Valltores Kündigung


rozsak81 # 2019.06.28. 08:34

Udvozlom a forumozokat
Tanacstalan vagyok, remelem valaki tud hasznalhato informaciot nyujtani kerdesemmel kapcsolatban.

Egy nemzetkozi ovodaban dolgozom Becsben. Munkabol hazafele menet megcsusztam es elestem. Mivel a munkaltatom sorra rugja ki az embereket, masnap bementem dolgozni . A karom egyaltalan nem tudtam hasznalni. Tele voltam zuzodasokkal. 1 het munka utan elmentem az orvoshoz aki azonnal a balesetire kuldott. Rontgen utan megallapitottak, hogy a vallambol letort egy darab. Rogzitokotest kaptam es tappenzre irtak. 3 het mulva levettek a kotest de fizikoterapiara kuldtek mert a serult izmok nem mukodnek, a karom nem tudom emelni es nehezet sem emelhetek. Mivel az ovodaban a gyerekeket emelgetni kell, es a karom lassan gyogyul ezert meg mindig tappenzen vagyok. A munkaltatom5 hettel a tappenz kezdee utan kuldte emailben a felmondast (Kündigung). Jul 31.-i datummal. Nem indokklta meg az okat. A mai napon a wgkk-ban voltam ellenorzesen. Allapotom ellenoriztek , a tappenz folytatodik , legkozelebb aug elejen kell megjelennem, hogy megnezzek hogy halad a gyogyulas. Terapiara elore lathatolag aug 15-ig jarok.
Tudom, hogy a munkaltato felmondhat tappenz alatt. De nincs kulonbseg mondjuk egy sima megfazas vagy keztores kozott? Mikor lehet vagy jogos karteritest kerni? A munkahelyi baleset tenyet egyenlore nem allapitottak meg, de ugy tudom munkabol menet es jovet annak szamit.
Van valakinek hasonlo tapasztalata?
Koszonkm szepen!