Trianon 90 év?


trianon. # 2011.11.13. 09:37

Sziasztok, valakit érdekelne Trianon múzeum által létrehozott falinaptár ?? Online megrendelhető és nagyon szép képek idézetek vannak benne akit érdekel írjon az e-mail címemre :kamilla.lefor@freemail.hu köszönöm

Legislator # 2009.12.11. 12:34

Meglátjuk, mit hoznak a választások.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2009.09.01. 05:27

Már hogy a szocik? (Lsd. az exminiszterelnök, meg az adóügyi EU biztos úr szövegei a 2004-es népszavazás kampányában....- az ideáramló "románok" elveszik a magyarok nyugdíját, munkahelyét, stb.)

Remélem, hogy ez a "nyugdíjaskártya" most már nem jön be a szociknak, 2002-ben a Medgyessy által beígért 19.000 Ft-ért szavaztak nagyon sokan rájuk, és 2006-ban is a nyugdíjas-szavazatokakl nyertek.

Impossible # 2009.08.31. 17:13

Ja bocsánat, most jut eszembe, hogy ezzel még ők is egyetértettek.

Impossible # 2009.08.31. 17:12

A Fidesz is épp ezért támogatja, mert meg kell azt adni nekik. (Más is támogathatná, hogy szerezzen szavazatot vele, mégsem támogatja. Ennyit a szocikról.) :D

Kacsa1111 # 2009.08.31. 10:50

Kedves Rexor,

bár Dragunov érdekesen érvel nemzetközi jogi szempontból, ezúttal egyet kell vele értenem...
ha nem lettek volna ellene, akkor most nem kellene attól tartaniuk, hogy ezzel szavazótábort szerez a jobboldal...

és Legislatorral is egyetértek...rohadtul leszarom, hogy a fidesz milyen politikai megfontolásból akar állampolgárságot osztani a külhoni magyaroknak, ha szerintem meg kell azt adni nekik...


Kacsa11

Legislator # 2009.08.31. 10:03

Szerintem egy dolog a politikusok gondolkodása, és egy más dolog, hogy az állampolgárokat mi vezérli. Én nem az alapján formálok véleményt, hogy a politikusok, és a velük szövetséges újságírók mit mondanak/írnak/netán tesznek.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2009.08.31. 09:58

Tehát a jobboldal igaz magyar testvéri szeretetből támogatná határon túl élő testvéreink állampolgársághoz való jutását (ellentétben a csúnya szocikkal), és nem azért, hogy plusz szavazatokat akasszon le...

Legfőképpen ezért nem tetszik nekem ez a téma, mert ennek semmi köze nincs a hazafiassághoz, és a magyar érzelmekhez, pusztán a politikáról és a politikusok handabandázásról van itt is szó.

Legislator # 2009.08.31. 06:26

Szia, Dragunov!

Látom, nem csak én vagyok itt ilyenkor...


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2009.08.29. 21:57

A határon túl élő magyarság magyar állampolgárságának megadását véleményem szerint alapvetően az akadályozza, hogy ez együtt járhat(na) a választójoggal is.

Az pedig együtt járhat(ott volna) a jobboldal még jelentősebb megerősödésével, ugyanis a határon túl élő magyarság nagyobb része valószínűleg nem szoci szavazó lenne.

És ha 2004-ben a népszavazást a szociknak nem sikerül "megellenkampányolni", akkor valószínűleg 2006-ban sem ők győznek.

Na mindegy, várjuk meg 2010-et, valószínűleg azokat a 2006-os szoci szavazókat, akiket éppen most raknak ki a lakásukból, vagy nem tudnak enni adni a gyereküknek, netán éhen halnak (lsd. egy mai hír) most már nem fogja meghatni, hogy demostmáristenbizonybaromijóleszmindenharánkszavaztok, továbbá baromira nem érdekli őket már a nácizás, meg homofóbozás sem....

Rexor # 2009.08.27. 09:31

Kedves Dragunov: a magyar családpolitika alapvetően példaértékű, mert GDP arányosan a svédek után mi nyújtjuk a legtöbbet a családoknak. De kevésből nyilvánvaló, hogy nem lehet sokat nyújtani. Tehát véleményem szerint nem a családpolitika a legfontosabb probléma nálunk, inkább az emberekenek a családhoz való hozzáállása.

Rexor # 2009.08.27. 09:18

Kedves Kacsa és mindenki. Egyáltalán nem fáj nekem, hogy kapjanak magyar állampolgárságot a határon túl élő magyarok. Ugyanolyan magyarok mint akik "itthon" élünk, én ezt egy szóval sem tagadtam és meg is illeti őket mindaz ami a magyaroknak jár. Én pusztán csak abból az irányból közelítettem a kérdést, hogy milyen előnyöket biztosítana a magyar állampolgárság nekik. De azt hiszem különböző dolgokról beszélünk.

Kacsa1111 # 2009.08.27. 08:48

Kedves Rexor,

kivételesen finoman fogok fogalmazni:
érdekes a témához való hozzáállásod...

ismétlem: nem azt kell tisztázni, hogy miért igen, hanem hogy miért nem.
ha nem tudunk olyan indokot, ami kizárná, akkor adjunk nekik magyar állampolgáráságot!

miért fáj az neked, hogy magyar állampolgár lesz a határontúl élő magyar???


Kacsa11

Legislator # 2009.08.27. 07:58

Ismerek valakit, aki a magyar igazolványokkal foglalkozott, ő meg tudná mondani, mi volt benne a rossz.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.08.27. 07:55

Kedves Dragunov,

Sokaknak bárkitől lehetne nemzettudatot tanulni Magyarországon.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2009.08.27. 07:14

Kedves Dragunov! Azzal egyetértek, hogyha egy határon túl élő magyar Mo-n akar letelepedni az kapjon állampolgárságot. Úgyis fogy az ország népessége. Én arról beszélek, akik a határon túl élnek.

Rexor # 2009.08.27. 07:08

Kedves Kacsa: alapvetően szerintem azt kell tisztázni, hogy az állampolgárság milyen plusz védelmet biztosít valakinek. Nyilvánvaló, hogy vannak bizonyos juttatások, amelyeket csak magyar (plusz uniós) állampolgárok vehetnek igénybe, de ebben az esetben az állampolgárság által nyújtott plusz védelemről beszélünk. Miben nyilvánul ez meg? Elmegyek pl. Thaiföldre, valamit elkövetek, és fordulhatok az ottani magyar nagykövetséghez segítségért. Ha tényleg sáros vagyok, úgyis elmeszelnek állampolgárság ide vagy oda. Tételezzük fel, hogy a szlovákiai magyarok magyar állampolgárságot kapnának. Mit nyernének vele? Mennyiben védené ez őket? És mi történik ha szót emel a Magyar Állam? A politikusok handabandázhatnak, de úgyis a szlovák hatóságokra fog tartozni a dolog intézése.

hunfrakk # 2009.08.26. 18:31

Jászi Oszkár és Károlyi Mihály (ill. a vörös emigráció...) pedig a lehető legaljasabb módon viszonyultak Magyarországhoz...lévén nem szerették ezt az országot...

Szándékosan gyengíteni akarták Magyarországot, sőt keveselték a Versailles-ban véghez vitt pusztítást, még több területet adtak volna dicső szomszédainknak

(lásd a Pécs-Baranyai Köztársaság kikiálltása, mely esetében Jászi Oszkár felajánlotta a Szerbiához való csatlakozást is, csak a szerbek foglalják már el a Dunántúlt)

Legislator # 2009.08.26. 17:08

A 18:59-es nyelvi felsorolásba a szerb is (minimálisan) beletartozik.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.08.26. 17:04

Kedves Kacs,

Örülök, hogy valamiben egyetértünk:-DDD.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.08.26. 16:59

Raffay Ernő a múltkor nagyon komolyan fejtegette, hogy a magyar politikai osztálynak milyen hozzájárulása volt az egész dologhoz. Szerintem ez (a szétdarabolás) már az 1848-as fiatal nemzetek ébredése óta felvetődhetett, és egyesek komoly energiát fektettek abba, hogy a magyarság rossz hírét keltsék külföldön (gyakran olyanok, akiket magyar egyetemen képeztek, a magyar Egyetemi nyomda adta ki szlovák vagy román nyelven írt egyes könyveiket, folyóirataikat). Nekem 1990-ben nagy reveláció volt olvasni Raffay professzor könyvét.


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2009.08.26. 16:19

Kacsa, én ezt szőrmentén már leírtam Dragunovnak....
nem kell rugdalni a döglött oroszlánt :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kacsa1111 # 2009.08.26. 16:10

Kedves Grád András,

néhány elmebetegen kívül ilyenre senki nem gondol, mint amiket te írtál:)

Kedves Dragunov,

Ptk. nemzetközi szerződéseknél???????????????
mondd, hogy semmi közöd a jogi pályához, csak lelkes amatőr vagy...kérlek, mondd, hogy így van...

Kedves Rexor,

a piros tollal húzott vonalon kívül rekedt magyaroknak miért ne adhatnánk meg az állampolgárságot?
másképpen csak, hogy világos legyen:
nem az a kérdés, hogy miért kéne megadni nekik, hanem az, hogy miért ne!
megtagadjuk őket, csak mert pechükre (szerencséjükre) a szüleik, nagyszüleik a piros vonalon kívül éltek és nem költöztek azon belülre???

én nem látok rá okot, hogy miért ne kéne megadni nekik az állampolgárságot...nem látok kizáró okot.
ha te tudsz ilyet, kiváncsi lennék rá...
(a feszültség szítását nyugodtan vedd ki, már most is elég nagy a feszültség...)

Kedves Legislator,

Egy magyar állampolgárért könnyebben emelhet szót a Magyar Állam, mint egy nem magyar állampolgár magyarért.

ott a pont!


Kacsa11

Legislator # 2009.08.26. 14:45

Kárpátaljával kapcsolatban valahol azt olvastam, hogy a legenda szerint ez lett volna az ukránok(?) bölcsője(?). Egy pár éve valami ukrán miniszter nyilatkozott Kárpátaljáról, de kb. olyan fílinggel, mintha egy római császár nyilatkozna valamely távoli provinciáról, amelyről azt sem tudja, hol van pontosan.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.08.26. 14:42

Egy magyar állampolgárért könnyebben emelhet szót a Magyar Állam, mint egy nem magyar állampolgár magyarért. A feszültségekből eredő kockázatokat előre fel kell mérni.


Sunshine after the rain.