útdíj bírság


Viktor66 # 2016.01.08. 19:38

T. Szakértő !

Nemrég D1 kategóriás 6 fős szgk-val vontattam lakókocsimat ,
Ez két alkalommal történt s a visszaút után kaptam egy-egy pótdíjfizetési felszólítást . A vontató szgk rendelkezett érvényes e-matricával .
A lakókocsi rendszáma szerepelt a pótdíjfizetési felszólításokban a vontató szgk rendszáma NEM , és személyiségi jogokra hivatkozva nem is hajlandóak megadni a saját / a vontató / járművem rendszámát .
Csak annyit hajtogatnak - rendszerünk D2 kategóriába sorolta - .
Ha D2 lenne a vontató igazuk lenne....
De nincs .
Ha nem tudták beazonosítani a vontató gépjárművet mi alapján követelnek pótdíjat?
A bíróságon mivel fognak érvelni ?

Válaszát előre is köszönöm :
Viktor

hajóács # 2016.10.24. 19:55

Tisztelt Szakértő

A mult héten kaptam egy levelet mely szerint én augusztus 31 én 0óra 10 perckor jogosulatlanul közlekedtem az M7 110,8 km kőnél a gépjárművemmel .Na most én nem jártam az M7 ezzel kocsival , éjszaka az adott időben én otthon aludtam akár csak az autóm .Tehát ez tévedés lehet vagy csalt valaki a rendszámmal .Írtam egy levelet de nem válaszoltak rá erre írtam még egyet hogy küldjék el a fényképet ill videót,amivel tudják igazolni állításukat.felhívtam az ügyintézőt de ő csak annyit tudott mondani hogy 30 napjuk van rá hogy postai levélben válaszoljanak rá, de ő nem látja a képet.Na most én nem szeretném hogy naponta kapjak olyan birságot ami nem jogos .És 30 nap múlva emelkedik a birság összege 15000ről 50000 re .nem szeretnék bíróságra járni 15000 ft ért de azt sem szeretném ,hogy ez többször is előforduljon. Mit tegyek?

Köszönettel Hajóács

ragus # 2016.12.11. 09:25

Tisztelt Szakértő!
Tévedésből többször,(mobil alkalmazás)személyautó helyett motorra fizettem meg az útdíjat.A megkapott büntetéseket kifizettem.A NUSZ-től kaptam értesítést,hogy a pótdíjakat
megkapták és elfogadták.
Mégis jött egy ügyvédi irodából csekkes befizetési felszólítás 100.000ft.
Mit tegyek?

Köszönettel

groszfater@gmail.com # 2016.12.11. 10:34

Mégis jött egy ügyvédi irodából csekkes befizetési felszólítás 100.000ft.
Mit tegyek?

Ha akarod támogatni az ügyvédi irodát fizesd be.
És készítsd elő ennek a dupláját a következő hónapban...

Nem vagy kíváncsi a számlaszámra ?
A NUSZ-é és az ügyvédi írodáé ugyan az ?

ragus # 2016.12.11. 14:55

Természetesen az ügyvédi irodának más a számlaszáma,de azzal fenyegetnek hogyha nem fizetek a megbízójuk (a NUSZ) ,akkor peres eljárás,fizetési meghagyás,levonás fizetésből.

gerbera317 # 2016.12.11. 16:37

Meglehet, hogy nem elég pótdíjat fizettél, és a maradékot követelik. Az sem kizárt, hogy az a felszólítás még részletezi is, hogy mit miért, csak te a világ pénzért sem avatnád be a megkérdezett fórumot a részletekbe.

ragus # 2016.12.12. 11:41

Részben megoldódott az ügy.
A pótdíj határidőn túli büntetését kell kifizetni.A legfontosabb tanulság,valóban a megküldött ügyvédi iroda csekket és értesítést alaposan át kell vizsgálni,mire hivatkozik!!!
Amire hivatkozott,az már elvolt rendezve.
És,csak közvetlenül először a NUSZ ügyfélszolgálattal kell beszélni.
Nagyon ügyfélbarátok voltak.

alfateam # 2016.12.12. 17:54

Az nem foglalkoztat, az ügyvédi iroda honnan szerzett tudomást arról, hogy neked ilyen ügyleted volt?
Hogy jutott hozzá az adataidhoz, neved lakcímed ?

gylab # 2016.12.13. 12:57

@Viktor66
Sajnos úgy látom, ezt a topikot nem olvassa szakértő. Ugyanígy jártam, szerintük D2-vel vontattam, de nincsen ilyen autóm. Sem fénykép, sem rendszám. Nekem sincsen ötletem. Ha esetleg lesz valami fejlemény, kérlek írd meg. Köszi.
Nekem megfordult a fejemben egy rendőrségi feljelentés ismeretlen tettes ellen jármű önkényes elvétele miatt, hiszen valaki kölcsönvette a futómat, és vontatta.

ragus # 2016.12.14. 07:41

Az ügyvédi iroda a NUSZ által kijelölt behajtásokkal foglakozott,megbízása is volt,azt leellenőriztem.

Django # 2016.12.29. 14:55

Tisztelt szakértö!

Olyan problémával fordulnék önökhöz, hogy kisteherautómra vettem matricát, de nem a megfelelő kategóriát, hanem csak személyautóra érvényest. (előző évben még ez a kis teherautó is személyautó kategóriába tartozott). Egy út alatt 4 kapun haladtam át ezért 4 büntetést akarnak felszámolni! És mivel gyógykezelésem miatt kifutottam a 15 napos reklamálási lehetőségből, ezért még plusz pótdíjat követelnek összesen 240 ezer forint értékben! Ez irreális és elfogadhatatlan! Kérem tanácsukat hogy mi ilyenkor a teendő hiszen ráadásul még rendelkeztem is matricával, csak nem jó kategóriát vásároltam a benzínkúton!

Köszönettel:

R. Csaba

wers # 2016.12.29. 17:20

Ha ez egy 9 személyes kisbusz, azt autópálya használati dij szempomtjából átsorolták, nem is mostanában. Hogy ezt, akinél vásároltad a matricát, miért nem tudta ???? De téged ez nem hiszem, hogy mentesiteni fog.
Ha másról van szó, nem tudom a választ. :))

Django # 2016.12.30. 12:38

Arról van szó, hogy jogos e hogy 4* büntetnek meg ugyanazon a napon és arról van szó, hogy ha az ember akadályoztatva van és nem tud időben válaszolni akkor miért az emelt büntetési tarifát érvényesítik ráadásul 4*!!!

wers # 2016.12.30. 18:44

Ha egy nap tizszer mész át a piros lámpán, tizszer parkolsz tilosban.... stb, mit saccolsz?
De a szolgáltatót kellene keresni, talán engednek belőle valamit.

wers # 2016.12.31. 20:17

:)) na, majd összeszedem magam, régebben öt piros pont után nyuszika jöhetett a margóra.
Egyébként BUÉK neked is, és mindenkinek.

Django # 2017.01.02. 15:48

Ha 10 órán keresztül parkolsz a pirosban és 10* megy el elötted a parkoloőr akkor 10 mikulás csomagot fogsz befizetni? Nincs a válaszodban logika! 1 út! 4 kapu! Válaszolna valaki olyan is aki ért hozzá? Vagy a Kovács Kázmért kell személyesen megkérdeznem?

alfateam # 2017.01.02. 15:56

(4) A Kkt. 21. § (1) bekezdésében - a Kkt. 21. § (1) bekezdés h) pontja kivételével - meghatározott, a gépjárműről és annak hatósági jelzéséről felvételt készítő eszközre vonatkozó követelményekről szóló miniszteri rendelet szerinti technikai eszközzel rögzített szabályszegés miatti közigazgatási hatóság eljárást az ismertté vált járművezetővel szemben csak akkor lehet megindítani vagy lefolytatni, ha ugyanazon jogsértés miatt vele szemben a Kkt. 20. §-a alapján közigazgatási bírságot nem szabtak ki.

wers # 2017.01.02. 16:51

Ha 10 órán keresztül parkolsz a pirosban és 10* megy el elötted a parkoloőr akkor 10 mikulás csomagot fogsz befizetni?
Még tudnám fokozni, ha parkolózónában, a saját garázsod előtt parkolsz, akár ott is, akár 10-szer. Utána lehet a szolgáltatóval egyezkedni. Vagy nem. (azért valamit többnyire lehet)

Szomorú örökös # 2017.01.02. 17:16

Django

Ha 10 órán keresztül parkolsz a pirosban és 10* megy el elötted a parkoloőr akkor 10 mikulás csomagot fogsz befizetni?

Így van! Itt nálunk direkt megnézik a "mikuláscsomagot" az autón - más részéhez a kocsinak már nem nyúlhatnak - ugyanis nagyon sokan játszották régebben el, hogy kitettek egy "mikuláscsomagot", és azt hitték, hogy nem kapnak úgysem már újabb bírságot, de megszívták. Némelyik autón sokszor egyszerre 3-4 ilyen is ott virít.

alfateam # 2017.01.02. 19:23

wers !

Te mint a Közig.jog felkent papja (papnője) mit javasolsz Djángo-nak ?

wers # 2017.01.02. 19:48

mit javasonék? Mint, amit magamnak, vállald amit tettél, és fizesd ki a birságot, lehetőleg határidőn belül. Azon persze lehet itt vitatkozni, hogy jó-e a törvény, vagy nem. De a nem a hatóság dolga ezt megkérdőjelezni.

wers # 2017.01.02. 19:53

:)) szerintem már tényleg senki sem hiszi el nekem, hogy tudok rendesen irni :)) (de vannal rá tanu)

alfateam # 2017.01.02. 19:59

De a nem a hatóság dolga ezt megkérdőjelezni.
Jó, tehát Te vagy itt a hatóság és szerinted jó a törvény.

De milyen törvényről szíveskedsz beszélni ?!- amely kimondja azonos vétségért akár 25x- is lehet bírságolni ?

Mint, amit magamnak,”nincs az a téma amiben ne találnád meg rögtön önmagad, próbálj egy lépést ellépni MAGADTÓL.

wers # 2017.01.02. 21:51

akkor megprólámom mégegyszer, amit először irtam: keresd a szolgáltatót. De még a lejárati időn belül. Én ezt itt lezárom. Van rá lehetőség, hogy egyezsésre jussatok, de nem itt.

wers # 2017.01.02. 22:15

:)) nem arról vagyok hires, hogy csak ugy pofán akarnánnak vágni. De ha te négyszer tennéd meg, négyszer jelentenék fel. Az egy másik kérdés, amit jogszabály nem szabályoz, az első után te kapnád a következő másik hármat, na nem tőlem.