Haláleset, önkormányzat.


nonolet # 2017.10.21. 00:20

pmaster

Esetedben, aki örökös lehetne
(ha lenne örökség)
azok közül valaki temet.

  • a nővéred

vagy

  • te

vagy

  • közösen

- -

Vajon, ha kiderülne, hogy mégis
van sok-sok millió örökség is...

Akkor is ilyen apa tagadó lennél?

Rexor # 2017.10.20. 12:22

Szerintem más az örökös, és más a temetésre kötelezett (két jogszabály, két szabályozás). A temetésre kötelezett -az idézett jogszabály alapján- akkor is köteles a temetésről gondoskodni, ha egyáltalán nincs hagyatéki vagyon. Jelen esetben ezek az örökhagyó gyermekei.

drbjozsef # 2017.10.20. 11:49

Rexor,

megjegyzem, Te azt linkelted, hogy kinek kell gondoskodnia a temetésről. De ez nem azonos azzal, hogy kinek kell fizetnie. Fizetnie az örökösöknek kell, első helyen hagyatéki teher a temetési költség.

Javítson ki valaki, ha tévedek, de ha az örökösök visszautasítják a hagyatékot, akkor az állam fog örökölni, és akkor a temetési költségeket is az államnak kell fizetnie.

drbjozsef # 2017.10.20. 11:23

pmaster,

Elvileg örököltetek is. Annyi hagyaték sincsen, hogy kifussa a temetés?

Rexor # 2017.10.20. 08:23

1999. évi XLIII. törvény 20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:

  1. aki a temetést szerződésben vállalta;
  2. akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;

c)52 végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;

d)53 az elhunyt egyéb, közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint.

Ez akkor is kötelezettség, ha nincs hagyaték.

pmaster # 2017.10.20. 07:51

Nincs semmilyen hagyaték, így ez nem járható út.

pmaster # 2017.10.20. 07:35

Igen, lehetett volna az apám, amikor bajom volt fordulhattam volna hozzá, két hetente meglátogathatott volna, szívesen el is mentem volna hozzá nyaranta, egy négy éves fiút ha elhagy az apja az azért megviseli a gyereket, de ő 27 évig nem keresett minket, így igen, ő egy vad idegen számunkra...

alfateam # 2017.10.20. 07:17

,„ hogy egy vad idegen ember temetését velünk fizetteti ki?
ne-szórakozz, az a vad idegen ember az Apád! Elvárnád, hogy "idegenek" fizessék a temetését?

pmaster # 2017.10.20. 07:09

Üdv, előre is köszönöm a válaszokat.
A probléma a következő, szüleim elváltak 1990-ben, azaz 27 éve, azóta édesapám nem kereste a társaságunkat nővéremmel, a minap kaptunk egy levelet a helyi önkormányzattól, hogy elhunyt és a temetés teljes költségét nekünk kellene állni, holott ez szerintem nem normális, nővéremmel már közölték, hogy ha nem fizeti ki akkor a fizetésére terhelik az összeget, tehát a kérdésem az lenne hogy ezt így ebben a formában megteheti az önkormányzat, hogy egy vad idegen ember temetését velünk fizetteti ki?