Külföldi házasság, válás


Bjózsef # 2019.09.04. 14:47

Üdv!
Párom esetét írom le.

2014.-ben a törökországi Bursában kötöttem házasságot egy török állampolgárságú férfivel. Van neki bolgár állampolgársága is, de sem a neve, sem a születése dátuma nem egyezik a török dokumentumaival. Mielőtt a törökországi konzulátuson honosíthattuk volna a házasságunkat haza kellett jönnöm Magyarországra. Itthon viszont nem sikerült a honosítást elindítanom, mert a török férjem születési anyakönyvi kivonata hiányzott. Született egy közös gyermekünk 2015-ben, Magyarországon. Ő is jött ide, de a bolgár irataival. A kislány anyakönyvi kivonatában az apja bolgár adatai szerepelnek. Aztán ő elhagyott, elment Angliába dolgozni. Sem nem látogat minket, sem nem fizet gyermektartási díjat. Bíróságra vittem az ügyet, ahol azt az eredményt hozták, hogy a gyermek felügyelete csak az enyém, őt pedig kötelezték gyermektartás fizetésére. Egyszer sem jelent meg a bíróságon, de állítólag a levelet átvette. Úgyhogy mivel továbbra sem fizetett, elmentem a bíróságra, ahol kérhettem a kerestetését, és hogy behajtsák rajta a pénzt. Nem találták meg. Gyermektartást nem előlegez az állam, mert nem volt itt állandó lakcíme. A férj semmilyen módon nem hajlandó kommunikálni velem, teljesen megszakított minden kapcsolatot velem és a lányunkkal. Olyan kérdésem van, hogy mégis milyen mód van rá, hogy hozzájussak a pénzhez? Valamint, hogyan tudnék elválni? A magyarországi török nagykövetséget hívtam, azt mondták, én nem kérhetem ki a férjem születési anyakönyvi kivonatát, azt csak ő kérheti. Ő pedig nem fogja. Pedig itthon csak úgy tudok elválni, ha előtte honosíttatom. Mi van akkor, ha Magyarországon házasságot kötök? Itthon hajadonnak számítok. Milyen rizikóra számíthatok?