személyazonosító igazolvány


ildikó31 # 2005.02.25. 13:53

Kedves alorinc!

ha jogi egyetemet végeztél, vagy most végzed, akkor az 5.évfolyamon volt/van olyan tantárgy, hogy kriminalisztika. Ebben a tankönyvekben van szó a hologramokról!


ildiko31

Banyamancs # 2005.02.24. 10:28

Amit még találtam: 86/1996. korm rendelet A biztonsági okmányok védelmének rendjéről.

Ha van Cd-jogtárad, beírhatod a keresőbe a biztonsági okmány kifejezést, biztosan dob ki rá vmit. Az tuti, hogy az EU-s szabályoknak meg kell felelniük, lehet, hogy az EU honlapján is találsz ezzel kapcsolatban vmit.

alorinc # 2005.02.24. 09:39

Köszönöm, ilyen választ vártam, nem mellébeszélést.

Egyéb részletek, hogy pontosan mik a hamisítás védő hologramok, címkék, hol találok?

Megkérdeztem az utcán dolgozó rendőröket de ők sajnos - nem tudom, hogy ellenőrzik akkor a szemig-et /iletve tudom, CB-n/ - nem tudták, hogy mit kell nézni.

Még jó, hogy volt olyan ismerős aki tudta.

még 1x kösz

Banyamancs # 2005.02.24. 08:27
alorinc # 2005.02.24. 08:09

Ez nem volt válasz a kérdésemre. Rögtön sejtettem, hogy ha a Kiállító hatóság rublikába az van írva, hogy Teri néni WC pucoló KFt., vagy okmányhamisító Bt. akkor nem érvényes, engem KONKRÉTAN a formai előírások érdekeltek és annak jogszabályhelye!!!

Azt siekrült megtudni, h. csak 1 szemig-et bocsátottak ki, hologram jobb felül, benne magyarország és kódszám, de engem maga a jogszabály érdekel!

De azért köszönöm a kitérő választ

the big cat # 2005.02.23. 15:20

nem csak forami követelmények vannak, attól, hogy egy igazolvány formailag pontosan az előírtnak flele meg még simán hamisítvány, ha nem az arra jogosult hatóság állítja ki.

alorinc # 2005.02.23. 13:13

A hetekben 3 féle személyazonosító igazolvánnyal találkoztam. Sejtem, hogy nem mindegyik volt eredeti.

Mi a jogszabály által előírt formai követelménye az igazolványnak? Melyik tv-ben, rendeletben találok erre utalást?