jegyző-kinevezése


Asus # 2005.12.12. 22:16

Teljesen kiszámíthatatlanok a kérdések.
Általában be kell mutatkozni,elmondani a vezetői elképzeléseket.

Ha valakinek nem vagy szimpi,az úgyis beléd fog kötni!
Engem az egyik helyen úgy vezetett fel a polgi,hogy nyílván ki fogom fejteni,hogy 25 évesen miért jelentkeztem a pozícióra?

Úgy éreztem,ezt olyan hangsúlyal mondja,hogy mi a francnak jöttem?
Hiszek benne,hogy ismeretség nélkül is sikerülhet!Ha érdekelnek aktuális jegyzői pályázatok írj mailt!(pici falvakban van esélyünk)

Az egyik ügyvéd pályázótól megkérdezték,miért akar jegyző lenni,talán ügyvédként nem boldogul,akkor mi a biztosíték,hogy jegyzőként fog?
Előfordulhatnak butyuta kérdések.....

Tipikus kérdés,hogy miért akarsz onnan eljönni,ahol dolgozol?Mi ott a probléma?

...................

vanda24 # 2005.12.12. 20:42

Kedves Asus!

Esetleg írnál pár szót arról,hogy milyen kérdésekre kerül sor egy ilyen meghallgatáson.
Konkrét szakmai kérdések vagy inkább egyebek.
Szerintem nekem komoly hátrány,hogy nem nagyon ismerem a Ket-et.
Igaz gyorsan tanulok:))

Asus # 2005.12.12. 19:20

Kedves Vanda!

Sortársam vagy!
AMi enegm illet,én is próbálkozom jegyzőként is elhelyezkedni.ni

Azt gondolom,nagyon felelősségteljes ez a munakör!
Nem szabad azonban félni,el kell járni meghallgatásokra és próbálkozni kell.
Nem gondolom,hogy többet tudna a jegyzői munkáról,aki pl.5 évet lehúzott egy önkormányzatnál az adó irodában.....

Szóval próbálkozni kell,még akkor is ha 1-2 hónap után esetleg eljönnél!Akkor is tapasztalatot szereztél és máshol is nagyobb eséllyel fogsz pályázni...........
A lehetőséget meg kell ragadni!

vanda24 # 2005.12.12. 17:36

Sziasztok!

Lenne egy jegyzői állás lehetősegem,persze még nem az enyém az állás.
Nincs protekcióm,viszont nem is tolonganak a jelöltek.
A településen az elmúlt három évben tíz jegyző volt...
Állítólag a testület miatt ment el mindenki.
Szerintetek fiatal pályakezdőként nem halálos ítélet egy ilyen helyen próbálkozni?
Igazából tetszene a kihívás,de talán kezdőként amúgy is nehéz a jegyzői pálya hát még egy ilyen zűrös helyen...
Kiváncsi lennék mások véleményére,vagy akik szintén pályakezdőként lettek jegyzők.

Köszi
Vanda

csufi99 # 2005.11.28. 10:48

11.B.§./4/ nem köthető ki próbaidő.
A kommentár külön magyarárazot is ír hozzá. Pályázat esetén és vezetői megbízatásnál nincs próbaidő.
Én ezt olvasom..
S továbbra is azt mondom, jkérheti, csak nem lehet teljesíteni a kérését.

magus # 2005.11.28. 10:00

Nagyon jó a kérdés!
Nem köthető ki próbaidő!!! Ktv. 11/B. § (4).
A jegyző miért kérné...?

Asus # 2005.11.28. 07:59

Attól,hogy a pályázatban explicit módon sehol nem írják ki,hogy próbaidő is van,attól az még működik más köztisztviselői állásoknál!

Ezek szerint próbaidő a jegyzőnál nincs,ha jól értelmeztem ,amit írtál............

csufi99 # 2005.11.27. 17:46

Kérni mindent lehet:)
A testület döntése azonban törvénysértő lesz, én így gondolom, ha teljesíti a kérést. A Közig.Hiv. pedig ilyen esetben rögtön törvényességi észrevételt tesz.
Amúgy nem is értem. Döntse el, ha pályázik mit akar, ha rosszul döntött, s kinevezik, később még vannak lehetőségei.
Egyébként úgy gondolom a pályázati kiírás feltételei adottak, s kevés kérdés, ami alku tárgya lehet.(Bér, lakás, a kiírástól függően)

Asus # 2005.11.27. 16:45

A jegyző kérheti a próbaidőt?

csufi99 # 2005.11.27. 12:21

A Ktv. 8.§-sa tartalmazza a jegyzői kenevezés szabályait, mely határozatlasn időre szól, de az Ötv. is tartalmaz szabályokat.
A kommentárból egy rövid indokolás:
"A jegyzőt a képviselő-testület - pályázat útján - minősített szavazattöbbséggel [Ötv. 10. §] határozatlan időre nevezi ki [Ötv. 36. § (1)]. Körjegyző esetében a képviselő-testületek együttes ülése gyakorolja a kinevezési jogot oly módon, hogy a körjegyzőséghez tartozó képviselő-testületek mindegyike többséggel megszavazott egybehangzó döntést hoz [Ötv. 40. § (1)]. A kerületi hivatalok vezetőit a megyei jogú város közgyűlése nevezi ki [Ötv. 61. § (5)].
Még ma is sok helyen gondot okoz a képesítési előírásoknak megfelelő jegyzők kinevezése. E probléma áthidalására a kinevezés helyett jegyzői megbízást adnak azon személynek, aki nem felel meg a Ktv. által meghatározott képesítési feltételeknek. Az Ötv. értelmében azonban csak kinevezés útján lehet a jegyzői állást betölteni, ezért a megbízás nem tekinthető érvényes munkáltatói aktusnak. Ilyen esetben mindenképpen megoldást jelenthet a körjegyzőségben való részvétel [Ötv. 39. § (3)].

A feltételekkel ( végzettség, szakvizsga stb.) nem rendelkező esetére is leírja a törvény pontosan hogyan kell eljárni, nem próbaidővel.

Asus # 2005.11.25. 20:44

Kiköthető-e próbaidő,ha igen mennyi jegyző kinevezésekor?