Gyámhivatal


rigoz # 2018.12.23. 20:52

Tisztelt Vyktor!

A gyerekek nevelőszülőkhöz csak végső megoldásként kerülhetnek, kivételes esetében.

Ezt rendkívül sürgő fellépést igénylő eset kivételével védelembe vétel és fokozott gyámhatósági "odafigyelés" előzi meg, mely különféle kötelezésekkel jár.

Az ügy részleteinek hiányában nem lehet az adott ügy érdemére vonatkozóan kifejezett, egyedi tanácsot adni, de fontos, hogy a gyámhatóság köteles meghallgatni a gyermekeket, környezettanulmányt készíteni, illetve tanúkat felkutatni ilyen esetekben, csakúgy spontán, egyoldalú elmondás alapján nem dönthet kiemelésről.

Javasolandó azonban, hogy gyűjtsön tanúkat, bizonyítékokat a saját védelmére.

Egyébként felhívom a figyelmét, hogy a jegyzőkönyvezetlen, szóbeli nyilatkozatra érdemben alappal nem hivatkozhat.

László88 # 2018.12.17. 16:02

Üdv.

Jelenleg nevelőszülő vagyok, és szeretnék átmenni másik hálózathoz, de azt a hírt kaptam hogy 2019.01.01-től már nme lehet váltani csak gyerekek nélkül. Igaz ez a hír? Köszönöm szépen. Üdvözlettel:

Vyktor # 2018.07.29. 19:11

Tisztelt Szakértők!

6 éve elváltam, a gyerekek egyezség alapján az anyukához kerültek gondozásra, kizárólagos szülői felügyelet mellett.
Hozzám kerültek a gyerekek és lemondott róluk szóban és a családsegítőben is. Anyuka arra játszik, hogy nevelőszülőkhöz kerüljenek a lányok. (Bosszúvágyból)
Elérheti a célját a hazugságaival, vagy annyira azért jól működik a rendszer, hogy nekem is lehet ebbe beleszólásom és meg tudom védeni magamat? (9-10 évesek a gyerekek)

végvár # 2012.08.17. 13:24

Tisztelt ObudaFan és Dr.Attika!

Köszönöm hozzászólásukat. Valóban csak 1-2 van fent.

Érdemes ezekre hivatkozni, vagy nyugodtan figyelmen kívül hagyhatják?

Tisztelettel:
Végvár

ObudaFan # 2012.08.15. 16:18

Olyan rendszerezett, mint a BGYH nincs. Egy-két honlapon egy-két határozat megtalálható. Pl. http://www.hbmkh.hu/…hivataloknak

Dr.Attika # 2012.08.15. 14:01

Tisztelt Végvár!
Nincs ilyen. A gyámhivatal nem jogosult elvi döntés meghozatalára. A gyámhivatal gyakorlata érdekli? Jobb ha nem kíváncsi rá, mert elborzadna.

végvár # 2012.08.15. 13:56

Tisztelt Hozzáértők!

A lenti kérdésemre kaphatnék választ?

Előre is köszönöm a segítséget.

Köszi és üdv.:
Végvár

végvár # 2012.08.11. 18:20

Tisztelt Hozzáértők!

Van egy olyan internetes honlap ahol anonimizált bírósági végztéseket lehet találni. Sőt az LB honlapján vannak fent elvi döntések is.

A kérdésem az lenne, hogy a gyámhivatalnak is van ilyen helye, ahol elvi döntéseket ("a gyermek tiltakozása esetén megállapítható a nevelő szülő önhibája?") lehet olvasni?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdvözlettel:
Végvár

derill # 2005.05.04. 19:24

Ez igy nincs megszabva. Elvileg az összes ügyintéző lehet akár jogász is, viszont csak azért, mert egy jogász oda szeretne menni dolgozni, nem valószinü, hogy gyorsan kirugják a nem jogász végzettségü ügyintézőt vagy vezetőt.

Akkor van elhelyezkedési lehetőség, ha van hely, és jogászt is választanak. Ugyanis sajnos tapasztalatból tudom, hogy amennyiben a vezető nem rendelkezik jogi végzettséggel, vagy csak szimplán jogi végzettsége van, nem nagyon "mer" jogászt felvenni, ugyanis félti az állását.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

dr.joci # 2005.02.09. 11:23

Üdv Mindenkinek!

A városi gyámhivatalok munkájával kapcsolatban szeretnék tájékoztatást kérni.Egy kb.40ezer lakosú városban mennyi jogász dolgozhat egy gyámhivatlban?Kezdő jogászként milyen elhelyezkedési lehetőségek lehetnek ilyen hivatalban?Bármilyen infónak örülnék!

Tisztelettel.dr.joci