svájci kötelmi jog


Ms.Kiss # 2009.04.13. 08:15

Szia kedves Márkameggy dr. kicsi! :-)
Mi a fenének neked a német nyelvterületi országok komplex jogtárai ? Minek az neked ?
Fogadj el tőlem még egyetlen kicsi jótanácsot, OK ?
Előbb keressed meg az itthoni a jogtárakat, annak tartalmát tartassad be. Míg a saját hazádban nem tudod érvényesíttetni a jogot, mi a fenéért foglalkozol "külföldön" a joggal, mint fogalommal és annak betartatásával. Igen, tudom a svájcit keresed, küldöm is ! :):D
Küldöm a webhelyet is, ahonnan le tudod tölteni, az osztrák itthon van a fiókodoban.Nem mondta anyád, hogy felesleges munkát ne végezz ? :-) Pedig mintha valami ilyen rémlene:)))
Üdv. Ms. "Kiss mutti"

Márkameggy # 2009.02.02. 15:56

Jobb topikot nem találtam neki...

Német nyelvű országokban létezik olyan termék, mint nálunk a Complex Jogtár? Lehetőleg olyan, amiben a szövetségi szint mellett a tagállami jogalkotás produktumai is elérhetők időgép funkcióval. Most főleg az osztrákra lenne szükségem, de jól jönne a német vagy a svájci is.

Egy bizonyos szint után vicc a különböző weboldalokon közzétett .pdf-ekben bogarászni. Ráadásul sok mindent közzé sem tesznek vagy nem a hatályos van fent :(


Carnivorous Vulgaris

Juditp # 2008.01.15. 13:15

Köszönöm a segítséget
J.

Dr.Attika # 2008.01.15. 12:57

Kedves Judit!
Megadtam a hozzáférés internetes oldalát. Kollégám arra kívánta a figyelmét felhívni, hogy nem minden esetben a felek által szerződésben meghatározott jogot kell alkalmazni munkaügyi jogvitában. Jelen esetben is erről lehet szó.

Juditp # 2008.01.15. 11:48

svájci zászló alatt.
J.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.15. 11:38

Milyen zászló alatt hajózott az az óceánjáró?

Juditp # 2008.01.15. 11:32

Kedves Kovács_Béla_Sándor!
Munkavállaló magyar állampolgár, a cég svájci, a munkavégzés helye egy óceánjáró hajó volt. A munkaszerződésben a felek egyéb a szerz. nem szabályozott kérdésekre a svájci kötelmi és munkajogot kötötték ki.
Ennél több információ nem áll rendelkezésemre. Aminek utána szeretnék nézni, miként szabályozza a ki nem adott szabadnapokat utólagos megváltását a svájci jog.
köszönöm

Dr.Attika # 2008.01.15. 11:27

Megnéztem , elérhető. A Svájc LB-re kattintva.

Dr.Attika # 2008.01.15. 11:24

A Svájci Államszövetség a hatályos jogát interneten mindenki részére hozzáférhetővé tette. Javaslom a www.lb.hu oldalon a kapcsolatok menűponton keresgélni.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.15. 11:19

Nem biztos, hogy érvényes egy ilyen kikötés.
Munkavállaló állampolgársága, munkáltató honossága, munkavégzés helye?

Juditp # 2008.01.15. 11:09

Kedves Válaszadók!
Munkavállaló esetében a svájci kötelmi jogot kötötték ki a felek. (Art 319-343 OR)
Egy kis technikai segítségéet kérnék, hol találhatnám meg (a neten)a keresett törvényrészletet?
Előre is köszönöm
Judit