Közigazgatási szakvizsga!


dr. Bubo # 2005.10.12. 11:34

Szerintem a Kt. csak alapvizsgát, vagy az alóli mentesítést ír elő, ha nem köztisztviselő teszi le a szakvizsgát. Bár lehet egy gátja: a jogszabályi előírásra való hivatkozás...

Jolanda # 2005.10.12. 09:59

Szerintem két év közigazgatásban eltöltött gyakorlat is szükséges lesz a szakvizsgához...

dr. Bubo # 2005.10.06. 18:21

Változatlanul a MKI, vagy a területi közig. hivatal megkeresését javaslom, de azt hiszem, hogy a költségvetés övszorító rendelkezéseire tekintettel, bármilyen vizsgázót elfogadnak, csak fizesse ki a felkészítő- és vizsgadíjat...

Asus # 2005.10.06. 16:41

Sziasztok!

A köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. tv. (Ktv.) 25. § (10) bekezdése alapján nem közszolgálati jogviszonyban álló is tehet közigazgatási szakvizsgát, ha jogszabály előírja.

Ebből szerintem az következik,hogy céges jogi előadóként nem írja elő jogszabály!

Önkéntesen ,önköltséges alapon tehető?
Tud valaki ilyesmiről?

magus # 2005.08.01. 08:08

Ktv. 25. § (10)-tehet szakvizsgát nem köztisztviselő is, ha alapvizsgát tett; nem feltétel viszont az alapvizsga a jogász, ÁF, rendőrtiszti f., okleveles közgazdász végzettségűnek. A Közig. Hivatalban jelentkezhetsz, olyan 60-70 ezer a díja.
A pályázatoknál (gondolom jegyzői)viszont figyelni kell: ha pályázati feltétel a szakvizsga, és a pályázati kiírásban nem rendelkeznek arról, hogy ettől a képviselő-testület eltekinthet (Ktv. 8. §), akkor jogszabálysértő a kinevezés szakvizsga hiányában. Egyébként a kinevezéstől számított egy éven belül kell megcsinálni, amelynek sikertelensége esetén ipso iure megszűnik a jogviszony.

gittus # 2005.06.23. 15:13

Egyetértek az előttem szólóval, szerintem is leteheti a közig.szakvizsgát nem köztisztviselő is, azonban a képzés és a vizsga díját magadnak kell finanszíroznod.
A közig.szakvizsgát a Közigazgatási Hivatal szervezi, ott kell érdeklődni.
Üdv

dr. Bubo # 2005.06.22. 18:41

Még egy apróság: még a vezetői kinevezésnek sem lehet akadálya a szakvizsga hiánya, ilyenkkor rövid határidővel (max. 6 hónap) képesítési feltételként elő kell írni annak megszerzését.

Tehát jó pályázást!

dr. Bubo # 2005.06.22. 18:39

Asus, egy okkal több a jogi szakvizsga mielőbbi letételére! :))

A viccet félretéve: a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény szerint nem köztiszviselő is letehet közigazgatási szakvizsgát, ha azt jogszabály írja elő. Talán érdemes megkeresni a Közigazgatási Intézetet. [ www.mki.gov.hu ]

A pályázatokban legtöbbször előnyt jelent kategóriába sorolják a szakvizsga meglétét, tehát pályázz nyugodtan.

Asus # 2005.06.22. 17:32

A legtöbb pályázatban feltételként olvasom,hogy közigazgatási szakvizsgával jelentkezzek.

Kérdésem:Ha nem vagyik köztiszviselő,akkor is letehetem?

Ha nem,miért?
Ördögi kör.........