akkor a szomszéd is.

wers # 2012.08.08. 09:04

ha pedig átsorolták, max. türelmi időt adnak.

nanemaaa # 2012.08.08. 09:44

ha pedig átsorolták, max. türelmi időt adnak.

A köznyelvben ezt nevezik türelmi zónának. :D

Ezek szerint nem ismered Józsibát! A mai világban nem lenne egyedülálló dolog, ha olyan jogszabály születne, ami kizárólag egy ember jogait hivatott biztosítani.

wers # 2012.08.08. 09:50

erről megfeledkeztem, hogy ez a Józsibá AZ a Józsibá, így már világos

balmar # 2012.08.08. 21:29

Tudjatok a jól hangzó, de a valósághoz nem különösebben viszonyuló ürességek pufogtatása helyett nem ártana az ún. Tényeket felfogni. A kutyák (10 db??) hangerejéről, a csendháborítás fogalmáról, az ember lehetőségeiről. Higyjétek el, Ti is jól járnátok.

nanemaaa # 2012.08.08. 21:56

Kapnánk egy kiskutyát? Lehet fajtát választani?
Én dobbermant szeretnék ha lehet.

nanemaaa # 2012.08.08. 22:04

erről megfeledkeztem, hogy ez a Józsibá AZ a Józsibá, így már világos

Na látod! Józsibának írjuk és Plagibának ejtjük. Egy egész alaptörvényt módosítottunk a kedvéért. Gondolom a nyelvújításként létrehozott "törzsanyag" fogalmának újraértelmezéséért. :D

wers # 2012.08.09. 05:27

balmar, 10 db kutya? Javaslok egy új táblát, kőr alakú, piros csík a szélén, benne kutya. Szerintem a kutyák majd felismerik, ez nekik tiltott zóna, és nem mennek be. Vagy kutyamentes zóna őrség. Mint a határőrség.

wers # 2012.08.09. 05:28

ürességek pufogtatása helyett
Mi sajnos olyan tartalmasságra nem vagyunk képesek, mint te.

nanemaaa # 2012.08.09. 07:28

valósághoz nem különösebben viszonyuló ürességek pufogtatása

Értem. A kutyamentes övezet kialakítása pedig maga a realitás. Nemde?
Jut eszembe! A szúnyogok éjszakai dorbézolása nem zavar? Mert engem pl nagyon. Próbáltam kiírni a kertkapura, hogy éjszakánként szúnyognak berepülni tilos, de nem tartják be a dögök. Lehet, ma bemegyek a jegyzőhöz és kérek birtokvédelmet. Vagy egyből bíróságra menjek és kérjek távoltartási végzést?

balmar # 2012.08.09. 19:51

A kutyamentes övezet realitás KELLENE LEGYEN, ez lenne a (majdnem) normális megoldás.

Emlékeztetnélek arra, hogy a szúnyogokat irtják. Hatóságilag. :-)

Folytassátok nyugodtan, én most egy darabig nem leszek.

nanemaaa # 2012.08.09. 20:06

Az "árják népesítsék be a világot"-nak is realitásnak kellene lenni. Legalább is egyesek szerint.
Hogy éljek a nemzeti konzultáció stílusával:
Vannak, akik ezt nem tartják épeszű dolognak.
Vannak, akik a kutyák kiirtását sem.

polárbér # 2012.08.10. 23:33

Lehet fajtát választani?
Én dobbermant szeretnék ha lehet.

Én pedig génmanipuláltat.
Szerintem génmanipuláljuk a kutyákat és akkor beszélni fognak nem ugatni. sőt! minden gazda szomszédja kárára updételhetné firmware-ét jószágának és akár nyávoghatna is ezzel teljesen megzavarva a betörőt.
mindenesetre ha szabadalmaztatom ezt az ötletem akkor biztosítok balmar szamara egy megfelelö környéket.

Emlékeztetnélek arra, hogy a szúnyogokat irtják. Hatóságilag. :-)

az értelmes embereket is..

a kutya ugathat éjjel ez normális ugye. mert hát az a dóga meg ilyesmi. a hangfalam miért is nem szóhat anélkül hogy megbüntetnének? ha az a válasz hogy mert az nem állat, akkor kiállok kiabálni de akkor is megbüntethetnek. szóval miért ugathat a kutya büntetés nélkül én meg nem kiabálhatok büntetés nélkül

hitvány választ kérek :)

nanemaaa # 2012.08.11. 09:50

Elvileg az ember más szintjén áll a közösségi létnek. Másként civilizálódott. Legalább is némelyike.
De ha farkcsóválva rohangálsz az udvaron és hajnalonként megugatod a postást, ezért senki sem fog megbüntetni. Legfeljebb kapsz átmeneti szállást egy szép nagy fehérre festett házban, ahol sok fehér ruhás ember dolgozik, és a falak párnázottak, hogy ne szivárogjon be a szomszéd kutyájának ordibálása. :D

polárbér # 2012.08.11. 12:24

"szép nagy fehérre festett házban, ahol sok fehér ruhás ember dolgozik"

  • ez szánalmas, milyen jól tudod nanemaaa. Engedj meg nekem egy rövid sztorit.

[Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy település "ahol volt egy szép nagy fehérre festett ház,
ahol sok fehér ruhás ember dolgozik" kb. Ebben a szép nagy elb* házban sok sok hüy gyereket neveltek.
Egy nap aztán egy szép okos * ember kitalálta, hogy miért is ne költöztethetessük ki ezeket a szerencsétlen gyerekeket a többi ember mellé, elvégre nekik is jár az élet. Értelmes (tanuulsáágos) döntését törvénybe iktattattva elképzelése megvalósulni láccott. Persze mint tudjuk, nem minden találmány arat sikereket elsőre. Teszt-településünk őshonos lakói felháborodván - bár jogosan - fordultak a döntésér felelős szervekhez eme korszerű be (vagy ki, nézőpoint kérdése) telepítés visszavonásáér - mind hiába.
Településünk sszerencsétlen őshonos lakói onnantól kezdve örült kutyaugatásra, macskanyávogásra, flexelésre, egyéb abnormális behatárolhatatlan zajok keltésére ébredtek, feküdtek, voltak. Mert hát a szép fehérre festett ház lakói hozták magukkal azt a sok szép szokást ami odabent divat vót.
Őshonos lakóink panasza ellenére sem tett semmit se az önkormányzat, se a felelősségre vonható intézmény, se az állatvédelem.]

/részlet/ ismeretlen szerző

megj.: iigaz történet alapján

pont

:)

nanemaaa # 2012.08.11. 20:31

A mese vége lemaradt.

Így lett a poshad halott faluból élettel teli kisváros, ahonnan a fiatalok nem menekültek el nagykorúvá válásuk után, hanem helyben kerestek maguknak munkát.
Az őslakosok egy ideig sajnálták a megszokott nyugalmuk elvesztését, de később rájöttek milyen jó, hogy a "gyerek" nem a fővárosban, vagy valahol külföldön keres megélhetést, így talán évente egy alkalomnál többször láthatják az unokákat is.
Ezek szerint az a bizonyos nagy fehér ház valami szakmunkásképző intézet lehetett.